רוסית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לרוסיתאנגלית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לאנגליתערבית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לערבית
כפתור דואר אלקטרוני -בלחיצה על האייקון תיפתח תיבת הדואר האלקטרוניכפתור פייסבוק - בלחיצה תעברו לדף הפייסבוק של מסד סיעודכפתור לינקדאין - בלחיצה תעברו לדף החברה של מסד סיעוד בלינקדאיןכפתור שיחה - בלחיצה על הכפתור הטלפון יתקשר אל נציג החברה

העסקת עובד זר סיעודי

תהליך העסקת עובד זר, נעשה בצורה מאוד מובנת ומסודרת, שלבי הפניה ותהליך קבלת ההיתר הם כדלקמן:

ראשית, יש צורך לפנות למשרד הפנים – יחידת הסמך לעובדים זרים, בבקשה לקבל היתר להעסקת עובד זר.

  • לאחר קבלת ההיתר מיחידת הסמך, יש לפנות ללשכה (חברת השמה), בעלת היתר ממשרד הפנים לעסוק בהשמת עובדים זרים בתחום המבוקש ולבקש עובד המתאים לצרכים הספציפיים של המשפחה.
  • בסוף, עליכם לפנות למשרד הפנים על מנת להוציא אשרה לעובד הזר לצורך שהייה בישראל ועבודה אצל המעסיק.

במידה וברצונכם לקבל ליווי צמוד יותר בכל התהליך, ניתן ואף מומלץ לפנות אלינו בתחילתו של התהליך. בדרך כלל, עלות העסקת עובד זר או מטפלת סיעודית תמומן בחלקה על ידי גמלת הסיעוד לה זכאי הקשיש. תהליך הגשת הבקשה והזמן הדרוש לטיפולה יכול להשתנות מעת לעת.

העסקת עובד זר

הכנה לתחילת העסקת עובד זר סיעודי

לפני שהעובד הזר מתחיל לעבוד באופן רציף, יש לוודא כי יש כימיה טובה בינו לבין האדם בו הוא מתעתד לטפל. לכן, חשוב לקיים פגישה מוקדמת בין השניים ולבצע תאום ציפיות מקיף. אם רואים שמשהו לא מסתדר בין השניים – עדיף שלא לחתום על הסכם ההעסקה, על מנת למנוע מצבים לא נעימים וליידע את נציגי חברת הסיעוד שישלחו עובד מתאים יותר.

תחומי האחריות של עובד זר סיעודי

תחומי האחריות של עובדים זרים ומטפלות סיעודיות כוללים טיפול רפואי ועזרה סיעודית, כדוגמת האכלה, רחצה ושמירה על היגיינה אישית, יציאה לסידורים ועזרה בקניות, מתן תרופות וכל מה שקשור בשמירת בריאותו של הקשיש. העבודה לא אמורה לכלול ביצוע עבודות משק בית למעט בישול – שקשור בהזנת הקשיש.


סרטון הסבר עם טיפים להעסקת עובד זר בצורה נכונה ויעילה

יש לערוך הסכם עבודה שייחתם על ידי שני הצדדים. בהסכם יש לכלול גם פרמטרים שאינם קשורים ישירות לתחומי האחריות של המטפל, כמו הבהרה על מי יחולו הוצאות כמו שיחות הטלפון של העובד הזר, עד איזה סכום אפשר להוציא על רכישת מזון לבית וכד’. חשוב שכל הפרמטרים הללו יוגדרו מראש על מנת שלא תיווצרנה אי הסכמות ואי נעימויות במהלך תקופת ההעסקה.

חשוב מאוד שבני המשפחה של הקשיש המטופל יהיו מעורבים במתרחש, על מנת לוודא שהקשיש אכן מרוצה, שמח ומקבל את הטיפול הטוב ביותר.

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם לגבי העסקת עובד זר סיעודי צרו עמנו קשר עכשיו:
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

חדשות אחרונות

איך לבחור בית אבות

איך לבחור בית אבות

קרא עוד
רעיונות להופעות לגיל השלישי

רעיונות להופעות לגיל השלישי

קרא עוד
המלצות לפעילויות עם קשישים

המלצות לפעילויות עם קשישים

קרא עוד
טיפול שיניים לקשישים בבית כל מה שצריך לדעת

טיפול שיניים לקשישים בבית כל...

קרא עוד
Call Now Button דילוג לתוכן