רוסית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לרוסיתאנגלית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לאנגליתערבית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לערבית
כפתור דואר אלקטרוני -בלחיצה על האייקון תיפתח תיבת הדואר האלקטרוניכפתור פייסבוק - בלחיצה תעברו לדף הפייסבוק של מסד סיעודכפתור לינקדאין - בלחיצה תעברו לדף החברה של מסד סיעוד בלינקדאיןכפתור שיחה - בלחיצה על הכפתור הטלפון יתקשר אל נציג החברה

העסקת עובד זר – מי זכאי?

 

מי זכאי להיתר להעסיק עובדים זרים בענף הסיעוד?

תנאי זכאות לאישה מגיל 62 ולגבר מגיל 67: המטופל צבר 4.5 נקודות ADL, או 4 נקודות ADL בתוספת ניקוד בודד, במבחן תלות שנעשה במסגרת תביעה לגמלת חוק סיעוד שהוגשה למוסד לביטוח לאומי (מטופל בקבוצת הגיל דלעיל, אשר תביעתו לגמלת סיעוד נדחתה על ידי המוסד לביטוח לאומי מחמת גובה הכנסתו, רשאי להזמין מבחן תלות על חשבונו באמצעות משרד התמ”ת). מטופל מגיל 90 ומעלה יהא זכאי להיתר העסקה אם צבר 4 נקודות לפחות במבחן תלות. מטופל מגיל 85 ומעלה יהא זכאי להארכת היתר העסקה ללא בדיקות נוספות. במקרה בו אין זכאות לחוק סיעוד תנאי הזכאות הינם:

  • תנאי זכאות לאישה בגיל 18-64 וגבר בגיל 18-67: למטופל נקבעה זכאות לקצבת שירותים מיוחדים במוסד לביטוח לאומי (מי שתביעתו לקצבת שירותים מיוחדים נדחתה מחמת גובה הכנסתו או משום שבחר בקצבת ניידות, רשאי לערער בעניינו במוסד לביטוח לאומי לצורך הבקשה להיתר להעסיק עובד זר).
  • תנאי זכאות לקטין: הקטין זכאי לקצבת ילד נכה מאת המוסד לביטוח לאומי והוכח להנחת דעתה של וועדה מקצועית מייעצת כי הוא זקוק לליווי או השגחה במשך רוב שעות היום מחמת נכותו, ונבצר מאותו ילד להשתתף במסגרת לימודית/טיפולית ללא העזרה ו/או בנסיבות רפואיות מיוחדות המצריכות טיפול יומיומי צמוד וממושך בילד בביתו.
  • תנאי זכאות לנכי פעולות איבה ונכי צה”ל: למטופל נקבעה זכאות מטעם ועדת מלווים במשרד הביטחון, או מטעם ענף נכי פעולות איבה במוסד לביטוח לאומי, הקובע כי הוא זכאי ל-17 שעות ליווי לפחות.

מקרים נוספים חריגים/מיוחדים

בבקשות מיוחדות ידונו בבקשות בועדת חריגים אשר תמליץ בפני הממונה אם בנסיבות העניין יש מקום להתיר העסקת עובד זר (לבקשות אלו חובה לצרף אישורים לגבי מצבו הרפואי של הנזקק מידת תלותו בזולת לצורך ביצוע פעולות יומיום ו/או הצורך בהשגחה במשך רוב שעות היום):

מטופל שצבר בין 2.5 ל-4 נקודות ADL במבחן תלות ובנוסף לכך מתקיימת אצלו אחת מהנסיבות הנוספות הבאות:

  • הוא גר עם נכה נוסף במשפחה.
  • הוא נכה עם פיגור שכלי הגר עם הורה מעל גיל 70.
  • הוא הורה ל-3 ילדים מתחת לגיל 16.
  • הוא חולה במחלה ממארת או מחלה קשה, ודרושה לו השגחה במשך רוב שעות היום.

חולה העומד להשתחרר מבית החולים המציג אבחנה רפואית מטעם רופא בית החולים המציינת את הצורך ברצף טיפולי וכן את התאריך המשוער לשחרור החולה מבית החולים. היתר לפי סעיף זה יינתן בכפוף לשיקול הדעת של הוועדה המקצועית המייעצת של יחידת הסמך לתקופה של חצי שנה בלבד, כאשר לצורך הארכת ההיתר יידרש המבקש לעמוד בנהלים הרגילים

בקשות של נזקקים המטופלים ע”י אגף השיקום של משרד הביטחון (כגון הורים שכולים ואלמנות צה”ל) יועלו לוועדה מקצועית עד לקביעת נוהל סופי לגביהן. לבקשות אלו יש לצרף אישור על כך שהמבקש נמצא בטיפול אגף השיקום ומסמכים רפואיים המעידים על מצבו הרפואי של המבקש.

יודגש כי מתן היתר במקרים אלו הינו בכפוף לשיקול דעת הגורמים המוסמכים ואינו באחריות החברה /או עובדיה.

מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו:
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

חדשות אחרונות

איך לבחור בית אבות

איך לבחור בית אבות

קרא עוד
רעיונות להופעות לגיל השלישי

רעיונות להופעות לגיל השלישי

קרא עוד
המלצות לפעילויות עם קשישים

המלצות לפעילויות עם קשישים

קרא עוד
טיפול שיניים לקשישים בבית כל מה שצריך לדעת

טיפול שיניים לקשישים בבית כל...

קרא עוד
Call Now Button דילוג לתוכן