ערבית

עובדים זרים

עובדים זרים בישראל, על פי החוק, הינם אנשים שאינם תושבים או אזרחים של מדינת ישראל. עובד זר, או מהגר עבודה הינו אדם העובר למדינה אחרת על מנת למצוא בה עבודה. היום עובדים זרים מועסקים בישראל בתחומים שונים, כשהעיקרי בהם הוא תחום הסיעוד והטיפול באנשים קשישים וסיעודיים. על פי החוק, רק מי שהשיג היתר העסקה יכול להיעזר בשירותיו של עובדים זרים, ומי שמעסיקו ללא היתר צפוי לעונשים חמורים – החל מקנס כספי גבוה ועד למאסר בפועל.

איך מעסיקים עובדים זרים?

קודם כל, מקבלים היתר. קבלת ההיתר צריכה להיעשות על ידי הגשת בקשה לרשות האוכלוסין וההגירה, מתוך ידיעה שההיתר ניתן רק למעסיקים העובדים בענפי הבניין, החקלאות, התעשייה, המומחים, הסיעוד והמסעדות האתניות. בכל תחום אחר לא יוכל להינתן ההיתר. יש לקחת בחשבון את העובדה, שעבור כל תחום יש מכסה מסוימת של עובדים שיכולים להיות מועסקים בארץ מדי שנה, ולכן לפעמים לא יתקבל היתר לא בשל חוסר זכאות, אלא בשל חריגה ממספר העובדים הזרים המוגדרת בחוק.

לפני שהעובד הזר מתחיל לעבוד באופן רציף, יש לוודא כי יש כימיה טובה בינו לבין האדם בו הוא מתעתד לטפל. לכן, חשוב לקיים פגישה מוקדמת בין השניים ולבצע תאום ציפיות מקיף. אם רואים שמשהו לא מסתדר בין השניים – עדיף שלא לחתום על הסכם ההעסקה, על מנת למנוע מצבים לא נעימים. במקרה כזה יש ליידע את נציגי החברה ולבקש מהם לשלוח עובד זר אחר, מתאים יותר.

תחומי האחריות של העובד הזר

תחומי האחריות של עובדים זרים כוללים טיפול רפואי ועזרה סיעודית, כדוגמת האכלה, הלבשה, החלפת טיטולים, רחצה ושמירה על היגיינה אישית, יציאה לסידורים ועזרה בקניות, מתן תרופות וכל מה שקשור בשמירת בריאותו של הקשיש ובטיפול בצרכיו. העבודה לא אמורה לכלול ביצוע עבודות משק בית למעט בישול – שקשור בהזנת הקשיש

חברת אגם עובדים זרים לסיעוד עומדת לשירותכם כדי לתת את כל הסיוע הדרוש להעסקת עובדים זרים בתחום הסיעוד. ברשותנו מאגר עובדים גדול במיוחד, מתוכו אנו דואגים לבחור עבור כל מטופל את העובד שמתאים לצרכיו, לשפה אותה הוא מדבר ולהעדפותיו האישיות.
מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו:
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

חדשות אחרונות

מעלון נכים

מעלון נכים

קרא עוד
המדריך להסעה ופינוי אמבולנס

המדריך להסעה ופינוי אמבולנס

קרא עוד
6 טיפים להתמודדות עם הקורונה

6 טיפים להתמודדות עם הקורונה

קרא עוד
הבידוד, הבדידות והשלכות הקורונה

הבידוד, הבדידות והשלכות...

קרא עוד
Call Now Button