ערבית

תהליך קבלת גמלת סיעוד מהמדינה

על פי חוק שחוקק בישראל בשנת 1988, זכאים קשישים אשר הגיעו לגיל הפנסיה וזקוקים לסיוע סיעודי לקבל גמלת סיעוד מהמדינה, אשר תאפשר להם להמשיך להתגורר בביתם, ולקבל את שירותי הסיעוד להם הם זקוקים.

מהם התנאים עבור קבלת גמלת הסיעוד, מה כוללים השירותים הניתנים לזכאים לגמלה זו ומהו התהליך הבירוקראטי אותו יש לעבור על מנת לקבל סיוע זה?

גמלת סיעוד – תנאי זכאות

קיימים כמה תנאים בהם צריכים לעמוד קשישים המבקשים לקבל גמלת סיעוד:

  • על הקשיש להגיע לגיל הפרישה לפנסיה ולהיות תושב של מדינת ישראל
  • גמלת סיעוד מיועדת לקשישים אשר חיים בבית פרטי (ולא בבית אבות או מוסד סיעודי)
  • על מבקשי הגמלה לעמוד במבחן הכנסות. משמעות סעיף זה היא לקבוע כי אותו קשיש אינו מכניס מעל לסכום כספי מסוים מדי חודש ממקורות שונים (דוגמת הכנסות מנכסים פרטיים, קבלת קצבאות מביטוח לאומי מוסדות אחרים של המדינה וכו’). תנאי נוסף הוא כי אותו קשיש אינו מקבל כבר סיוע שוטף מחברת סיעוד או ממטפל/ת אישיים
  • לגמלה זכאים קשישים אשר אינם מסוגלים לבצע לבדם פעולות בסיסיות שונות, דוגמת ניידות בתוך ביתם, ביצוע פעולות שוטפות דוגמת רחצה או אכילה באופן עצמאי ודאגה להיגיינה אישית

מה כוללים שירותי הסיעוד הניתנים למקבלי הגמלה?

לקשישים הזכאים לקבלת גמלת סיעוד ניתנים שירותי סיעוד שונים. אלו כוללים, בין היתר, טיפול אישי של מטפל/ת סיעודיים, המגיעים לבית הקשיש (מספר השעות היומיות/שבועיות להן זכאי אותו קשיש נקבעות על ידי המוסד לביטוח לאומי).

בנוסף לטיפול של מטפלת סיעודית, זכאים אותם קשישים לקבלת משדר מצוקה, המשמש להזעקת עזרה וסיוע במקרה הצורך, כמו גם לקבלת אספקה שוטפת של חיתולים למבוגרים (במקרה הצורך), ולשעות במרכז יום לקשיש, הכולל ארוחות חמות, פעילויות חברתיות וסיוע נוסף.

קבלת גמלת סיעוד מהמדינה

תהליך נכון של קבלת גמלת סיעוד מהמדינה מאפשר לכם לקבל שירות של מטפלת סיעודית צמודה

תהליך קבלת הגמלה  

על מנת לקבל גמלה זו קיים צורך בהגשת טופס בקשה, בצירוף מסמכים רלבנטיים דוגמת תעודת זהות, מסמכים המעידים על מקורות הכנסה ואישורים רפואיים הקובעים את מצב בריאותו ותפקודו של אותו קשיש.

לאחר שטופס הבקשה והמסמכים נבחנים, נשלח בוחן מטעם המוסד לביטוח לאומי לביתו של אותו קשיש. אותו בוחן מבצע בדיקה בנוגע לכשירותו ויכולתו של אותו קשיש לבצע פעולות בסיסיות שונות. על פי תוצאות הבדיקה נקבעת רמת הזכאות לקבלת שירותי סיעוד, וכמות שעות הטיפול לה זכאי הקשיש.

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו:
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button