ערבית

נגישות לכולם – לא להפקיר את הנכים.

נגישות לכולם – כידוע, מאוד חשוב שתהיה נגישות לאנשים בעלי מוגבלויות הזקוקים לכך. קיימים חוקים רבים הפועלים בדיוק למטרה זו. ובארץ מנסים ליישם אותם כמה שאפשר. אך מי שאינו יעמוד ביישום אמצעי הנגישות הקיימים, צפוי לעונשים כמו העמדה לדין פלילי או אף עונש מאסר בפועל. וזה עוד לפני שנזכיר את הקנסות הענקיים שיכלו להגיע לעשרות אם לא מאות אלפי שקלים. חוק זה נחקק עוד בשנת 1998. ישנן גם רשויות עליהם החוק דווקא לא חל. כמו בית מודולרי של 2 קומות או פרויקטים קטנים אשר בתוכם ישנם רק מספר דירות בודדות. אם כי לאחרונה גם דיירים המתגוררים במבנים אלו כבר החלו להתעניין באמצעי נגישות כאלה ואחרים על מנת שיוכלו להקל על הנכים אם יהיו כאלה בבניין בעתיד. במקרים כאלה יהיה עליהם לפנות למרכזים העוזרים בנושא. למשל, ה’מרכז הישראלי לנגישות’. אותו מרכז מספק פתרונות בדיוק למקרים כאלה, של נגישות לנכים. המרכז דואג בין היתר למגוון פתרונות לוגיסטיים במקומות ציבוריים בהם לדוגמא יש מדרגות. ניתן לפנות למרכז הנגישות דרך הטלפון או פנייה דרך אתרם.

נכים לא נחים

כיום, לצערנו עדיין קיימים המון בתי עסק או מסחר אשר טרם יישמו את החוקים כמו שצריך, וזאת מחוסר ידע או במכוון, כדי לחסוך בהוצאות, זאת למרות שמי שיש לו מטפלת סיעודית, אמנם לא חוסך בהוצאות, אבל זה מקל עליו ולא מטריח את בני המשפחה מדי יום. והרי שהתקנות אשר הוסדרו על ידי משרד העבודה והרווחה בכבודו ובעצמו, מחייבים הנגשה מקיפה של כלל השירותים באשר הם בארצנו הקטנה. החל מפעולות בסיסיות כמו כניסה נגישה לחנויות, לבנקים, לדואר וכו’. וכלה בנגישות אפילו באתרי האינטרנט שקיימים ברשת – כמו הגדלת פונט, צבעים מתאימים לעיוורי הצבעים ועוד.

 

נגישות לכולם – מוגבל בלי אבל

כל מי שאינו נכה, לבטח לא מבין כמה משמעותית הנגישות למי שכן בעל מוגבלות וצריך זאת. ככל שהרגישות תגדל לנושא, כך נוכל לעזור יותר. ועל מנת שהחשיבות תגדל, חייבים להגדיל את המודעות לכלל האוכלוסייה בכל דרך אפשרית. למשל, כנסות למיניהם, ימי הסברה, אירועי התרמה, פרסומות רבות בנושא וכל רעיון יצירתי אחר,  שיאפשר להגדיל את המודעות למגוון רחב של אוכלוסיות. אפשר גם לקרוא ולהתעניין במאמרים הרבים אשר מחכים לכם ברשת האינטרנט, בהם ניתן למצוא המון מידע על כל עניין הנגישות באשר הוא. החל ממחירים לכסאות גלגלים סטנדרטיים ועד לחוקים ושירותים הנוגעים בתחום הנגישות. חשוב שלא נזניח, כי כל אדם נחשב, לא משנה אם הוא מוגבל וצריך יותר עזרה, הוא עדיין בן אדם כמו כולם. גם לנו אף אחד לא מבטיח שנהיה בריאים לעד.

מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו: 
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button