ערבית

כיצד לבחור ביטוח סיעודי משתלם?

בישראל ישנו חוק ביטוח סיעוד אשר מבטיח כי אנשים שהגיעו לגיל פרישה וזקוקים לעזרה בעת ביצוע פעולות יומיומיות או להשגחה סביב השעון, יהיו זכאים לגמלת סיעוד. באמצעותה, יוכלו לבחור בקשת רחבה של שירותים סיעודיים החל בטיפול בבית מטעם מטפל מקצועי ועד אספקת של שירותי כביסה או לחצן מצוקה. עם זאת יש לציין כי ישנם קריטריונים לזכאות, מה גם שהגמלה שמעניק המוסד לביטוח לאומי לא תמיד תכסה את כל צרכיו השוטפים של האדם הסיעודי, על עלותם. לכן לא פעם מומלץ ורצוי שיהיה כיסוי ביטוחי מקיף באמצעות ביטוח פרטי.

ביטוח סיעודי פרטי – מדוע צריך אותו?

ביטוח סיעודי מקיף הוא מוצר נחוץ שכן יכול מאוד להיות שנזדקק לו בעת זקנה, במיוחד כאשר הנתונים המחקריים מעידים על כך שאחד מכל שלושה קשישים יגיע במוקדם או במאוחר למצב סיעודי. מכיוון שהאחריות על הטיפול באדם סיעודי מוטלת על בני משפחתו, רצוי וכדאי לרכוש כיסוי מתאים אותו ניתן להפעיל בעת הצורך. זאת במיוחד בשל העובדה שהוצאות הטיפול החודשיות עשויות להגיע לכדי עשרות אלפי שקלים, בהתאם למצב המטופל ולאיכות הטיפול הרצוי. יש לציין כי רכישת ביטוח סיעודי היא אינה עניין של מה כך ונדרשת הבנה עמוקה של כל הפרטים הקטנים. כאשר הביטוח מותאם למידותיו של המבוטח, הוא יהיה אפקטיבי בהתמודדות עם העלויות הגבוהות הנגזרות מהטיפול הסיעודי.

איך בוחרים ביטוח משתלם?

רבים האנשים הצעירים אשר אינם רוצים לחשוב על היום בו יהפכו לסיעודיים. עם זאת חשוב להבין כי לביטוחים מסוג אלו מומלץ להצטרף כמה שיותר מוקדם. ככל שהמבוטח צעיר יותר ובריא יותר כך עלותה החודשית של הפוליסה תהיה נמוכה ומשתלמת. דבר נוסף אותו יש לקחת בחשבון הוא ההבדל בין ביטוח סיעודי מקיף מטעם חברות הביטוח לבין הביטוח שנותנות קופות החולים. בעוד שהביטוח הסיעודי מטעם קופת החולים מציע תקרה כספית נמוכה ומבוסס על החזר הוצאות ולא על פיצוי כספי, פוליסות ביטוח פרטיות מציעות תנאים טובים יותר משמעותית. בנוסף הן מבוססות על פיצוי כספי לכן ניתן לרכוש ביטוח בחברות שונות ללא חשש מכפל ביטוחי.

מה עוד חשוב לדעת?

כדי שהביטוח יהיה כמה שיותר משתלם יש לבחון גם משתנים כמו כיצד מוגדר אדם סיעודי בפוליסה, סוג הטיפול הרצוי בין אם הוא זקוק למטפלת סיעודית ובין אם לא, המצב הבריאותי של המבוטח ולערוך השוואה בין הפוליסות השונות שמוצעות בשוק. חברה מקצועית ובעלת וותק בתחום תוכל לשבת אתכם באופן אישי ולהסביר לכם על ההבדלים בין הפוליסות השונות, לענות על שאלות מתבקשות ולוותר על סעיפים שלהם אינכם זקוקים, מה שיכול לחסוך בעלות החודשית.

כדי לאתר את הביטוח הסיעודי המשתלם ביותר, יש לבחור בחברה מקצועית אשר תבחן את הצרכים שלכם עד לרמת הפרט הקטן ביותר ותעזור לכם לבנות כיסוי ביטוחי התפור בדיוק למידותיכם.

מוגש מטעם קבוצת כנען חברה לביטוח ופיננסים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button