ערבית

טיפול בקשישים בסיום התואר הראשון בתרפיה באומנות

טיפול בקשישים בסיום התואר – טיפול באמנות הינו טיפול המציע גישה שאינה מאיימת לעולמם הפנימי של בני גיל הזהב תוך אפשרות להתבונן בתוך החוויה הרגשית. בוגרי תוכנית הלימודים בתואר הראשון לתרפיה באומנות  מקבלים כלים העומדים לרשותם נוסף על שיחה זה כולל טיפול באומנות, טיפול בתנועה, טיפול באמצעות פסיכודרמה וכן טיפול באמצעות מוסיקה – באמצעות האומנות הקשישים מביעים את עולמם הרגשי והאומנות משמשת במקרה הזה ככלי מתווך בין התכנים שאינם מודעים להם. הטיפול מהווה הזדמנות מצויינת לטיפול באמצעות שפה אומנותית עם אזורים אשר אינם ניתנים לביטוי מילולי ולתת להם ביטוי.

הטיפול כולל אפשרות של הליך פרטי וקבוצתי

במסגרת מסלול לימודים – תרפיה באומנות תואר ראשון, הסטודנטים נדרשים להפגין חוזק ולגייס את הכוחות במטרה להכיל תכנים רגשיים אשר עשויים לצוף ולהופיע במהלך הטיפול תוך יצירת תקשורת ושימוש בדימיון. מטרת הטיפול היא להעלות זכרונות ולהתחיל לראות כיצד ניתן לפתור הליכים שאינם פתורים וכן ישנם כאבים נפשיים אשר יש צורך להתמודד איתם הקשורים באובדן אנשים בשל הגיל.

משבר גיל הזהב וחשיבות הטיפול

בגיל הזהב ישנה תחושה של אובדן המרחף באוויר ופולשת לתחומים שונים. השינויים המתרחשים בגיל הזה כוללים אובדן בן זוג, שינויים במצב הבריאותי וכן הדרדרות של מצב תפקודי – כל השינויים עשויים להשפיע על המצב הנפשי, מה שעשוי להוביל לשינוי משמעותי במצב הרוח.

באמצעות הטיפול ניתן לאפשר למטופלים להביע את עצמם תוך היצירה

באמצעות הטיפול ניתן לטפל גם בעולם הפנימי בצורה עוצמתית. המטפלים באומנות יודעים באילו כלים לעשות שימוש על מנת לסייע למטופלים להביע את הרגשות שלהם באמצעות היצירה. באמצעות היצירה המטפלים מסייעים למטופלים לזהות רגשות שונים ומחשבות כך למעשה המטופלים יכולים להגיע לתובנות רבות באשר למצבם וכן לחפש את דרך ההתמודדות הטובה ביותר עבורם. באמצעות האומנות ניתן להעלות תכנים מסוימים המפריעים למטופלים ולבחון דרכי התמודדות.

כיצד תרפיה באומנות מסייעת

קשישים לא תמיד מפגינים צלילות ולעיתים אף נעזרים במטפלת סיעודית ולא תמיד יש להם את היכולת לבטא את עצמם בצורה מילולית. ישנם מקרים בהם המחשבות לא תמיד מאורגנות, מה שעשוי ליצור אצלם חרדה גדולה כאשר העולם הפנימי שלהם לא בא לידי ביטוי. באמצעות אומנות ניתן להביע את העולם הפנימי בצורה טובה יותר תוך צלילות הדעת. נוסף על כך, באמצעות אומנות ניתן לפרוק רגשות ולהביא לידי ביטוי את התחושות שלהם באמצעות משחק, מוסיקה או כל כלי אומנותי אחר.

לסיכומו של דבר

טיפול בקשישים בסיום התואר – לסיכומו של דבר ניתן לראות כי בוגרי התוכנית תרפיה באומנות תואר ראשון מסייעים לקשישים להתמודד עם סוגיות שונות בחייהם וכתוצאה מכך מסייע בהעלאת רמת החיים שלהם באמצעות שיפור היכולות הקוגניטיביות וכתוצאה מכך ניתן לראות גם שיפור משמעותי במצב הבריאותי, מה שמאפשר להם לבטא את עצמם בדרכים שונות אשר תורמות להם רבות לדימוי העצמי.

מ.ס.ד מתמחה במתן שירותי סיעוד והשמת עובדים זרים. מטרתנו לסייע לקשישים, לנכים ולבני משפחותיהם בהתמודדות עם מחלות וקשיי הזקנה. נשמח לעזור גם לכם בכל שאלה!
מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו:
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button