ערבית

דיכאון בעבודה של עובדים פנסיונרים

דיכאון בעבודה של פנסיונרים – העולם שלנו השתנה לחלוטין ובמובנים מסוימים אינו דומה בכלל למה שהוא היה בעבר. אם בעבר אנשים יכלו לעבוד עד גיל מאוחר, תוך כדי שהם עדיין שולטים בכל הפרטים ואף מהווים מקורות השראה וניסיון, הרי שהיום ההפך הוא הנכון. היום, בתחומים מסוימים, אפילו כשאדם מגיע לגיל 50 הוא נחשב מבוגר מידי, לא כל שכן אדם שבאמת יוצא לפנסיה ולא יכול עוד לעבוד. לכן כדאי לדעת שאם גם אתם מרגישים קושי להשתלב בעולם המודרני, בין אם אתם לקראת הפנסיה ובין אם אתם כבר בפנסיה, כדאי שתדעו שאתם לא לבד.

תחושת דיכאון הנובעת מחוסר יכולת להשתלב

אם אתם פנסיונרים שעדיין משתלבים מידי פעם במקום העבודה שלכם, אתם בוודאי יודעים לומר עד כמה הדברים השתנו ועד כמה זה קשה. כלומר, אומנם למדתם את המקצוע לפני שנים ואומנם גם צברתם שנים רבות של עבודה, אך הטכנולוגיה נכנסה, תפסה כל חלקה טובה ושינתה את פני הדברים. לכן ברור מדוע פנסיונרים רבים, וגם עובדים וותיקים, נכנסים לדיכאון שכן הם לא מצליחים להדביק את הקצב, לא מבינים איך עובדים הדברים ומרגישי חסרי ערך לחלוטין. כדאי שתדעו שמדובר על עניין ידוע, מוכר וגם נערכים בו לא מעט מחקרים שכן רבים סובלים מהתופעה הזאת.

דיכאון בעבודה של פנסיונרים – האם מותר לפטר עובדים וותיקים?

כתוצאה מכך שהעובדים הוותיקים הרבה פעמים לא מצליחים להדביק את קצב הטכנולוגיה, בפועל בסופו של דבר הם תפוקת העבודה שלהם יורדת. זו עוד סיבה שגורמת להם לחוש דיכאון אך זו גם סיבה שבגללה הרבה פעמים הנושא של פיטורי עובד עולה על הפרק. פיטורי עובד יכולים להיעשות רק בתנאים מאוד ספציפיים ובלי שנפגעות זכויות העובד, וזה נכון בין אם מדובר על עובד וותיק ובין אם מדובר על עובד צעיר שרק לפני כמה שנים התקבל לעבודה. לכן, במידה ופטרו איתכם ואתם עובדים וותיקים, כדאי יהיה לבדוק שהדברים אכן נעשה בהתאם לחוק. זה שאולי אתם לא מסתדרים עם הטכנולוגיה ועם השינויים שהיא הכניסה למשרד שבו אתם עובדים זה טוב ויפה אך בסופו של דבר יש לכם גם זכויות שאי אפשר לפגוע בהן.

האם כדאי להשקיע בלמידת הטכנולוגיה החדשה?

הרבה עובדים מבוגרים שמתחילים לראות שהם לא עובדים בקצב ובכל מה שהטכנולוגיה מכתיבה אכן בוחרים בפרישה מוקדמת. עם יושבים בבית, נכנסים לדיכאון ומרגישים שהעולם רץ מהר מידי מבלי שתהיה להם כל יכולת להשתלב בנעשה. עם זאת, יש גם אנשים שבוחרים להילחם, לקחת כמה שיותר קורסים ולנסות להדביק את הקצב. אם זה נשמע לכם מוכר ואם גם אתם רוצים לנסות ללמוד את הדברים, כדאי שתדעו שזה אפשרי. בסופו של דבר הטכנולוגיה כן באה לקדם אותנו ולסייע לנו ולכן ברוב המקרים זה גם לא מאוד מורכב להבין כיצד היא פועלת. מה שבטוח זה שבין אם תבחרו בפנסיה מוקדמת ובין אם תבחרו ללמוד ולהיאבק על מקומכם במשרד, עדיף שתעשו את הדברים תוך מודעות עצמית וחיבור לאני הפנימי שלכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button