ערבית

בעיות בריאותיות נפוצות בקרב מבוגרים סיעודיים

בעיות בריאותיות נפוצות – חולים סיעודיים מבוגרים מפתחים בעיות רפואיות שונות ומגוונות הקשורות לתסמונות גריאטריות ולמצבם הרפואי הנוכחי. במקרים רבים בעיה רפואית אחת מובילה להיווצרות של בעיות רפואיות נוספות, לכן הטיפול במבוגר הסיעודי עלול להיות מורכב יותר. יש להתאים את הטיפול הרפואי לבעיות מהן המבוגר הסיעודי סובל, תוך התייחסות לרקע הרפואי ההיסטורי של המטופל ולמצבו הנוכחי, במטרה להקל על סבלו ולאפשר לו איכות חיים גבוהה יותר ואפשרות לשמור על עצמאותו.

בעיות שמיעה

מבוגרים סיעודיים רבים סובלים מבעיות שמיעה, אובדן שמיעה היא בעיה נפוצה בקרב קשישים, לכן מומלץ לעבור בדיקת שמיעה אחת לשנה ובהתאם לצורך לטפל במבוגר על מנת לאפשר לשמוע טוב יותר ולשפר את איכות חייו.

בעיות ראייה

יש מגוון בעיות ראייה נפוצות בקרב מבוגרים סיעודיים, כגון קוצר ראייה, קטרקט, גלאוקומה, ניוון מקולרי ועוד. ללא טיפול הבעיה עלולה להחריף עד לאובדן מוחלט של הראייה. בעיות ראייה עלולות לגרום לנפילות של המבוגר ולפגיעה משמעותית באיכות חייו ובעצמאותו, לכן חשוב להתחיל לטפל בבעיות אלה מוקדם ככל הניתן.

אוסטיאופורוזיס

בעיה רפואית שכיחה בקרב מבוגרים סיעודיים הנקראת גם הצטמקות עצמות, לרוב הבעיה נגרמת כתוצאה מתזונה לקויה, בעיקר מחסור בסידן ובוויטמין D. הבעיה נגרמת גם בעקבות חוסר בפעילות גופנית, בעיות בבלוטת התריס, תופעות לוואי של תרופות מסוימות ועוד. חשוב לטפל בבעיה במקצועיות, יש מגוון טיפולים ותרופות לשיפור המצב הקיים ולשיפור איכות חייו של המבוגר הסיעודי.

בעיות שינה

מבוגרים סיעודיים רבים מתלוננים על בעיות שינה בדרגות שונות, גורמים רבים משפיעים על איכות השינה אצל מבוגרים, למשל לחץ נפשי, דמנציה, חרדות, דלקת פרקים, מחלות כרוניות ועוד. פגיעה באיכות השינה עלולה להוביל לבעיות רפואיות נוספות, לגרום לנפילות בגלל עייפות וחוסר תשומת לב, לפציעות גופניות ועוד.

שליטה על שלפוחית השתן

מבוגרים סיעודיים עלולים לסבול מבעיית שליטה על שלפוחית השתן, הם זקוקים לעזרה מסביב לשעון מאחר והם מתקשים או לא מסוגלים להגיע בזמן לשירותים. בריחת שתן גורמת לפגיעה משמעותית באיכות חייו של המבוגר, לבושה, לחרדות ולבעיות נוספות. אם המבוגר אינו יכול להגיע לבד או בעזרת מטפלת סיעודית לשירותים ניתן להציע לו להשתמש בחיתולים למבוגרים כדי להקל עד סבלו ולשמור על היגיינה.

כאבי גב

בעיות בריאותיות בקרב מבוגר סיעודי המרותק למיטה וסובל רבות  אינו מפעיל את שריריו וגפיו, גם גילו המבוגר עלול להשפיע על התפתחות כאבי גב וצוואר. הסבל הוא רב עבור המבוגר ולעתים לא ניתן להסתפק במשככי כאבים, לכן מומלץ להגיע לאבחון מקצועי על מנת להציע פתרון מתאים לחולה. פיזיותרפיסט יכול להציע טיפול בכאבי גב תחתון באמצעות תרגילים גופניים שונים, טיפול בגלי הלם ושיטות נוספות, חשוב לטפל בבעיה אחרת היא עלולה לגרום לבעיות רפואיות נוספות ולפגיעה משמעותית באיכות חייו של המבוגר בנוסף, מבוגרים סיעודיים עלולים לסבול מפריצת דיסק, מבלט דיסק ומבעיות נוספות, אפשר להתאים טיפול בהתאם למצבו של המבוגר ולסייע לו.

מ.ס.ד מתמחה במתן שירותי סיעוד והשמת עובדים זרים. מטרתנו לסייע לקשישים, לנכים ולבני משפחותיהם בהתמודדות עם מחלות וקשיי הזקנה. נשמח לעזור גם לכם בכל שאלה!
מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו:
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

כמה מרוויחה מטפלת סיעודית ? 

כמה מרוויחה מטפלת סיעודית ? 

מטפלת סיעודית היא דמות כה הכרחית לשמירה ולתמיכה על בריאותו הנפשית...
קרא עוד
כיצד מתמודדים עם הורה מבוגר וחולה

כיצד מתמודדים עם הורה מבוגר...

בחיים, ישנם רגעים שאתם הילדים הופכים למבוגרים האחראיים בחיים של...
קרא עוד
אלצהיימר סימנים ראשונים

אלצהיימר סימנים ראשונים

אלצהיימר היא מחלה שממוקדת במערכת העצבים המרכזית והיא מתבטאת...
קרא עוד
אפוטרופוס

אפוטרופוס

לא כל אחד יכול להיות אפוטרופוס. זהו תפקיד שנושא בחובו אחריות רבה...
קרא עוד
Call Now Button