ערבית

ביטוח לאומי עזרה לקשישים

לכולנו יש הורים קשישים שבמהלך הזמן הופכים להיות סיעודיים. על מנת לטפל בהורינו הקשישים יש צורך בשירותי ביטוח לאומי עזרה לקשישים. עם שירותי ביטוח לאומי ניתן לקבל שירותי סיעוד מטעם חברות סיעוד עובדים זרים בהתאם לחוק הסיעוד. בכתבה להלן נבין מהו חוק הסיעוד ולמי מגיע שירותי ביטוח עזרה של ביטוח לאומי עזרה לקשישים.

מהו חוק הסיעוד?

חוק הסיעוד הוא חוק אשר נועד להגן על הקשישים בגיל מבוגר כאשר הם הופכים לסיעודיים ולא יכולים לבצע פעולות בסיסיות ויום יומיות בעצמם. החוק קובע שכל אדם סיעוד זכאי לגמלת סיעוד מביטוח לאומי אותו הוא מקבל מחברת הסיעוד מטעם ביטוח לאומי. האנשים הזכאים לגמלת סיעוד הם כל אותם אנשים אשר הגיעו לגיל הפנסיה ומתגוררים בביתם. אנשים אלו אינם מסוגלים לבצע לבד את הפעולות השגרתיות ללא עזרה של אדם קרוב ועל כן הם נזקקים לעזרה. פעולות אלה כוללות: לבישה, רחצה, אכילה, שתייה, הליכה, קימה ושכיבה מהמיטה, שליטה על הסוגרים. כמו כן, חוק הסיעוד מחשיב אדם לסיעודי אם הוא תשוש נפש ואם הוא זקוק להשגחה צמודה וקבועה לאורך כל היום כולל עזרה.

ביטוח לאומי עזרה לקשישים

מי נחשב חולה סיעודי בהתאם לחוק הסיעוד?

חולים סיעודיים הם חולים תושבי המדינה אשר הגיעו לגיל הפרישה ומתגוררים בדירתם ואינם מסוגלים לבצע פעולות הבסיסיות ושגרתיות שכוללות: לבישה, רחצה, אכילה, שתייה, הליכה, קימה ושכיבה מהמיטה, שליטה על הסוגרים, על מנת לבצע פעולות אלה הם זקוקים לעזרה של אדם. מעבר לכך, חולים אשר לא גרים בביתם אלא בבית אבות או במוסדות סיעודיים ומטופלים באמצעות מטפלים אינם זכאים לקצבת סיעוד ולשירותי סיעוד מטעם ביטוח לאומי. למידע נוסף על תנאי הזכאות לקבלת גמלת סיעות ניתן למצוא באתר הביטוח הלאומי.

אילו שירותי סיעוד מספקים ביטוח לאומי לקשיש?

ביטוח לאומי מספק שירותי סיעוד במסגרת חוק הסיעוד שכוללת בין היתר גמלת סיעוד ועזרה של מטפל בבית החולה למשך מספר שעות שבועיות שכוללות בין 10-15 שעות בשבוע. במהלך שירותי הסיעוד שניתנים באמצעות הביטוח הלאומי ניתן להקל על הקשיש ולעזור לו בחיי היום יום השגרתיים. חברת הסיעוד מטעם ביטוח לאומי. באמצעות ביטוח לאומי עזרה לקשישים אשר ניתן מטעם ביטוח לאומי ניתן לעזור למשפחת החולה ולהוריד את הלחץ מבני המשפחה.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button