ערבית

תזונה נכונה בדיור מוגן

תזונה נכונה בדיור מוגן – בהיותנו בוחרים בית דיור מוגן יחד עם יקירנו ועבורם, מקום שיספק להם ביטחון, שלווה, בית, משפחה ויענה על כל הצרכים שלהם אנו לוקחים בחשבון מספר קריטריונים. מיקום גיאוגרפי, סוג הדירות והדרך שבה הן מאובזרות, האוכלוסייה, הצוות, השירותים הנלווים כמו מרפאה, מספרה, מכבסה, מכון לשיקום רפואי, מחלקות שיקום, הפעילויות המוצעות לדיירים במקום ועוד.  קריטריון אחד חשוב לא פחות הוא נושא התזונה בבית דיור מוגן.

עם הגיל הסיכוי להיווצרות של תופעות ותסמינים רפואיים כמו מחסור במינרלים וויטמינים, בריחת סידן, סוכרת, לחץ דם גבוה ושאר בעיות רפואיות עולה ולכן בכדי לשמור על הבריאות ולהפחית את הסיכוי לכל אותן מחלות או בכדי שניתן יהיה לטפל במצבים הרפואיים הקיימים, יש להתאים תפריט תזונתי ספציפי. נושא הבריאות התזונתית בבית דיור מוגן מתחלק לשניים:

  1. תפריט כללי המתאים לכולם – כאן מקפידים על 3 ארוחות עיקריות ועוד 3 ארוחות ביניים בהן מקפידים להכניס את כל אבות המזון בצורתם הבריאה. פחמימות מורכבות עשירות בסיבים תזונתיים להעלאה הדרגתית של רמות הסוכר בדם, חלבונים רזים הן מהחי והן מהצומח: ביצים, חזה עוף, הודו, גבינות רזות, שומנים מהצומח כמו אבוקדו, שומשום, אגוזים וטחינה, ירקות ופירות מכל הסוגים והמינים.
  2. תפריט ספיציפי המותאם לאנשים הסובלים מבעיות ספיגה או בעיות בריאותיות אחרות – כאן כבר נדרשת התאמה מדויקת של התפריט על פי הצרכים האישיים של כל דייר. לאנשים הסובלים מבעיות מסוימות יש להתאים גם תוספי תזונה, יש כאלה הלוקחים תרופות לטיפול בכל אותן בעיות רפואיות ולכן אסור להם לצרוך מזונות מסוימים כמו למשל אנשים הסובלים מקרישיות יתר צריכים לשלוט במינון בוויטמין K המעודד את מנגנון הקרישה. לכן, את התפריט בונים על פי כל המאפיינים הבריאותיים של הדיירים במקום.

Tea in restaurant

תזונה נכונה בדיור מוגן, איך בונים תפריט תזונתי בדיור מוגן?

איכות החיים הן בגיל צעיר והן בגיל המבוגר תלויה רבות במזון אותו אנו צורכים, על כך כבר קשה מאוד לערער אחרי אינספור מחקרים שהראו השפעה וקשר ישיר בין האוכל אותו אנו צורכים לבין היווצרות של מחלות בגוף האדם עם וללא התייחסות לגורמים גנטיים. כאשר בונים תפריט לדיירים המתגוררים בדיור מוגן חשוב להבין כי רגישות הגוף של אנשים אשר עברו את גיל 70 הופכת גבוהה יותר וחלק ממערכות הגוף אינן מתפקדות כמו בעבר ואף חלקם נתמכי מטפלת בקשישים. לכן חשוב מאוד לבנות תפריט דיאטטי עשיר ואיכותי המכיל את כל המזונות להם אנשי גיל הזהב זקוקים. תזונה עשירה בסידן, ברזל, אומגה 3 הוכחה כמסייעת למנוע מחלות רבות, מחזקת את המערכת החיסונית ומונעת הידבקות בווירוסים וזיהומים. בנוסף, קשישים רבים סובלים מחוסר תיאבון ולכן בחלק מהמקרים יש לדאוג לבישול מרקים שמכילים פחמימות, ירקות וקטניות- ארוחה המקלה על הקשיש ומאפשרת לו בכל זאת לקבל את כל הרכיבים להם הוא זקוק בכדי להתקיים.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button