ערבית

שבר ביד זמן החלמה

אנחנו נולדים, גדלים, מתפתחים, מתבגרים ומזדקנים. זהו מעגל החיים. מערכת הגוף שלנו בנוייה להתמודד עם מחלות, פציעות ופגיעות שונות שקורות, אך, לאורך השנים היכולת הזו נפגעת כחלק מההזדקנות. אצל המבוגר שלו יש שבר ביד זמן החלמה יהיה ארוך הרבה יותר מאשר ילדון קטן שמתרוצץ לו ושובר את ידו. למערכת שלו יש יכולת התמודדות רבה יותר עם טראומות כאלו.

נגישות לכולם

שבר ביד זמן החלמה

כחלק מההזדקנות יכולת היציבה מתערערת ויש סבירות גבוהה יותר לנפילה בקרב גיל זה .הסיבה יכולה להיות בגלל פגיעה במערכת שיווי המשקל או בגלל החלשות של הגפיים התחתונות והיכולת שלהן להחזיק את הגוף כולו. הדבר קורה גם בגלל החלשות מערכת השרירים מתוך תהליך ירידה במסת שרירי הגוף. הקשיש אשר הולך בחוסר יציבות, יכול בקלות ליפול בזמן של חוסר תשומת לב והאינסטינקט הראשוני של הגוף יהיה לשלוח את היד כדי להגן מנזק הנפילה.

 

אבל, הידיים נמצאות גם הן באותו תהליך האחראי על היחלשות הרגליים. הסבירות שתהיה פגיעה ביד היא מאוד גבוהה גם אם הקשיש ניסה ליפול באופן נכון. בעקבות נפילה כזו אם נוצר שבר ביד זמן החלמה, כפי שנאמר, יהיה ארוך יותר. סביר אף שהכאבים יהיו חזקים יותר.

האם ניתן לקבל אחוזי נכות כשיש שבר ביד?

הקשישים משתייכים לאוכלוסייה בעלת סיכוי רב לפציעות ופגיעות רבות ומתוך כך, ישנו מערך שלם של אנשי רפואה וטיפול ואנשי רווחה שכל עבודתם היא לעזור לחולים ופצועים לקבל את העזרה הדרושה. ישנם גם מוסדות טיפול בקשישים ציבוריים ופרטיים. ישנו גם ‘חוק סיעוד‘ וגם תקנות הביטוח הלאומי‘ שמיועדים בדיוק לשם מטרה זו.

 

האחרונים מיועדים להעניק זכאות לגמלה ולקבוע אחוזי נכות על פי חומרת הפציעה. ישנם קיטריונים מאוד ברורים לקביעת אחוזים אלו. קריטריונים כמו  חומרת הפגיעה, איכות האיחוי, זמן ההחלמה ואחוז הפגיעה ברמת התפקוד היומיומית ביד. חשוב לציין, כי לפני קביעת הזכאות ישנן וועדות רפואיות ומבחנים רבים, כמו גם צורך במסמכים מתועדים היטב של השבר אחרת, הסיכוי לאישור הזכאות יקטן משמעותית.

 

יחד עם זאת, הקושי המרכזי, אינו תלוי בפגיעה של שבר ביד זמן ההחלמה הארוך ואי הנוחות של קיבוע השבר. הקושי יהיה לרוב, שמירה על המורל בעת פציעה שכזו או כל פציעה שמגבילה את התנועה. ההבנה כי לזמן מה תתקיים מוגבלות בהתנהלות היומיומית, שהגוף אינו כמו שהיה פעם ושסביר שיהיה צורך בסיוע חיצוני ככל שמתבגרים יכולות לפגוע במצב הרוח ובמוטיבציה של ההתנהלות ביום יום.

 

לאחר שנים כה רבות של עצמאות ושל תחושת מסוגלות להתבונן בעצמך, לאט לאט מתחיל לאבד את היכולות הללו ולראות את גופך נהיה פחות ופחות יציב, זה לא עניין של מה בכך. ישנה חשיבות רבה, לטפל גם בפן הנפשי והרגשי ולא רק בפן הפיזי.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button