ערבית

רפואה משלימה לגיל השלישי

רפואה משלימה לגיל השלישי – ישנם מספר דרכים לטיפול במחלות שונות בגיל הזהב. רפואה משלימה לגיל הזהב יכולה לתרום ולשפר במצב הבריאותי של כל אחד

ברבות השנים, יחד עם התפתחות הטכנולוגיה הרפואית, בשילוב עם תזונה נכונה ומאוזנת, שמירה על פעילות גופנית והימנעות מתחלואי החיים (עישון, שתייה חריפה, בשר אדום וכדומה), חלה עלייה בתוחלת החיים. יחד עם העלייה בגיל התמותה, נאלצים הקשישים, לעתים קרובות להתמודד עם מצבים רפואיים שלא הכירו בעבר ומעבר לזה לרפואה המודרנית לא תמיד יש פתרון. לעתים קרובות בכדי לשפר כאבים מסוימים ו/או עלייה בלחץ דם, כולסטרול, הפרעות שינה בגיל הזהב וכדומה, רושמים הרופאים תרופות מרשם רבות. אחת הדרכים שיכולים להיטיב עם הקשיש מבחינה בריאות הוא שילוב של רפואה משלימה לגיל השלישי.

רפואה משלימה לגיל השלישי

לפני התחלת כל טיפול ברפואה אלטרנטיבית, חובה להיפגש עם רופא מייעץ ולבנות תכנית טיפולים מתאימה

רפואה משלימה לגיל השלישי ובכלל מאופיינת בכך שכשמה כן היא. מטרתה להשלים את הטיפול הרפואי הקונבנציונלי ולהעניק חיזוק נוסף למערכת החיסונית, השרירים ותחלואות נוספות. הדמות המוכרת ביותר שהבינה את נושא הרפואה הטבעית והמונעת הייתה הרמב”ם. משנתו של הרמב”ם הייתה כי ניתן בצורה טבעית למנוע מחלות ושיש למנוע את המחלות עצמם, כך לא יהיה צורך לטפל בהם. “דומה בדומה ירפא”- הכוונה היא כי בצורה טבעית ניתן למנוע מחלות לדוגמה- בצל שכשחותכים אותו הוא גורם לדמעות ואף זולג, אך הוא גם מרפא הצטננויות דומות.

כיצד רפואה משלימה לגיל השלישי תורמת לחיי היום יום?

רפואה מונעת – ראשית, ניתן להשתמש ברפואה המשלימה בכדי למנוע מחלות ומצבים רפואיים שונים. ניתן להוריד את רמת הכולסטרול ולחץ הדם, לשפר את מחזור הדם, ולמנוע התנוונות של שרירים מסוימים. השימושים העיקריים הם בדרכי דיקור סיני, שיאצו, רפלקסולוגיה, תרופות טבעיות, סוגי מסז’ ואבנים חמות, תזונה לקשישים (נכונה ומאוזנת) וכדומה. העיקרון הוא ששמירה על אורח חיים בריא מלכתחילה, ימנע מחלות למיניהם ויגרום לחוש טוב יותר. הרפואה הסינית מחילה בתוכה נקודות מפתח בגוף שבאמצעות דיקור או לחיצות, מועילות לזרימת הדם ומונעות מחלות למיניהם. כמובן שהשילוב ברפואה טבעית עוזר גם הוא.

רפואה משלימה – כאשר סובלים ממצב בריאותי כלשהו, באה הרפואה משלימה ונותנת טיפול נוסף לטיפול בבעיה. אותם דברים למעשה כדיקור, שיאצו, רפלקסולוגיה, מסז’ ותרופות טבעיות, עשויות להיטיב עם מצב החולה ואף בעתיד לבטל את התלות בתרופות הגנריות. בנוסף, הרפואה הסינית יעילה גם במניעת כאבי ראש חוזרים ונשנים מסוג מיגרנות, טיפול בעייפות ובעיות שינה, דלקות פרקים למיניהם, דלקות עור כגון פסוריאזיס, החלשות עצמות כמו אוסטאופורוזיס וכדומה.

חשוב לזכור: בשום מצב אין הרפואה המשלימה באה לבטל לגמרי את הנחיות הרפואה הקונבנציונלית ורק באה לתרום בשיפור מיידי ושיפור באפקט הכדורים. בטווח הרחוק לעתים ניתן לראות שהרפואה המשלימה הועילה לחלוטין בשיפור המצב ובביטול התלות בכדורים, אך עד שלא משיגים תוצאות רפואיות מוכחות, אין להפסיק עם הטיפול הרפואי הסטנדרטי. לאחר השיפור במצב, ניתן ואף רצוי להשתמש ברפואה המשלימה בכדי לשמר את המצב הקיים ולא לגרום להרעה.

דבר נוסף שחשוב מאוד לדעת- לפני כל התחלת טיפול ברפואה משלימה, חשוב ללכת לפגישת ייעוץ עם רופא המוסמך לכך. להציג בפניו את ההיסטוריה הרפואית, כדורים שנוטלים ובעיות שונות. לאחר הייעוץ הרפואי יש לקבוע תכנית טיפולים המתאימה לכל אדם באופן אישי. לא כל טיפול מתאים לכל אחד. למעשה, אי מתן היסטוריה רפואית יכולה אף לפגוע במצב (לחיצה על נקודות צ’י לא מתאימות עלולות לגרום כאבים ואף חמור מכך, באיברים שקיימת בהם בעיה רפואית כלשהי).

כוחה של הרפואה המשלימה הולך ועולה עם השנים. הסיבות לכך הם ההבנה כי לא תמיד הרפואה הרגילה פותרת לחלוטין בעיות. בנוסף, לרוב אנשים נוטים ללכת לרופא רק כאשר הם אינם מרגישים טוב. השימוש ברפואה הסינית, עוזר גם למנוע מחלות ולשמר מצב קיים ושלא נצטרך את עזרת הרופאים.

מאחלים לכם בריאות איתנה לכל אורך הדרך!

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button