ערבית

פילאטיס שיקומי לגיל השלישי

פילאטיס שיקומי – האם אמרת לעצמך מאוחר מדי בשביל פעילות גופנית, האם אתה מאמין שאם לא ביצעת שום פעילות בעבר אז אבוד לך? מחקרים רבים שנערכו בנושא מצביעים על נתונים הפוכים ומראים כי אנשים שהחלו בפעילות גופנית אחרי גיל 70 היו בעלי סיכון מופחת בצורה משמעותית לפתח כל סוג של מוגבלות גופנית ופיזית!

 

מחקר נוסף שנערך בנושא מצא כי גברים ונשים אשר עסקו בפעילות גופנית בתדירות של 3 פעמים בשבוע נמצאו בסיכון נמוך לפתח ליקויים קוגניטיביים, כמה נמוך אתם שואלים? ארבעים אחוזים פחות מאלו אשר לא עסקו בפעילות. אם אתם חוששים מהמילה פעילות אז דעו לכם כי מדובר על רמת הליכה (וכמובן כל מה שמעל הוא בונוס).

 

כאמור, אין לפעילות גופנית גיל ואין לה תאריך תפוגה וכל שצריך זה להתחיל מהתחלה ובצעדים מדודים. פילאטיס שיקומי הוא דרך מצוינת לבצע את הצעדים הראשונים בעולם הספורט מאחר ומשלב מעקב צמוד וצוותי הדרכה מיומנים. באמצעות השיטה מתרגלים המתאמנים נשימה נכונה, טיפוח יציבה ועובדים על אלמנטים חשובים הקשורים לחיזוק גופם, איזון מערכת השרירים ושחרור המפרקים.

 

היתרונות בפילאטיס שיקומי

היתרון הבולט ביותר הוא התאמתו של האימון לכל גיל ולכל מצב גופני. כלומר, מתאמנים עם מחלות רקע שונות יוכלו להשתלב בשיטה ולשפר את תפקודיהם היומיומיים. יתרה מכך, כל מתאמן זוכה לתכניות אימונים אישיות הנשענות על מצבו הבריאותי הייחודי ומטרתן לענות על הצרכים הייחודיים של כל מתאמן ומתאמנת.

יתרון נוסף אותו ניתן למנות הוא היכולת לשלב התאמה אישית במסגרת קבוצתית. אימונים במסגרת קבוצתית משרתים מטרות נוספות כגון השתייכות לקבוצה, תחרותיות הנוצרת במסגרת שכזו ושיפור מהיר יותר הודות ללמידה מאחרים.

במישור הגופני מאפשרת השיטה למנוע פציעות גופניות ומפחיתה משמעותית כאבים כרוניים. פילאטיס מאתגר את שיווי המשקל ומשפר משמעותית את איזונה של מערכת השרירים והקוארדינציה שאבדה עם השנים.

 

איך מתחילים?

בשלב הראשון מתייעצים עם הרופא המטפל אודות התכניות המומלצות וההגבלות הקיימות וניתן אף לבדוק האם הביטוח הסיעודי מכסה. עם מסמך ההמלצות מצטרפים לסטודיו לפילאטיס המשלב פיזיותרפיסטים מומחים. נפגשים עם המדריך המיועד, עוברים שיעור אבחון פרטני, מתאמים ציפיות ונותנים לשיטה להפוך לחלק מאורחות החיים. חשוב מאוד לבוא עם ציפיות ריאליות ולקבוע מטרות אותן תוכלו למדוד בהמשך הדרך. למי שלא ביצע שום פעילות גופנית בחייו רצוי להתחיל מעבודה שלא עולה על 10 דקות רצופות ואט אט להגביר עד למטרה של שעתיים וחצי שבועיים. כמו כן, ניתן לשלב גם אימוני כוח והליכות וכל זאת בהתאם ליכולות ולמטרות.

 

לסיכום,

פעילות גופנית בכלל ופילאטיס שיקומי בפרט עתידים לסייע מאוד למבוגרים. בין אם עסקתם בפעילויות שונות בעברכם ובין אם לא, תוכלו לצאת נשכרים ולשפר משמעותית את איכות חייכם. חשוב לבחור בסטודיו לפילאטיס שקשוב לצרכים שלכם ומספק פלטפורמה שיקומית עם מדריכים מנוסים ומקצועיים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button