ערבית

פיזיותרפיה לגיל השלישי

ככל שהגוף שלנו הולך ומזדקן, כך גם יכולות השימור והשיקום שלו מתדרדרות. לעובדה זו השפעות רבות, כמו על יכולות התנועה של הגוף אשר הופכות מוגבלות יותר ויותר, או על האפשרות להשתקם לאחר פציעה או ניתוח ולחזור למסלול חיים תקין. לכל אלו ועוד השפעה מכרעת גם על איכות החיים שלנו, שאנחנו מצפים ומקווים שתהיה גבוהה, במיוחד כשאנחנו מזדקנים, יוצאים לשנות הפנסיה ומתפנה לנו זמן בחיים. פיזיותרפיה לגיל השלישי מסייעת בשימור ושיפור היכולות הגופניות שלנו כך שנוכל ליהנות משנות הפנסיה והזקנה.

פיזיותרפיה למבוגרים נועדה גם לשיקום איברים פגועים במקרה הצורך, על מנת להביאם לרמת הפעילות המיטבית בהתאם למצבו של המטופל. אין ספק שעם השנים גופנו נחלש, אנו חשופים יותר לתאונות גם בבית וגם בחוץ, ואיברי הגוף רגישים ופגיעים יותר. לכן רצוי מאוד לשמור על הבריאות, להשקיע בה, וכך גם לנצל בצורה הטובה ביותר את יתרונות הגיל השלישי.

מהם היתרונות של טיפולי פיזיותרפיה למבוגרים?

ראשית, חשוב לציין שפיזיותרפיה היא שיטת טיפול מוכרת ופופולרית מאוד ומוכחת בזכות הצלחותיה הן ברמת אבחון הבעיה והן ברמת הטיפול והשיקום. טיפולי הפיזיותרפיה מתבססים על שחזור ושיקום תנועות איברי הגוף שנפגעו, זאת על ידי הפעלה של האיברים עצמם או איברים המקושרים לאזור הפגוע או הכואב. תנועות אלו נעשות בעזרת המטפל או בהנחייתו, בהתאם לסוג הטיפול. כך למעשה מתאפשר טיפול יסודי ומשקם שיכול לחסוך את הצורך בפרוצדורות פולשניות וניתוחים, שבמיוחד בגיל השלישי עלולים לעורר סיבוכים ולהעמיד בסכנה את המטופל. פיזיותרפיה בגיל הזהב מאפשרת עבודה נוחה בהתאם ליכולותיו של המטופל. איכות הטיפול תלויה כמובן ברמה המקצועית של המטפל אך בסופו של דבר העבודה המשותפת היא זו שמביאה להצלחה.  הגיל השלישי מביא עמו שלל של הזדמנויות לחיינו, וחשוב שנכין את הגוף לשם כך. טיפולי פיזיותרפיה לגיל השלישי יחזקו את גופכם, יהפכו אותו לגמיש יותר, בריא יותר, וכך הביטחון העצמי שלכם יעלה וגם איכות החיים.

טיפולי פיזיותרפיה בגיל הזהב – למי זה נועד?

פיזיותרפיה בכללותה נועדה כאמור לסייע באבחון, טיפול ושיקום של פגיעות ביכולות המוטוריות של הגוף ולטיפול בכאבים. יחד עם זאת, כשמדובר בגיל השלישי, פיזיותרפיה יכולה בהחלט לסייע לא רק בטיפול בפגיעה, אלא בשימור הבריאות הקיימת וחיזוק האיברים השונים. פיזיותרפיה בגיל שלישי יכולה לסייע בין היתר בטיפול בבעיות אורתופדיות כמו דלקות פרקים וכאבים גופניים, ובשיקום מתאונות, ניתוחים ומחלות הגורמות לפגיעות נוירולוגיות. את הטיפולים הפיזיותרפיים ניתן לקבל לרוב בקליניקות השונות ובקופות החולים, אולם כיום אפשר למצוא מטפלים סיעודיים רבים אשר מעניקים טיפולים בבית המטופל. בזכות טיפולי הפיזיותרפיה בכלל והטיפולים הביתיים בפרט, יותר ויותר מבוגרים מסוגלים לחיות חיים עצמאיים וללא תלות באחרים, להעלות את רמת החיים שלהם ולנצל עד הסוף את שנות הפרישה.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button