ערבית

עצות לגיל השלישי לימי הקיץ החמים

עצות לגיל השלישי – בשנים האחרונות אנו חווים תהליך התחממות מתמדת משנה לשנה. כל שנה הופכת לחמה מקודמתה. אוכלוסיית הגיל השלישי חשופה יותר לפגעי החום. כיצד נוכל לשמור על יקירנו גם בימים החמים ביותר?

מדענים הזהירו אותנו וממשיכים להזהיר בכל רגע נתון. תופעת ההתחממות הגלובלית היא איננה תרחיש קודר של העתיד. המציאות בהווה מלמדת אותנו כי התחזיות מתחילות להתממש. חודשי החורף מתקצרים, חודשי הקיץ מתארכים ואף על פי שתאריך תחילת הקיץ באופן רשמי הוא ב – 21.6 בכל שנה, נראה כי הימים החמים מתחילים כבר הרבה לפני. כיצד מתמודדים עם החום הכבד? כאשר מדובר על אדם בוגר, סביר שגופו יוכל להתמודד כראוי. אולם, כאשר מדובר על קשישים וילדים, המצב הוא שונה ולעתים הגוף אינו יכול להתמודד עם נטל החום הכבד. ריכזנו עבורכם מספר עצות לגיל השלישי לימי הקיץ. חשוב לציין, בעיקר כאשר הקשיש נתמך בעזרתה של מטפלת סיעודית, לא תמיד יוכל לבשר על מצוקתו, לכן יש להדריך את המטפלת לביצוע עצות אלו.

עצות לגיל השלישי לימים החמים בשנה:

  • בדיקות שגרתיות – רופא המשפחה מכיר מבחינה רפואית את הקשיש טוב ביותר. כאשר נותנים עצות לגיל השלישי, באופן קבוע לא יחסירו את נושא הביקור הרפואי. על אחת כמה וכמה כשמדובר בחודשים חמים מאוד. רופא המשפחה עשוי לתת עצות “עשה ואל תעשה“. חשוב מאוד להקשיב לו ולהתנהג בהתאם לעצותיו. עצות שעשויות להאריך מחד או לקצר מנגד את תוחלת החיים. כמובן, בכל מצב בו הקשיש מראה סימני מצוקה כגון הקאות חוזרות וכדומה, יש לבקר בדחיפות אצל הרופא בכדי שישלול מצבי התייבשות.
עצות לגיל השלישי

ישנה חשיבות גבוהה בביקור אצל רופא המשפחה ולשמוע עצותיו לגבי התמודד אישית בימים החמים

  • מניעת מצבי התייבשות – באופן קבוע יש לשמור על משמעת מים ותזונה נכונה וזאת בכל גיל. הבעיה בגיל השלישי שלעתים הם אינם חווים תחושת צמא, פעמים אחרות מצבם הרפואי אינם מאפשר להם כלל לשתות באופן עצמאי. במידה והם תלויים במטפלת העוזרת להם בשעות מסוימות של היום, על בני המשפחה להתריע ולתת דגש על נושא השתייה. ניתן לקרוא על תפקודה של המטפלת במאמר שרשמנו על תפקידיה של מטפלת לקשישים. דבר חשוב נוסף במניעת מצבי התייבשות היא שמירה על תזונה מאוזנת ונכונה. חשוב לשלב כמה שיותר ויטמינים ומינרלים בתפריטו של הקשיש. עצות לגיל השלישי מחייבות שיח על נושא התזונה – תזונה נכונה עשויה להאריך את תוחלת החיים ולמנוע מחלות. בנוסף, היא תשמור על תפקוד ראוי והתמודדות טובה יותר עם החום הכבד שבגינו מאבד הגוף מינרלים רבים.
  • ביצוע פעולות בניחותא ובשעות מתאימות – חשוב מאוד לא להגיע לקצה גבול היכולת בימים החמים של הקיץ. גם במידה ובוחרים ללכת לים למשל או לטיול, יש לעשות זאת בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות אחרי הצהריים. חלק מתפקידה של המטפלת הוא לקחת את הקשיש לטיול וסידורים (ניתן לקרוא כאן על שירותי סיעוד), אך יש להנחות כי היציאה מהבית תעשה אך ורק בשעות הנוחות ביותר.
עצות לגיל השלישי 2

יש להימנע ככל הניתן מפעילות כלשהי בשעות היום החמות ביותר

  • המנעות מחשיפה לשמש – אמנם מדובר כאן על עצות לגיל השלישי לימים החמים, אך הדבר רלוונטי בכל גיל – חשיפה לשמש היא מסוכנת. בגיל הזהב כאשר הגוף מכוסה קמטים, פיגמנטציה וכדומה, כל חשיפה מסוכנת על אחת כמה וכמה. חשוב מאוד להגן על האזורים החשופים בגוף על ידי מריחת קרם הגנה בעל רמת סינון גבוה. בנוסף, חשוב מאוד ללבוש בגדים נוחים, לחבוש כובע ולהרכיב משקפי שמש בכדי להגן על העיניים מקרינת השמש. חשיפה לא מבוקרת לשמש עשויה להיות קריטית בגיל מבוגר. יש לזכור כי הגוף אינו סלחן כבעבר.
  • שמירה על היגיינה – היגיינת הגוף חשובה מאין כמותה. בעיקר כאשר מתמודדים עם הזעה וכדומה. במידה והקשיש זקוק לשימוש במוצרי ספיגה במהלך היום יום (לחצו כאן בכדי לראות כיצד ניתן בעזרת גמלת סיעוד לקבל אספקת מוצרי ספיגה), יש להחליף באופן תדיר, בכדי למנוע תפרחת ושפשפות שעשויות להתפתח לדלקת חמורה של ממש. לכן, יש להתקלח/ לקלח באופן יומי. ניתן להשתמש עם סבונים המכילים מינרלים חיוניים לגוף בצורה מרוכזת יותר. במידה והקשיש מרותק למיטתו, יש למנוע ממנו פצעי לחץ, על ידי הזזת תנוחת השכיבה באופן תדיר.

  • יתושים וזבובי חול – אם לא די בחום המכביד, חודשי הקיץ מביאים עימם גם עקיצות יתושים. עקיצה בודדת עשויה להעביר מחלות שבגיל השלישי עשויות להיות אף קטלניות (קדחת הנילוס המערבי, יתוש הנמר האסייתי ועוד). חשוב להישמר על ידי מריחת חומר דוחה יתושים בכל יציאה מהבית. בסביבת בית הקשיש, חשוב לוודא כי אין מקורות מים עומדים שהם בית גידול אהוב על יתושים, במידה וקיימים, יש להתריע בפני רשויות איכות הסביבה. בנוסף, כדאי לקנות מכשיר אלקטרוני דוחה יתושים לחדרו של הקשיש בכדי להעניק הגנה גם בבית.
  • מעבר מחום לקור – אחת הרעות החולות היא המעבר בחודשי הקיץ מחדר ממוזג החוצה למזג האוויר החם וליהפך. ככל הניתן יש להיערך לשינויים אלו וגם בחודשי הקיץ, להסתובב עם סוודר דק שיהיה בתיק לכל מקרה של מעבר מהיר ולהוריד בהדרגה, לאחר הסתגלות הגוף.

עצות לגיל השלישי בחודשי הקיץ החמים הם חשובים הן לקשישים שמתפקדים באופן עצמאי והן לכאלה שזקוקים לעזרה. חשוב כאמור לשמור על הגוף כמה שיותר בכל ימות השנה בגיל השלישי ולתת דגש כמובן בחודשים החמים!

מאחלים לכם קיץ נעים עד כמה שיותר ובריאות איתנה בכל חודשי השנה!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו:
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button