ערבית

טיפולים אלטרנטיביים לאחר אירוע  מוחי – אלו טיפולים אפשריים מוצעים היום?

אירוע מוחי נחשב לתופעה רפואית קשה שמשבשת בבת אחת את חייו של כל מי שנפגע ממנה. גם אירוע קל משנה את חייו של האדם בעוד שמהקשים ביותר סיכויי ההחלמה קטנים  מאוד. ניתן לתת מגוון של טיפולים  במקרים כאלו. בין כולם ניתן לציין טיפולים אלטרנטיביים שונים כמו גם עיסויים רפואיים שעשויים לסייע ולתת מענה חלקי. צריך להקדים ולומר, כי קיימים מקרים רפואיים דוגמת מקרה כזה בהם טיפולים אלטרנטיביים אינם יכולים לתת פיתרון מושלם ואיננה משמשת תחליף לטיפולים רפואיים קונבנציונאליים. יחד עם זאת,  היא, בהחלט, יכולה לתת טיפולים  משלימים לאלו הנקבעים על ידי הרופאים  המתמחים בתחום.

אירוע מוחי משפיע על היכולות הפיזיולוגיות של הנפגע ובמקרים רבים, הוא נתקל בקשיים בביצוע מטלות יום יומיות. לצד הקשיים הללו קיימים גם קשיים נפשיים ורגשיים, המשפיעים, בין היתר, על התנהגותו, וכאן יכולה הרפואה האלטרנטיבית לסייע. מעצם הגדרתה קובעת התורה האלטרנטיבית כי בריאות הגוף קשורה עם בריאות הנפש והגוף יכול למצוא כוחות פנימיים שאצורים בו כדי לטפל בבעיות רפואיות ואחרות המתפרצות מעת לעת. לאירוע מוחי יש תופעות לוואי רגשיות שיכולות להגיע עד למצב של דיכאון. וישנם חולים המגיבים באגרסיביות במצבים שונים. קיים מגוון טיפולים שנועדו להרגעה ולשיפור מצב הרוח ולמצבים אלו. אחד הגורמים  הנפוצים לאירוע מוחי הוא לחץ דם גבוה. קיימים טיפולים המרגיעים את  המטופלים ותורמים להורדת לחץ דם. טיפולים אחרים תורמים להפחתת והפגת כאבים במצבים אלו.

סוגי טיפולים לגיל השלישי

קיימים מספר טיפולים מקובלים ואחד מהם הוא  הדיקור הסיני, או בשמו  האחר, אקופונקטורה. בשיטה זאת  מוחדרות מחטים זעירות בנקודות מיוחדות נבחרות. לפי התורה הזאת יש בגוף מרדיאנים שהינם ערוצי אנרגיה, ודיקור בנקודות מסוימות לאורכם או בקרבתם יכול לעורר הפרשת הורמונים וחומרים אחרים בגוף שהשפעתם מסייעת לשיפור זרימת הדם, להרגעה והפגת כאבים. גם עיסוי רפואי יכול לסייע במצבים כאלו וקיימים מספר סוגים. עיסוי רפואי עם שמנים בעלי השפעה תרפויטית, עיסוי שוודי, עיסוי עמוק, עיסוי המתמקד במתיחת והנעת מפרקים ועוד. הטיפול מביא לשיפור זרימת הדם, להפחתה בלחץ  הדם, להרפיית שרירים, לשיפור טווח תנועת המפרקים וגורם לגוף ולנפש להירגע.

טאי צ’י ויוגה הן אמנויות יעילות בסיוע  במקרים אלו, שכן, הן משפרות גמישות אברי גוף שונים ותורמות באופן כללי להרגעה, להורדת לחץ הדם ולשיפור מצב הרוח. גם שימוש בצמחי מרפא יכול להועיל. רקיחת שיקויים מצמחי מרפא מתאימים מסייעים בשיפור מצב הרוח, בהרגעה, בהורדת לחץ דם וכדומה. ככלל, חובה להתייעץ עם  הרופא המטפל לפני התחלת כל טיפול ויש לבצע אבחון קפדני. מומלץ לעבור טיפולים אלו על ידי מטפל מוסמך ומומחה. כאלו ניתן למצוא במוסדות רפואיים קונבנציונאליים, שלמעשה, מכירים בחשיבות הרפואה האלטרנטיבית ומציעים אותה. כמובן, שניתן למצוא מטפלים  מומחים  אחרים אשר מועסקים בקליניקות פרטיות.

מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו: 
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button