ערבית

חיתולים למבוגרים – קבלת המצב והתמודדות

חיתולים למבוגרים – כיצד ניתן להתמודד עם בעיות של בריחת שתן ואי – שליטה על הסוגרים? מדוע אנשים רבים עדיין מתקשים לקבל את המצב החדש בו הם נמצאים?

מחזור החיים הוא כזה: כתינוק בן יומו זקוק העולל לעזרה, תמיכה וטיפול, לאחר מכן מתחיל לגדול ולפתח עצמאות עד שמגיעים החיים לסופם. בתווך, עלול כל אדם למצוא את עצמו במצב בו הוא אינו יכול לבצע פעולות באופן עצמאי, זקוק לעזרתה של מטפלת סיעודית בכדי לבצע פעולות שבשגרה: הליכה וניוד, אכילה, רחצה ועוד. אחד הדברים הנוספים שעלולים להופיע הוא אי שליטה על הסוגרים. במצב שכזה ישנו פתרון והוא חיתולים למבוגרים.

כאשר בן אדם נדרש בשל הנסיבות לבחור בקניית חיתולים למבוגרים, פעמים רבות הוא חווה בושה מעצם הרכישה עצמה. ההפנמה כי פעולה פשוטה כגון ללכת להתפנות בזמן, עלולה לגרום מבוכה. בשל כך אנשים במצב כזה, בוחרים פעמים רבות לעצור את חייהם לגמרי ולהסתגר בביתם. כמובן שקיימים גם מצבי הקיצון בהם הבן אדם נמצא בחוסר תפקוד נפשי או פיזי גדול בהרבה ואין באפשרותם אפשרות אחרת. הכוונה כמובן לאדם המטופל על ידי מטפלת לקשישים, המרותק לכיסא גלגלים או למיטתו ואין באפשרותו להתנייד ממקום למקום באופן עצמאי. פעמים נוספות בהן אין אפשרות אחרת מלבד שימוש במוצרי ספיגה למבוגרים, היא במצבים בהם המודעות לסביבה ולעצמם היא נמוכה ביותר ואף לא קיימת.

חיתולים למבוגרים

החיים אינם חייבים להשתנות במידה וזקוקים לחיתולים ומוצרי ספיגה למבוגרים

למי מיועדים חיתולים למבוגרים?

כאמור, כל אדם אשר קיימת מגבלה מבחינתו בהגעה לשירותים לצורך התפנות. אגב, קיימים מצבים בהם חיתולים למבוגרים הן האפשרות היחידה אך לפרק זמן מוגבל, עד לתהליך השיקום של הקשיש (לדוגמה לאחר ניתוח וחוסר אפשרות לנוע, או בעקבות מצבי בריחת שתן – כאשר קיימים מגוון פתרונות ועוד). קהל היעד העיקרי בצריכת מוצרי ספיגה למבוגרים:

  • קשישים – פעמים רבות מדובר בקשישים שאינם מספיקים להגיע לשירותים בשל אי שליטה על הסורגים ומצבי בריחת שתן. חלק מהמצבים הללו הם זמניים ומאפשרים טיפול וחיתולים למבוגרים נדרשים באופן זמני. דווקא במקרים אלו, הקושי בהסתגלות למצב החדש הוא גבוה יותר. הזקן צלול בראשו, וחש תסכול על כך שאינו מצליח לבצע את הפעולות הפשוטות ביותר מבחינתו. לכן חשוב לדעת כי פעמים רבות ניתן לטפל על ידי תרגילי חיזוק וכדומה.
  • מרותקים לכיסא גלגלים ולמיטה – פעמים רבות, במידה ואין אפשרות בשל פציעה או חוסר יכולת להניע את הגפיים להגיע לשירותים, משתמשים בחיתולים אלו. מצב זה גם עשוי לתסכל בעיקר כאשר מדובר בקשיש שכן שולט על סוגריו אך אינו יכול להגיע פיזית לנוחיות. במידה והמצב הוא אכן זמני, חשוב מאוד לתת לקשיש את ההרגשה כי מדובר אך ורק במצב ארעי. חשוב לדעת, גם במצבים בהם נדרש סיוע סיעודי כלשהו, ניתן לפנות לביטוח לאומי לקבלת סיוע כלכלי. לאחר האישור ניתן לפנות לחברת סיעוד על מנת לקבל עזרה.
חיתולים למבוגרים 2

לעתים המצב הוא אך זמני בלבד בשל ריתוק למיטה או לכיסא גלגלים

  • מחלות הפוגעות בתפקוד המוחי – קשישים הסובלים מאלצהיימר או דמנציה בשלבים מתקדמים יותר, אינם מזהים את הצורך כלל בתהליך ההתפנות. מצב זה אינו זמני והשימוש בחיתולים למבוגרים יהיה באופן קבוע.

בדיוק כמו חיתולים לתינוקות כך גם החיתולים למבוגרים מגיעים בצורות וגדלים שונים בכדי להתאים אותם לכל אדם. ישנם כאלה הנסגרים כמו חיתולים רגילים וישנם כאלה בצורת תחתונים שכושר הספיגה שלהם גבוה. קיימים גם מוצרי ספיגה רב פעמיים, אך השימוש בהם נמוך בהרבה. החיתולים עצמם דקים בכדי לא לתת את ההרגשה כלפי חוץ שאכן לובשים אותן. ניתן להתאים חיתולים למבוגרים שיהיו בעלי ספיגה גבוהה יותר ללילה או במצבים בהם תדירות ההחלפה, אינה גבוהה. חשוב לדעת, גמלת סיעוד המתקבלת על ידי המוסד לביטוח לאומי, מאפשרת בחירה בין אפשרויות שאחת מהן היא רכישת מוצרי ספיגה למבוגרים.

הדבר החשוב ביותר היא שאסור להתבייש במצב החדש. זה נושא שכיח ורבים הם המבוגרים הנאלצים להיעזר בשל סיבות כאלה ואחרות במוצרי ספיגה. יצרני החיתולים מבינים את החששות ומייצרים חיתולים בעיצובים נוחים שאינם נראים לעין.

מאחלים לכם בריאות איתנה וחזקה!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו:
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button