ערבית

באילו מקרים יש לפנות לחברת סיעוד?

חברת סיעוד- אי אפשר להתכחש לתופעות הלוואי שמגיעות עם חלוף הזמן ועם השפעות הגיל על הגוף והנפש של כל אדם באשר הוא. קשה יותר לבצע פעולות, דרושה השגחה צמודה ולעיתים אפילו אי אפשר לתפקד ללא עזרה וליווי במשך כל שעות היממה. בדיוק לשם כך קיימות חברות סיעוד המסייעות בבחירת העובדים והמטפלים שיהיו המתאימים ביותר להשגחה ותמיכה באדם המבוגר. ישנן רמות שונות של מצבים בריאותיים וגם תקנות וחוקים הקשורים לנושא זה ולכן חשוב לפנות אל מי שנחשב למקצועי ובעל ידע רב ככל האפשר.

חברת סיעוד לא רק מספקות את העובדים אלא גם עשויות לסייע בהבנה של המצב הספציפי של כל אדם, בהבנה איך חלים עליו חוקים או תקנות כאלה ואחרים ואיך יהיה הכי נכון עבורו ועבור בני המשפחה שלו להתנהל כך שאיכות החיים שלו תישמר. ברוב המקרים זה השיקול החשוב ביותר שעומד לנגד עיניהם של בני המשפחה ושל עובדי חברת הסיעוד – שמירה שאיכות חייו של האדם המבוגר לא תיפגע ותישמר ככל האפשר למרות מצבו הבריאותי ו/או הנפשי, ואם יש בכך אפשרות לברר לגבי בית אבות והכוונה לדיור מוגן.

חברת סיעוד – באילו תחומים נדרשת עזרה?

כאשר מדובר בתמיכה וסיוע יומיומיים – עשויים להיות כל תחומי החיים קשורים לכך. מי שצריך עובד סיעודי או מטפלת סיעודית צמודה כנראה לא יכול או מסוגל לתפקד בכוחות עצמו ולכן זקוק עזרה בכל פעולה שעליו לבצע במהלך היום. לשם כך ייתכן ויידרשו לו גם אביזרים או עזרים אחרים. במקרים רבים יבוצעו שינויים בביתו של אותו אדם על מנת להנגיש אותו למצבו של המתגורר. להלן כמה רעיונות לעזרי הנגשה שעשויים לשפר את המצב ולהקל על ההתנהלות היומיומית בבית:

  • מאחז יד למדרגות – במידה ואותו אדם הולך בכוחות עצמו יהיה לו קל יותר להישען על מאחז היד בעת העלייה והירידה במדרגות.
  • מעקה למדרגות פנים – זהו אביזר סיוע שמתאים לכל אדם בכל גיל אך מקבל משנה חשיבות כאשר מדובר באדם מבוגר שזקוק לעזרה והנגשה על בסיס יומיומי.
  • מעקות אלומיניום עשויים להימצא כמתאימים ומוצלחים בכל מקום שבו הם ממוקמים – גם לצד גרם המדרגות וגם בכניסה או היציאה מהבית או בכל מקום שבו ההליכה עלולה להיות מעט יותר קשה או מאתגרת.
  • התקנת מדרגות ברזל – מתאימה במקרים מסוימים וכדאי לקבל עליה חוות דעת מאיש מקצוע שיש לו ניסיון בתחום. מדרגות אלה נמצאו כנוחות מאד לדריכה והן יציבות מאד ולכן מתאימות לאנשים מבוגרים שמתקשים בהליכה, עליה או ירידה.

הנגשת הבית לצורך שיפור איכות החיים וההתנהלות

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים נחשפים לנפלאות ההנגשה. כבר אין חובה או הכרח לעבור דירה או לשכן את האדם המבוגר בבית אבות. אלא שעדיין מסוגלים לתפקד ברמה כזו או אחרת ישמחו להישאר לגור בבית או בדירה שלהם הם רגילים ובזכות ביצוע כמה שינויים פנימיים אין ספק שיהיה להם הרבה יותר קל ונוח להתנייד ולהתנהל בתוך הבית שלהם. כאשר מזמינים איש מקצוע מטעמו של מפעל ברזל – הוא יכול לתת שלל טיפים, עצות והמלצות איך יהיה הכי כדאי ונכון להנגיש את הבית.

לשמחתם של אלה שעומדים בצומת דרכים ומתלבטים בנוגע לנושאי הנגשה – יש כיום אינספור רעיונות וכמובן פתרונות הנגשה שעשויים להתאים לכל בית, לכל דירה או לכל אדם. מכיוון שלא כל האנשים המבוגרים דומים במצב הבריאותי שלהם, הרי שיש חשיבות עצומה להתאמה אישית ומושלמת של פתרונות ההנגשה כך שהם באמת ייתנו את הסיוע כפי שהוא דרוש למי שגר בבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button