ערבית

זכויות סיעוד לניצולי שואה

זכויות סיעוד לניצולי שואה – בהגיעם לגיל הזהב, זכאים אזרחי מדינת ישראל לסוגים שונים של קצבאות זקנה – בין אם מדובר בפנסיה המתקבלת מהמוסד לביטוח לאומי, גמלת סיעוד עבור קשישים אשר זקוקים לטיפול סיעודי צמוד ומגוון קצבאות נוספות, על פי קריטריונים שונים בהם יש לעמוד.

אחת מקבוצות הקשישים הזכאיות ספציפית לזכויות ותגמולים מהמדינה היא קבוצת ניצולי השואה. מהן אותן זכויות סיעוד לניצולי שואה אלו ומה ההגדרה המזכה קשיש/ה מסוימים בזכאות לאותן זכויות?

זכויות סיעוד לניצולי שואה ניתנים על סמך שנת עלייה, ארץ מוצא ומצב נוכחי 

קיימים מספר קריטריונים המגדירים אזרח/ית ותיקים כניצולי שואה, ולכן כזכאים לזכויות ספציפיות אשר הוגדרו על ידי משרד האוצר במיוחד עבור קבוצה זו. יש לציין כי הזכויות המתקבלות (אותן נפרט מיד) אינן קשורות ישירות לסוגים שונים של ביטוח סיעודי פרטי, בהם מחזיקים קשישים רבים, אלא מוענקות על ידי מוסדות המדינה.

הקריטריונים לקבלת זכאות כניצול שואה כוללים את שנת העלייה של אותו אדם לארץ ואת ההיסטוריה שלו (מאין עלה, האם שהה במחנה ריכוז וכד’). קריטריון זה מגדיר כזכאים לזכויות מסוימות אנשים אשר עלו לארץ לפני שנת 1953 מכל מדינה אשר הייתה תחת שלטון או כיבוש נאצי, כמו גם אנשים אשר עלו לאחר מועד זה אך שהו במחנות ריכוז, גטאות או מחנות עבודה למיניהם.

קריטריונים נוספים לקביעת זכאות לזכויות ניצולי שואה כוללים קבלה או אי קבלה של גמלות וקצבאות נוספות מגופים אחרים של המדינה, כמו גם גופים רשמיים במדינות אחרות.

קיימים קריטריונים ופרמטרים נוספים המגדירים זכאות לזכויות ניצולי שואה. את הפירוט המלא ניתן למצוא באתר האינטרנט של משרד האוצר.

זכויות סיעוד לניצולי שואה

קיים ניסיון לתת דגש בטיפול סיעודי עבור אותם אלו ששרדו את התופת והגיעו לישראל

מענקים וזכויות להם זכאים ניצולי שואה

זכאות לזכויות אלו מקנה מגוון הטבות ומענקים שונים, דוגמת – מענקים כספיים חודשיים, הטבות שונות במסים, שירותים סוציאליים שונים, סיוע משפטי, הנחות בהוצאות שוטפות דוגמת ארנונה וחשבונות מים וחשמל ועוד.

קשישים המוגדרים כניצולי שואה אשר סובלים מבעיות בריאותיות חמורות יחסית אך עומדים בתקרת ההכנסה אשר נקבעה על ידי המוסד לביטוח לאומי לקבלת גמלת סיעוד, זכאים בכל זאת להטבות מסוימות בנוסף לאלו אשר הוגדרו במסגרת חוק סיעוד (הטבות אלו כוללות שעות סיעוד שנתיות נוספות וכד’).

לסיכום, הן מבחינת קריטריונים לזכאות והן מבחינת אופי ההטבות השונות,  קיימים סוגים רבים ושונים אשר מפורטים כולם במקורות המידע הרשמיים של משרד האוצר ומשרד הרווחה. קשישים המוגדרים כניצולי שואה זכאים לקבל סיוע מהמדינה בצורות שונות, אשר יכול, למשל, לסייע לאותו קשיש לממן הוצאות שוטפות, לשכור את שירותיהם של עובדים זרים לסיעוד ועוד. מומלץ לבחון את הקריטריונים הרלבנטיים ולדרוש את הסיוע המגיע.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button