ערבית

התמודדות המשפחה עם קרוב משפחה סיעודי

קרוב משפחה סיעודי, עלול לגרום פעמים רבות לתחושת דיכאון ותסכול וייתכן כי אף שינויים בדפוסי החיים בקרב בני המשפחה. עזרה נכונה עבור בן המשפחה וגם עבור הסובבים אותו, יכולה להקל על התהליך כולו

מרוץ החיים היומיומי גורם לנו להיות שקועים כל כך בעבודתנו והתמודדויות ברמה היומיומית עם דברים רבים הקשורים לאורח החיים. שילוב בין הרפואה המודרנית, שינוי הרגלי חיים בעייתיים ומסוכנים יחד עם שמירה על תזונה נכונה ופעילות גופנית, גורם גם לעלייה בתוחלת החיים. יחד עם העלייה, נאלצים לא פעם בני המשפחה להתמודד עם קרוב משפחה סיעודי וטיפול בקשישים. אף אחד לא מצפה ליום הזה בו יצטרך לדאוג להוריו שדאגו לו כל ימי חייו. יחד עם ההתמודדות הקיימת נוסף תפקיד חדש והוא טיפול באותו קרוב משפחה סיעודי.

מה כרוך בטיפול בבן משפחה סיעודי?

קשישים רבים כדוגמת הורינו נאלצים להפוך את היוצרות ובמקום שהם יטפלו בילדיהם ונכדיהם, עליהם להיות נתמכים באותם בני המשפחה. טיפול סיעודי מצריך שינוי באורח חייהם של הקרובים. לכן לפני הכול על בן המשפחה לעשות שינוי נפשי. לקבל את ההבנה שמעתה עליו לוותר על חייו כמו שהיו וכעת עליו להתפנות ולהקנות טיפול הולם לאותו קרוב משפחה. אף אחד לא רוצה להיות לבד ובעיקר בישורת האחרונה של חייו, לכן על הקרובים להקריב מזמנם ומרצם עבור קרוב המשפחה.

טיפול בקרוב משפחה סיעודי דורש בראש ובראשונה שיחות ומפגשים. הפגת תחושת הבדידות. יש להיפגש עם הקשיש, להראות לו אהבה, להפגיש אותו תדיר עם נכדיו, לשוחח עימו, לספר לו דברים יומיומיים. מחקרים מוכיחים כי גם תשושי נפש מקבלים ערך מוסף גבוה ממפגשים עם משפחתם המורחבת.

קרוב משפחה סיעודי

הפגישו את קרוב המשפחה עם היקרים לו באופן תדיר

מעבר לעזרה הנפשית, דרוש טיפול פיזי באותו קשיש סיעודי. החל בפעולות היומיומיות הרגילות כגון הליכה וכתיבה ועד האכלה, עזרה ברחצה ולעתים החלפת טיטולים.

כיצד עלינו לדאוג לכך שהקרובים לנו יקבלו את הטיפול הטוב ביותר?

ההכרה עם אורח החיים החדש, עלול לגרום דווקא אצל התומכים בקשיש, תחושת דיכאון, תסכול ואי שייכות. עצם העובדה שאנו רואים את הורינו למשל שכל חייהם דאגו לנו וכעת נאלצים להיות נתמכים על ידנו, עלולה לגרום לנו לחוש צער וכאב ולעתים רבות אף אשמה עצמית לכך שאותו קשיש הפך סיעודי בגללנו. לכן בשלב זה בחיים רבים פונים לעזרה נפשית או סוציאלית בכדי להתמודד עם המציאות החדשה.

חשוב מאוד לא להזניח את החיים כפי שהיו. לצד ההתמסרות בטיפול בקרוב המשפחה הסיעודי, חשוב להמשיך לחיות בצורה נורמלית את חיי המשפחה. יש להימנע מעזיבת מקום העבודה וניתוק בחיי המשפחה. מצב שכזה עלול להרים את תחושת התסכול והכעס על הקשיש שבשל הטיפול בו נאלץ המטפל לוותר על אספקטים רבים בחייו.

חשוב להתאים לקרוב המשפחה מסגרת מתאימה שתאפשר גם לנו וגם עבור הקשיש לחיות אורח חיים נורמלי ככל הניתן. יש לעתים לפנות לשירותי סיעוד, או למצוא בית אבות מתאים לצרכיו של הקשיש. המטרה היא לא ליצור התנתקות אלא ליצור מצב שבו מצד אחד הפרט יקבל את הטיפול שמגיע לו והוא כה זקוק לו ומצד שני בני המשפחה יוכלו לשמור על אורח חייהם כפי שהיה, ככל הניתן.

לסיכום, טיפול בקרוב משפחה סיעודי כורך בתוכו שינוי מסוים באורח החיים של בני המשפחה ולעתים תוך כדי תחושת דיכאון ותסכול. חשוב להתאים מסגרת מתאימה לבן המשפחה הזקוק לעזרה סיעודית בכדי שתהיה אפשרות לחיות אורח חיים נורמלי ותקין, תוך שמירה על בריאותם של האהובים לנו. מאחלים לכם בריאות איתנה!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו:
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

פסיכוגריאטריה

פסיכוגריאטריה

ישנם בעלי מקצוע רבים שאמונים על אוכלוסיית הזקנים ופועלים למען...
קרא עוד
ביטוח לאומי עזרה לקשישים

ביטוח לאומי עזרה לקשישים

לכולנו יש הורים קשישים שבמהלך הזמן הופכים להיות סיעודיים. על מנת...
קרא עוד
ברונכיטיס בגיל השלישי

ברונכיטיס בגיל השלישי

ברונכיטיס היא מחלה הפוגעת בדרכי הנשימה. זוהי מחלה הפוגעת ברירית...
קרא עוד
היפוגליקמיה בקשישים

היפוגליקמיה בקשישים

היפוגליקמיה היא מצב שעלול להיגרם אצל אנשים חולי סוכרת ושבו רמת...
קרא עוד
Call Now Button