ערבית

דרכי התמודדות עם בריחת שתן בגיל השלישי

בריחת שתן זו בעיה נפוצה ושכיחה מאוד והיא אופיינית בעיקר אצל בני הגיל השלישי. התמודדות עם בריחת שתן יכולה להוביל לתחושת מבוכה ואי נוחות וכתוצאה מכך אף להימנעות מפעילויות חברתית. אולם חשוב לזכור: יש פתרונות מגוונים לבעיה זו, פתרונות אשר ישפרו במידה ניכרת את איכות החיים ויקלו על ההתמודדות.

מהם הגורמים לבריחת שתן?

ישנן סיבות שונות אשר גורמות לדליפת שתן, החל במחלות וגידולים ועד השמנת יתר וגיל. כמו כן, ישנם גורמים זמניים כמו למשל הריון, דלקות בדרכי השתן, תרופות ומזון ושתייה. דליפת שתן מאובחנת על ידי בדיקות רפואיות ועל ידי בחינת ההיסטוריה הרפואית של המטופלים. בין הבדיקות שיש לעשות: בדיקת שתן כלליות וספציפיות, בדיקת אולטרסאונד ועוד בדיקות אשר נסמכות על המקרה הספציפי. האבחון מאפשר לרופאים לבחור את דרך הטיפול האופטימלית, שכן ישנן מספר דרכים לטיפול בבריחת שתן בגיל השלישי.

חיתולים למבוגרים

אחת הדרכים לטפל בבריחת שתן היא על ידי מוצרי ספיגה מסוגים שונים. מוצרי ספיגה יכולים לשפר במידה ניכרת את איכות החיים וכיום אף ניתן למצוא חיתולים למבוגרים בזול, כך שמבחינת ההשקעה זהו אחד הפתרונות היותר משתלמים. ישנם סוגים שונים של חיתולים בטווח מחירים רחב וברמות ספיגה שונות וישנם חיתולים נושמים במיוחד ובמידות מגוונות. כמו כן, יש חיתולים אשר שומרים על איזון HP ניטרלי של העור וכאלו אשר מיועדים לשנת הלילה. חיתולים למבוגרים מהווים פתרון שכדאי לשקול והם מתאימים במיוחד לאנשים הסובלים מבריחת שתן והרטבה. יתרונם הוא בכושר הספיגה הגדול שלהם אשר מסייע בקיום אורח חיים נורמטיבי ללא אי נוחות או ריחות לא נעימים.

דרכי טיפול נוספות בבריחת שתן

מלבד חיתולים למבוגרים, ישנן דרכי טיפול נוספות לטיפול בבעיה, ביניהן:

  • טיפולים התנהגותיים – מסייעים למטופלים לסגל הרגלים חדשים.
  • פיזיותרפיה – מחזקת את שרירי רצפת האגן.
  • טיפולים תרופתיים – מספקים למטופלים מענה נרחב מאוד בהתאם לבעיה ולחומרת מצבה.
  • ניתוח – במקרים בהם טיפול תרופתי או התנהגותי אינם צולחים תישקל האופציה הניתוחית. באמצעות הליך כירורגי ניתן לטפל בבעיה על ידי הרמת השלפוחית שצנחה.

במקביל לטיפולים שצוינו, ישנם מקרים בהם המטופלים יזדקקו גם לטיפול פסיכולוגי – נפשי, שכן בריחת שתן משפיעה על אורח וסגנון החיים במידה ניכרת וההתמודדות עמה מאתגרת ולא פשוטה.

הברירה הטבעית

בריחת שתן זו תופעה שכיחה מאוד, למעשה עד 30% מהאוכלוסייה לוקה בה. מלבד רכישת מוצרי ספיגה או טיפולים רפואיים ותרופתיים כאלו ואחרים, ניתן לטפל בבריחת שתן גם על ידי הקפדה על המזונות והמשקאות שאנו מכניסים לגוף. אם רוצים למנוע בריחת שתן מומלץ להוריד מהתפריט קפאין, משקאות מוגזים, מיצי הדרים, אלכוהול ואוכל חריף ולהגביל את כמות השתייה ל- 1.5 עד 2 ליטר ביום. בכל מקרה מומלץ להיוועץ עם מומחים לתחום כדי למצוא את הטיפול הטוב והאפקטיבי ביותר עבור הבעיה שעמה אתם מתמודדים.

מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו: 
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button