ערבית

בעיות זיכרון בקרב מבוגרים

ככל שמתבגרים, מתמודד הגוף עם שינויים ודברים שלא היו מוכרים. בעיות זיכרון בקרב מבוגרים היא תופעה שכיחה אמנם, אך יש דרכים לעקב ולמנוע בעיות שכאלה וגם מתי חשוב לפנות לעזרה רפואית בנושא

הגוף האנושי פועל כל חיינו כמכונה משומנת ומתוחכמת וככזאת בכל שלב בחיים אנו מפתחים תהליכי למידה ולמעשה, כל יום נוסף אצלנו כזיכרון ליום האחר. כבר מגיל הלידה אנו מתחילים לפתח תהליכים הקשורים ללמידה ולזיכרון ומלבד העובדה שאנו למדים ללכת ולדבר אנו מתחילים לצבור זיכרונות. אך מה קורה אם אנו מתחילים לחוות את התהליך ההפוך? אם גם אתם או הוריכם בגילאי 60 ומעלה ייתכן וגם אתם מתחילים לחוש בתופעה השכיחה של בעיות זיכרון בקרב מבוגרים.

מה יכול לגרום לבעיות זיכרון?

בעיית זיכרון היא תופעה שכיחה בקרב בני 50 ומעלה. הסיבות היכולות לגרום לבעיות זיכרון בקרב מבוגרים הן רבות ולא בהכרח ישר מעידות על התפתחות של מחלת האלצהיימר או הדמנציה (שיטיון).

בראש ובראשונה, כחלק מהמכונה, המוח הולך ומתנוון יחד עם השנים. זה תהליך נורמאלי לחלוטין שבו למעשה כמות התאים והרזרבות (במוח ובכל רקמות הגוף) יורדת עם השנים. אולם אין הדבר גורם לבעיות שכחה מוחלטות אלא פגיעה עדינה.

אולם, הזיכרון עשוי להיפגע בשל תופעות לוואי ישירות של אורח חיינו. תרופות שתפקידן הוא להאריך חיים, עשויות לפגוע בזיכרון. כמו כן, מחלות כגון סכרת, לחץ דם וכולסטרול גבוה יכולים לפגוע בזיכרון בקרב מבוגרים ככל שעוברות השנים. כיום אורח חיים לא בריא כגון אכילת ארוחות עתירות בשומן, עישון, שתיית אלכוהול והימנעות מפעולות גופנית יכולות בהחלט לעורר בעיות בזיכרון בעיקר בקרב גילאי האוכלוסייה המבוגרת.

לעומת הגורם האנושי, יכולות להתעורר מחלות כגון דמנציה או אלצהיימר והן מתבטאות בהחמרה תלולה בבעיית הזיכרון שלעומת אירוע מוחי הגורם לבלבול ותסמינים נוספים. בשל העובדה כי קשישים חיים לעתים לבדם או נזקקים לטיפול סיעודי, לא תמיד אנו מבינים את חומרת המצב. לכן, על הילדים ובני המשפחה לדאוג לעמוד בקשר מתמיד עם הקשיש, לשים לב לכל שינוי או החמרה ובמידת הצורך לפנות לקבלת טיפול רפואי. זכרו כי בעיית זיכרון בקרב מבוגרים יכולה להאט משמעותית גם אם מדובר במחלה ולכן כדאי לשים לב לכל נורה אדומה שאותו מבוגר מדליק בקרב בני משפחתו ואין להתייחס לנושא בביטול.

מה ניתן לעשות בכדי למנוע או להאט את התהליך

לחיות עם בעיות זיכרון ברגע שמגיעים לגיל המבוגר זאת לא גזירת גורל. לפני הכול חשוב שאנו נעשה את כל פעילויות המנע. חשוב מדי יום לערוך פעילות גופנית כלשהי ושמרו על כושר גופני. פעילות גופנית ממריצה את הדם בגוף, מונעת הפרעות שינה שונות וגם מעלה את מצב הרוח. אל תתמסרו לזקנה אלא מצאו פעילות ותכלית לכל יום מחדש. את הפעילות הגופנית יש לשלב עם תזונה נכונה, לאכול מזון דל שומן ועשיר בסיבים תזונתיים והשלמת הוויטמינים החסרים לכם. אכילת פירות וירקות תכניס לגוף חומרים המגנים על תאי המוח ומזינים אותם. בנוסף, יש לאמן ולאתגר את המוח מדי יום. יש לאמן את המוח בקריאת ספרים ועיתונים, כתיבה ופתרון תשחצים ותשבצים ובנוסף יש לאתגר את המוח- ללמוד משהו חדש ולהתמקד בתחום עניין חדש ומעניין. חשוב להימנע מהבדידות והדיכאון שלעתים מביא גיל זה. להיפך, חשוב להתמסר למשהו המשלב בתוכו פעילות חברתית.

בעיות זיכרון בקרב מבוגרים

אתגרו את המוח בלימוד דברים חדשים

לסיכום, בעיית זיכרון בקרב מבוגרים שכיחה בקרב האוכלוסייה. ניתן למנוע ולעכב תהליכים שכאלה ובכל מקרה חשוב מאוד להיות עם האצבע על הדופק באופן קבוע. כל שינוי בדפוס ההתנהגות שלכם או בקרב הקרובים לכם, צריך להדליק נורה אדומה אליה יש להתייחס. חשוב לזכור כי גם למחלות שכחה ישנם תרופות המעכבות את התפשטות המחלה וכדאי לשים לב לכל סימן ראשוני בכדי להתחיל ולטפל בזמן.

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו:
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

פסיכוגריאטריה

פסיכוגריאטריה

ישנם בעלי מקצוע רבים שאמונים על אוכלוסיית הזקנים ופועלים למען...
קרא עוד
ביטוח לאומי עזרה לקשישים

ביטוח לאומי עזרה לקשישים

לכולנו יש הורים קשישים שבמהלך הזמן הופכים להיות סיעודיים. על מנת...
קרא עוד
ברונכיטיס בגיל השלישי

ברונכיטיס בגיל השלישי

ברונכיטיס היא מחלה הפוגעת בדרכי הנשימה. זוהי מחלה הפוגעת ברירית...
קרא עוד
היפוגליקמיה בקשישים

היפוגליקמיה בקשישים

היפוגליקמיה היא מצב שעלול להיגרם אצל אנשים חולי סוכרת ושבו רמת...
קרא עוד
Call Now Button