ערבית

איחוי שבר בקרסול

שברים בקרסול הם אינם דבר של מה בכך והם אינם נדירים כמו שאדם יכול לחשוב. יש חשיבות להבין במה מדובר ולקבל מידע לגבי תהליך איחוי שבר בקרסול. הרגליים הם כלי התנועה שלנו, הם בשימוש לאורך כל היום באופן כמעט רציף ובקלות יכול להתרחש צעד לא נכון בזמן שהלכנו וקראנו בהודעת סמס במקביל. גם כשאנו נמצאים במצב ישיבה פסיבי יכולים לקרות מצבים אובייקטיבים היכולים לפגוע בקרסול כמו תאונת מכונית.

רגל פגועה

הופעת סימנים כחולים אצל קשישים הם דבר שבשגרה. חשוב לבדוק אם תדירות הופעת הסימנים עלתה או שמא התחילו להופיע במקומות אחרים בגוף

כיצד יודעים שיש שבר בקרסול?

ישנו מנעד נרחב של חומרת שברים בקרסול וייתכן שתרגישו כאבים באזור זה אך לא תעלו על דעתכם כי מדובר על שבר בקרסול. לא תמיד יש מודעות לכך, ולפעמים חושבים שמדובר על כאבים בגלל עמידה מרובה או ישיבה לזמן רב באותו אזור שמנעה זרימה של דם ועוד.

 

מה תצטרכו לדעת לפני שתעברו לקריאה על מהות התהליך של איחוי שבר בקרסול?. ישנם סימנים שהם פנימיים או חיצוניים שיוכלו להעלות את החשד לשבר בקרסול. למשל, סימנים שהם חיצוניים יכולים להיות שינויי צבע באזור שנראה כאילו קיבלתם מכה רצינית. גם נפיחות או עיוות של אזור הקרסול משנה את מראה הרגל כך שאי אפשר לחשוב שמדובר רק על כאבים בגלל יום עבודה ארוך.

 

נוכל להתבונן בסימנים הפניימים שהם משתנים אצל כל אדם ואדם אך בעלי מאפיינים דומים כמו כאב חזק ומיידי  חד פעמי או כאב שמידת העוצמה שלו משתנה בהתאם לפעילות בהם אתם נמצאים. כלומר, אם יש שימוש באותה רגל פגועה, אתם מרגישים כאב עולה באזור ואם אתם במנוחה, הכאב פוחת לו.

 

ביחד עם סימנים אלו, אתם תחוו פגיעה בהתנהלות שלכם במרחב ותחוו קושי לדרוך וללכת על הרגל הפגועה.

לרוב, שבר בקרסול, כמה שכואב ופוגע בתפקוד, אינו מנטרל אותנו מתפקוד ואינו מצריך מטפל סיעודי או העסקת עובד זר. אבל אם הכאב נמשך והסימנים החיצוניים והפנימיים ממשיכים בלי סיבה ברורה, או אם אתם יודעים בדיוק מה קרה שגרם לכאב ולקושי, גשו אל הרופא להמשך אבחון וטיפול מתאים.

כמה זמן נמשך איחוי שבר בקרסול?

השבר בקרסול יכול להיות שבר פשוט ולהתבטא בכמה סדקים קטנים בעצם או מספר עצמות. הוא יכול להיות חמור ביותר ולהתבטא בעצמות מנופצות שמצבן גרם ליציאה מתוך העור. ככל שהמצב חמור ישנה סבירות גם להוספת אלמנטים חיצוניים כמו פלטות לוודא איחוי נכון. מיקום השבר יכול גם הוא להשפיע על משכו של איחוי שבר בקרסול היות והרגל בנוייה מעצמות רבות קטנות כגדולות עם חיבורים רבים.

 

במקרים בהם השבר בקרסול הוא רציני או שיש מספר שברים בגוף. ייתכן והתפקוד היומיומי ייפגע באופן משמעותי שינטרל את היכולת לפעול באופן עצמאי. ואז, ניתן לפנות אל חברות סיעוד שיוכלו למצוא את הפתרון המתאים לצורך ולאדם הפצוע.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button