רוסית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לרוסיתאנגלית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לאנגליתערבית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לערבית
כפתור דואר אלקטרוני -בלחיצה על האייקון תיפתח תיבת הדואר האלקטרוניכפתור פייסבוק - בלחיצה תעברו לדף הפייסבוק של מסד סיעודכפתור לינקדאין - בלחיצה תעברו לדף החברה של מסד סיעוד בלינקדאיןכפתור שיחה - בלחיצה על הכפתור הטלפון יתקשר אל נציג החברה

שירות חונכות חברת מ.ס.ד

מ.ס.ד מספקת שירותי חונכות חברתית עבור:

 1. נכי צה”ל במימון משרד הביטחון.
 2. נפגעי נפש במימון פרטי/משפחה/עמותות אפוטרופסות.

מטרת החונכות:

יצירת קשר בינאישי תומך, הפגת הבדידות החברתית, תרגול ושיפור מיומנויות חברתיות, העשרת שעות הפנאי והגברת מעורבות האדם בחיי הקהילה.

שירותי חונכות לנכי צה”ל :

שירותי חונכות יינתנו לנכי משרד הביטחון הסובלים מפגיעה נפשית או פגיעת ראש, בדרגות נכות מ-20% ומעלה, או לנכים בדרגת נכות 100% בכל סוגי הנכות, כאשר הם זקוקים לעזרה ולהכוונה בצרכים תפקודיים וחברתיים.באופן כללי מוגדר תפקידו של החונך כמלווה חברתי של הנכה. מס’תפקידים נמצאים בהגדרת תפקידו של החונך:

 1. סיוע ביציאה ממעגל הבידוד החברתי, על ידי דרבון ליציאה מהבית יחד לטיולים, הרצאות, פעילות גופנית, צפייה בסרטים, ישיבה בבית קפה וכד’.
 2. סיוע בניהול משא ומתן עם מוסדות שונים בקהילה (רשויות, בנקים וכד’), תוך לימוד ותרגול מיומנויות תקשורת.
 3. החונך עשוי לשמש גורם תומך המאפשר אוזן קשבת ולעתים סיוע בבעיות וקשיים במגוון תחומי חיים, על ידי הכוונה והפנייה לגורמי הטיפול המתאימים ולעתים גם ליווי צמוד לגורם המטפל.
 4. סיוע במימוש פעילות תעסוקתית/התנדבותית בקהילה.
 5. פיתוח תחומי ענין נוספים ותחביבים לשם העשרת שעות הפנאי.
 6. החונך עשוי להשתלב בסיוע בהשגת יעדי התכנית השיקומית של האדם, הנבנית בשיתוף עם עובד-סוציאלי שיקומי של משרד הביטחון ולעתים גם עם משפחתו.
 • השירות דרך מ.הביטחון ניתן כ“חונכות שיקומית” – “כלי שיקומי המיועד לתמוך באופן אינטנסיבי בתהליך של שיפור בתפקודו של הנחנך, המכוון להשגת תוצאות ברורות בטווח הקצר – בהיקף של עד 10 שעות בשבוע, שיבוצעו ב- 3 ימים בשבוע, בימים ובשעות קבועות”. או כ“חונכות משמרת” – “כלי שיקומי המכוון לשמירה על הרמה התפקודית של הנחנך, תוך כדי עידודו להגברת פעילות ולשיפור עצמאותו. בהיקף של עד 6 שעות בשבוע, שיבוצעו ביומיים בשבוע, בימים קבועים ובשעות קבועות”

(מתוך אתר משרד הביטחון-אגף השיקום)

 • קבלת השירות נעשית דרך פנייה לעובד השיקום במשרד הביטחון במחוז אליו שייך האדם ולאחר קבלת הפנייה – ניתן להעזר ברכז החונכות.
 • קבלת השירות באופן פרטי – דרך רכז הטיפול בעמותת אפוטרופסות/משפחה.
 • עבודת החונכים מלווה בהדרכה מקצועית פרטנית, הדרכה קבוצתית וסדנאות העשרה לחיזוק ותמיכה ביכולותיו המקצועיות של החונך.
 • שירותי החונכות של חברת מ.ס.ד ניתנים בפריסה ארצית.

 

לקבלת מידע נוסף וייעוץ צרו עמנו קשר:

סניף ראשי (קריות) – טל’: 04-8712222, פקס: 0732611641

מוקד פניות: 1-700-708-778

 

 

 

חדשות אחרונות

איך לבחור בית אבות

איך לבחור בית אבות

קרא עוד
רעיונות להופעות לגיל השלישי

רעיונות להופעות לגיל השלישי

קרא עוד
המלצות לפעילויות עם קשישים

המלצות לפעילויות עם קשישים

קרא עוד
טיפול שיניים לקשישים בבית כל מה שצריך לדעת

טיפול שיניים לקשישים בבית כל...

קרא עוד
Call Now Button דילוג לתוכן