רוסית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לרוסיתאנגלית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לאנגליתערבית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לערבית
כפתור דואר אלקטרוני -בלחיצה על האייקון תיפתח תיבת הדואר האלקטרוניכפתור פייסבוק - בלחיצה תעברו לדף הפייסבוק של מסד סיעודכפתור לינקדאין - בלחיצה תעברו לדף החברה של מסד סיעוד בלינקדאיןכפתור שיחה - בלחיצה על הכפתור הטלפון יתקשר אל נציג החברה

מחלת דמנציה

דמנציה הינה מחלה אשר שכיחה ביותר בקרב בני הגיל השלישי. המחלה, אשר מכונה גם שיטיון, הינה פוגעת במגוון רחב של תפקודים ומשבשת את אורח חייו התקין של החולה. לכן, רבים מהלוקים במחלה נעזרים בחברות אשר מעניקות שירותי סיעוד והשמת עובדים זרים.

המחלה גורמת לבעיות קוגניטיביות שונות (כולל בעיות זיכרון), פוגעת במצב הרוח ובתחושת הרווחה ואף גורמת לשינויים התנהגותיים. הסיכויים ללקות במחלה עולים מדי שנה ולכן היא נפוצה בעיקר בקרב קשישים. כ- 6% מהמאובחנים במחלה הינם בני 65 ומעלה, אך בקרב בני ה- 85 ומעלה, הנתונים כבר מטפסים למעלה מ- 50%.

תסמיני מחלת דמנציה

דמנציה הינה מרכיב המאפיין כמה וכמה מחלות קשות, שהמרכזית שביניהם הינה אלצהיימר, מחלה ששמה הפך לשם נרדף לזקנה. החולה שואל שוב ושוב את אותם השאלות ומספר באופן רוטיני את אותם הסיפורים שמוכרים היטב כבר לכולם. הוא שוכח מילים וקשה לו להתבטא. לעתים הוא מבולבל ולא זוכר שמות, מקומות או חפצים. הוא עלול אף להתעצבן או לפחד כיוון שהוא חושב שאנשים זרים מסתובבים לו בבית ולמעשה אלה קרובי משפחתו או חבריו. עם הזמן, הוא עלול אף להתקשות לכתוב ולקרוא. זהו פשוט מצב של חוסר אונים, אשר גורר בעקבותיו לעתים קרובות דיכאון ו/או אפילו התנהגות אלימה.

 

חשיבותם של שירותי סיעוד עבור החולה הדמנטי

דמנציה הינה מחלה אשר דורשת טיפול צמוד. מאחר ולרוב האנשים כיום את היכולת לטפל ביקיריהם 24 שעות ביממה, הרבה פעמים הם נעזרים במטפלים סיעודיים. העזרה הצמודה הינה חשובה ביותר, בשל התסמינים השונים של המחלה.

  • החולה עלול ללכת לאיבוד בשל חוסר היכולת שלו להתמצא במרחב. הוא זקוק לליווי צמוד אם ברצונו להגיע למרפאה, לבקר את קרוביו או את חבריו, ללכת לסופרמרקט או לכל מקום אחר.
  • החולה עלול לשכוח את התרופות שלו או לקחת יותר מדי מהן, כיוון שאינו זוכר אם נטל אותם כבר או לא. לכן, הוא צריך מישהו שיפקח עליו בזמן נטילת התרופות.
  • החולה עלול להפעיל מכשירי חשמל או להדליק את הגז בתנור ופשוט לשכוח מהם. על מנת שהוא לא יסכן את חייו, חשוב מאוד שמישהו ישגיח עליו.
  • החולה עלול לשכוח כיצד לבצע פעולות שגרתיות פשוטות, כגון: הכנת אוכל, התרחצות, הפעלת המזגן וכדומה. כתוצאה מכך, הוא עלול אף להזניח את עצמו אם לא יהיה מישהו שיפקח עליו עין.
  • החולה עלול לסבול בדיכאון בשל בדידותו. זוהי תקופה שהוא מאבד את חבריו, הילדים רחוקים ממנו, ויש לו זמן פנוי רב. המטפל הסיעודי יכול לשמש לו חברה, לדבר איתו ולהיות לו לאוזן קשבת.

מסד תסייע לכם למצוא את המטפל הסיעודי המתאים ביותר לצורכיכם של הוריכם, תוך התחשבות בשפתם, ביכולותיהם, במינם ובקריטריונים נוספים. כך תוכלו להעניק להוריכם את הטיפול הטוב ביותר .

מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו:
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

חדשות אחרונות

איך לבחור בית אבות

איך לבחור בית אבות

קרא עוד
רעיונות להופעות לגיל השלישי

רעיונות להופעות לגיל השלישי

קרא עוד
המלצות לפעילויות עם קשישים

המלצות לפעילויות עם קשישים

קרא עוד
טיפול שיניים לקשישים בבית כל מה שצריך לדעת

טיפול שיניים לקשישים בבית כל...

קרא עוד
Call Now Button דילוג לתוכן