רוסית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לרוסיתאנגלית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לאנגליתערבית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לערבית
כפתור דואר אלקטרוני -בלחיצה על האייקון תיפתח תיבת הדואר האלקטרוניכפתור פייסבוק - בלחיצה תעברו לדף הפייסבוק של מסד סיעודכפתור לינקדאין - בלחיצה תעברו לדף החברה של מסד סיעוד בלינקדאיןכפתור שיחה - בלחיצה על הכפתור הטלפון יתקשר אל נציג החברה

אנורקסיה בקרב קשישים

למעלה מ- 40% מקרב הקשישים נמצאים במצב של תת תזונה ואנורקסיה.
מה גורם לתופעה מדאיגה זו וכיצד ניתן לטפל בה? על כך נסביר במאמר זה.

ככל שמזדקנים קיימת ירידה משמעותית בצורך באנרגיה המתקבל ממוצרי מזון ושתייה. עם זאת, חשוב לשמור על משקל גוף תקין, כיוון שגוף שסובל ממצב של תת תזונה או אנורקסיה עלול לסבול ממגוון רחב של בעיות בריאותיות.

מה גורם לאנורקסיה בזקנה?

ישנם כמה וכמה גורמים שעלולים ליצור אנורקסיה בגיל מבוגר:

  • חלה ירידה משמעותית ביכולת הויסות של המצב הגופני לצורך איזון (הומיאוסטזיס).
  • קשישים רבים מאבדים את תחושת הרעב והצמא ללא קשר למחלות שמהן הם סובלים.
  • אחרים מאבדים את התיאבון בעקבות דיכאון, תופעה נפוצה ומוכרת מאוד בקרב בני גיל הזהב.
  • אחרים שוכחים לאכול בשל חוסר יכולת להתמצא בזמנים ובמרחב.
  • שינוי בחושים: מצד אחד ירידה בחוש הריח – שיש לו תפקיד חשוב בעירור תחושת רעב ומצד שני עלייה ברגישות לטעמים – התחושה היא שהמאכלים מלוחים או מרים מדי.
  • שינוי בפעילות מערכת העיכול: קיימת האטה בקצב התרוקנות הקיבה, מה שמוביל לתחושת שובע וצמצום האכילה. כמו כן ישנה עלייה בריכוז של הורמון השובע.

כיצד להתמודד עם הבעיה?

על מנת להתמודד עם אנורקסיה בגיל מבוגר, חשוב קודם כל לפנות לתזונאי/ת, על מנת שתתאים לקשיש תפריט המכיל את כל אבות המזון הדרושים לו, תוך התחשבות בהעדפותיו האישיות. כמו כן, רצוי לפנות לגריאטר (רופא המתמחה בתחום הזקנה), על מנת למנוע הידרדרות במצב הפיזי, הגופני והמנטלי בעקבות המצב האנורקטי. מעבר לכך, חשוב להיעזר בשירותי סיעוד מקצועיים, ורצוי להצמיד לקשיש מטפל צמוד.

מדוע כדאי להיעזר בשירותי סיעוד?

אנורקסיה, היא מצב חמור ביותר. אם הוא יימשך, הוא עלול לא רק לגרום למחלות, אלא גם במקרים קיצוניים גם למוות. מזון ושתייה הם הרי מקור החיים של בני האדם. לכן, על מנת למנוע התייבשות ומצב של תת תזונה, חשוב מאוד שיהיה מישהו עם הקשיש, ויוודא שהוא אוכל ושותה מספיק. מטפל סיעודי יכול לטפל בקשיש לאורך כל שעות היממה, לבשל עבורו אוכל מזין וטעים, תוך התחשבות מלאה בתפריט שעליו לצרוך. מעבר לכך, המטפל ידאג לכל צורכי הקשיש: ליווי לרופאים ולמקומות אחרים, מתן תרופות, קניות, הפעלת מכשירים שונים, ביצוע פעילות גופנית וכמובן שהוא אף ישמש לו לחברה ולאוזן קשבת.

מסד תסייע לכם למצוא את המטפל הסיעודי המתאים ביותר לצורכיכם של הוריכם, תוך התחשבות בפרמטרים שונים, כגון: שפה, יכולות, צורך מיוחד וכדומה. במסד תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם, על מנת שתוכלו לנצל את הטבות הביטוח הסיעודי שלכם. כל הצוות שלנו מקצועי ביותר ועתיר ניסיון, וישמח להעניק לכם שירות מקצועי ומקיף, על מנת שההורים שלכם יוכלו לקבל את הטיפול המתאים ביותר עבורם.

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו:
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

חדשות אחרונות

איך לבחור בית אבות

איך לבחור בית אבות

קרא עוד
רעיונות להופעות לגיל השלישי

רעיונות להופעות לגיל השלישי

קרא עוד
המלצות לפעילויות עם קשישים

המלצות לפעילויות עם קשישים

קרא עוד
טיפול שיניים לקשישים בבית כל מה שצריך לדעת

טיפול שיניים לקשישים בבית כל...

קרא עוד
Call Now Button דילוג לתוכן