רוסית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לרוסיתאנגלית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לאנגליתערבית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לערבית
כפתור דואר אלקטרוני -בלחיצה על האייקון תיפתח תיבת הדואר האלקטרוניכפתור פייסבוק - בלחיצה תעברו לדף הפייסבוק של מסד סיעודכפתור לינקדאין - בלחיצה תעברו לדף החברה של מסד סיעוד בלינקדאיןכפתור שיחה - בלחיצה על הכפתור הטלפון יתקשר אל נציג החברה

אירוע מוחי

אירוע מוחי (או שבץ מוחי) נגרם בעקבות שיבוש של הספקת הדם לרקמת המוח. הפרעה זו עלולה להוביל לנזק נוירולוגי נרחב אשר מתבטא בקושי מוטורי, הפרעות דיבור וחולשה כללית.

שני מצבים עלולים לגרום לאירועים מוחיים, ובשל כך נהוג לסווג את האירועים המוחיים לשני סוגים מרכזיים:

  • אירוע מוחי איסכמי – זהו הסוג הנפוץ יותר של האירועים המוחיים. מקורו בקריש דם שחסם את העורק שאחראי להוביל דם למוח. פעמים רבות מה שגורם להיווצרות הקריש הוא שקיעה של כולסטרול בדופן כלי הדם, הליך הנקרא “טרשת”. במקרים אחרים החסימה נובעת בשל תסחיפים קרישי דם שגרמו לחסימה בעורק, שנוצרו במקור בלב (או במקומות אחרים בגוף).
  • אירוע מוחי המורגי – זהו סוג נדיר יותר, שנגרם בשל דליפה של דם מוורידים, נימים או עורקים הנמצאים במוח עצמו. הדליפה נוצרת לרוב בעקבות לחץ דם גבוה או פגיעה בגופן כלי הדם, שגרמה להם להתפוצץ.

תסמינים לאירוע מוחי

התסמינים הבאים לידי ביטוי בעת אירוע מוחי הם חולשה או שיתוק מוטורי, קושי דיבור והפרעות ראייה – תלוי איזה חלק במוח נפגע בעת האירוע. תסמינים אלו עלולים להופיע בפתאומיות ואף להחמיר ככל שהשעות חולפות. רצוי למהר לבית החולים ברגע שמבחינים בתסמינים, שם יוכלו לבדוק את האדם ולאבחן באמצעות צילום CT אם אכן הוא חווה שבץ מוחי. הטיפול התרופתי עשוי לעזור באופן משמעותי, אך עם זאת עדיין לפעמים עלול להישאר נזק מוחי בלתי הפיך, בדרגות שנעות בין קל לקשה מאוד. בכל מקרה מופנה המטופל לשיקום לאחר אשפוז.

טיפולים

חשוב מאוד קודם כל להתמקד בטיפול מונע – לטפל בלחץ דם גבוה, לשמור על תזונה מאוזנת על מנת להימנע מסוכרת ומטרשת, להימנע מעישון ולבצע פעילות גופנית. אך במידה והתחולל אירוע מוחי, חשוב לפנות באופן מיידי לחדר מיון, על מנת למוסס את קריש הדם ולצורך מעקב וטיפול.

כיצד שירותי סיעוד יסייעו לכם במקרה של אירוע מוחי?

אם טיפול בהורים חשוב לכם, אבל מצד שני אתם גם מחויבים למקום עבודה ומתקשים להקדיש את הזמן הדרוש להוריכם, עובד סיעודי יוכל לסייע לכם. ראשית כל, כחלק בלתי נפרד מהטיפול המונע, הוא יוכל לוודא שהוריכם מקבלים את כל התרופות הדרושות, שהם אוכלים באופן מאוזן, ושהם מבצעים פעילות גופנית המותאמת להם. אך במידה וחס וחלילה הוריכם יזדקקו לטיפול הכרוך באשפוז בעקבות אירוע מוחי, המטפל הסיעודי יוכל להיות שם בזמן שאתם בעבודה, להשגיח עליהם ולדאוג לכל צורכיהם.

אנחנו, במסד נעשה את כל מה שביכולתנו על מנת לסייע לכם לבחור עובד סיעודי שיתאים ככל הניתן לטיפול בהוריכם. אנו נשמח להתאים לכם עובד סיעודי הדובר את שפתם של הוריכם, שעבר הכשרה ושצבר ניסיון בטיפול במקרים כאלה. כך, תוכלו להעניק להוריכם את הטיפול שהם ראויים לו, גם בזמן שאתם רחוקים מהם.
מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו:
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

חדשות אחרונות

איך לבחור בית אבות

איך לבחור בית אבות

קרא עוד
רעיונות להופעות לגיל השלישי

רעיונות להופעות לגיל השלישי

קרא עוד
המלצות לפעילויות עם קשישים

המלצות לפעילויות עם קשישים

קרא עוד
טיפול שיניים לקשישים בבית כל מה שצריך לדעת

טיפול שיניים לקשישים בבית כל...

קרא עוד
Call Now Button דילוג לתוכן