רוסית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לרוסיתאנגלית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לאנגליתערבית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לערבית
כפתור דואר אלקטרוני -בלחיצה על האייקון תיפתח תיבת הדואר האלקטרוניכפתור פייסבוק - בלחיצה תעברו לדף הפייסבוק של מסד סיעודכפתור לינקדאין - בלחיצה תעברו לדף החברה של מסד סיעוד בלינקדאיןכפתור שיחה - בלחיצה על הכפתור הטלפון יתקשר אל נציג החברה

איך לוודא שהוריכם מקבלים טיפול ראוי?

גם כאשר ההורים כבר מבוגרים וזקוקים להשגחה ולטיפול צמוד על מנת לבצע פעולות בסיסיות, אנשים רבים מתקשים להפקיד את יקיריהם בידי מטפלים סיעודיים, מאחר ובחדשות משדרים ללא הרף ידיעות בנושא התעללות בקשישים. במאמר זה ניתן לכם טיפים שיעזרו לכם לוודא שהוריכם מקבלים את הטיפול הטוב ביותר.

לצערנו, תוכניות אקטואליה וחדשות מדווחים לעתים קרובות על מקרי התעללות בקשישים חסרי ישע. למרות שמדובר במקרים חריגים ביותר, הם גורמים לאנשים רבים להתלבט האם פנייה לקבלת עזרה מעובדים סיעודיים היא האופציה הטובה ביותר העומדת בפניהם. התשובה היא בכל זאת כן, בשל 3 סיבות פשוטות:

  • הקשיש מכיר את ביתו וקשור אליו נפשית. זהו המקום שיצר במהלך השנים זיכרונות וקל לו להתמצא בו.
  • מעבר לבית אבות עלול להיות טראומטי עבורו. צוות העובדים צריך לטפל בכמה וכמה דיירים, הטיפול הוא אינו אישי ואינו בהכרח מתאים לצורכי הוריכם.
  • אין לכם את היכולת לטפל בהוריכם. אתם אנשים בוגרים שצריכים לעבוד למחייתם, לפרנס בית ולבלות זמן איכות עם משפחתכם, לכן אינכם יכולים להיות זמינים להוריכם 24 שעות ביממה. כמו כן, טיפול בהורים עשוי להיות קשה מבחינה רגשית ונפשית, כי זה לא קל לראות את

הוריכם זקוקים לעזרה.

שיטות לוודא שהוריכם מקבלים את הטיפול הטוב ביותר

  • במידה ואתם שוקלים להעסיק עובד זר שיוכל לטפל בהוריכם, חשוב מאוד לפנות לחברה מקצועית אשר מתמחה בנושא של השמת עובדים זרים. חברה כזו דואגת להתאים את העובד לצורכיו השונים של המטופל באופן הטוב ביותר.
  • אחת הדרכים שיכולות לעזור לכם להרגיש בטוחים יותר בנוגע לאופן הטיפול שהוריכם מקבלים היא באמצעות מצלמות. מצלמות אלה יכולות להיות מותקנות במספר חדרים באופן גלוי לעין או נסתר. מצלמות גלויות אמנם יכולות להרתיע את המטפל ובכך למנוע מקרי התעללות. מצד שני הן עלולות להרתיע ולגרור תחושת אי נוחות, כיוון שהוריכם יחושו שאין להם פרטיות, ולכן הם עשויים להתנגד בתוקף הן למצלמות והן לעצם הרעיון לקבל סיוע. מצלמות נסתרות בהחלט עשויות לפתור את הבעיה הזו, ויש לא מעט ילדים להורים קשישים שמשתמשים בפתרון זה.
  • יש לא מעט ילדים שחוששים שמא מקרי התעללות יכולים לקרות מחוץ לעין המצלמה. הדרך היחידה לפתור את הבעיה הזו היא פשוט להגיע מדי פעם לביקורי פתע בשעות בלתי צפויות ומבלי להודיע על כך מראש.
  • בכל מקרה, חשוב מאוד להיות עם יד על הדופק, ולנהל דו-שיח עם הוריכם. יש להתייחס ברצינות לתלונות, במידה והן קיימות, ולפנות לחברת ההשמה באופן מיידי בכל בעיה שמתעוררת. במידה והוריכם אינם מדווחים לכם מילולית על שביעות רצונם מהמטפל, תוכלו לעלות על הבעיה אם תסבו את תשומת לבכם לשפת גופם: בדקו אם הם שומרים על היגיינת הגוף, שמצב רוחם תקין ושאינם חבולים. ודאו שיש אוכל במקרר, שיש מספיק תרופות וכו’.

חשוב לזכור שמקרי התעללות מגיעים לחדשות בגלל שלא מדובר בתופעה רווחת אלא במקרים יוצאי דופן. אצלנו במ.ס.ד מקפידים להעסיק מטפלים זרים וישראלים מסורים ואדיבים שמטפלים באהבה רבה במטופליהם, ללא רקע אלים.

מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו:
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

חדשות אחרונות

איך לבחור בית אבות

איך לבחור בית אבות

קרא עוד
רעיונות להופעות לגיל השלישי

רעיונות להופעות לגיל השלישי

קרא עוד
המלצות לפעילויות עם קשישים

המלצות לפעילויות עם קשישים

קרא עוד
טיפול שיניים לקשישים בבית כל מה שצריך לדעת

טיפול שיניים לקשישים בבית כל...

קרא עוד
Call Now Button דילוג לתוכן