רוסית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לרוסיתאנגלית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לאנגליתערבית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לערבית
כפתור דואר אלקטרוני -בלחיצה על האייקון תיפתח תיבת הדואר האלקטרוניכפתור פייסבוק - בלחיצה תעברו לדף הפייסבוק של מסד סיעודכפתור לינקדאין - בלחיצה תעברו לדף החברה של מסד סיעוד בלינקדאיןכפתור שיחה - בלחיצה על הכפתור הטלפון יתקשר אל נציג החברה

מטפלת פיליפינית ומטפלות פיליפיניות לקשישים סיעודיים

על פי בנק ישראל כ-50,000 מהעובדים הזרים הרשומים כחוק הגיעו מן הפיליפינים. מטפלת פיליפינית מוגדרת בחוק עובדים זרים כ”עובד אינו אזרח ישראל או תושב”. לפיכך, וכיוון שהיא שוהה בישראל למטרות עבודה בראש ובראשונה, עליה להיות בעלת היתר עבודה / אשרת עבודה בדרכון. אוכלוסיית העובדים הזרים בישראל משתנה כל העת: בשנת 1990 שהו בישראל 16,000 עובדים זרים, כאשר רבע מהם לא-חוקיים.

בסוף שנת 2000 עלה המספר ל-240,000 ובשנת 2006 היה מדובר ביותר מ-100,000 עובדים זרים חוקיים לעומת 84,000 עובדים לא חוקיים. הרשות הפיליפינית לפיתוח מיומנויות טכניות העריכה שבשנת 2003 כ-10% מן המטפלות הסיעודיות המתועדות מגיעות מהפיליפינים.

למה לבחור במטפלת פיליפינית?

מטפלים זרים בישראל הפכו לקהילה רחבה, שהחלה להיאסף כבר בסוף שנות השמונים של המאה העשרים. כיום מגיעים לישראל עובדים סיעודיים זרים בעיקר מרפובליקת הפיליפינים שביבשת אסיה, אך גם מהודו, סין, סרי לנקה, נפאל, וכו’. עובדים זרים בישראל משמשים ככוח אדם משמעותי בתחום שירותי סיעוד שנחשב עבור הישראליים כלא אטרקטיבי. על כן, אחד הביטויים השגורים ביותר בעולם הסיעוד הוא מטפלת פיליפינית. מקורו של ביטוי זה לפני שנים לא מעטות בהן החל גל של עובדות זרות מהפיליפינים שהגיעו לישראל, והחלו לתפוס עמדות עבודה בעיקר בעולם הסיעוד.
מטפלות פיליפיניות ידועות כמתאימות למקצוע הסיעוד, מהסיבה כי מערכת הערכים ממנה הם באים מושתת על כבוד למבוגר ולחלש. באופן טבעי, לאחר שמטפלות פיליפיניות תפסו מעמד חשוב ומרכזי בעולם זה, רבות מהן בוחרות להמשיך בתחום, להביא חברות נוספות שלהן לעבוד כמטפלת פיליפינית ולהרחיב את האחיזה שלהן בתחום.

אם אתם מתעקשים דווקא על מטפלת סיעודית פיליפינית, תוכלו לפנות אלינו ואנו נתאים עבורכם את המטפלת הטובה ביותר על פי פרטי המקרה, והעדפות המטופל ובני משפחתו. חברת סיעוד מ.ס.ד, באמצעות התאגיד של אגם עובדים זרים, מסייעת בהשמת מטפלת פיליפינית ובהבאתה לביתם של מבוגרים, מוגבלים ונכים. השירותים השונים הניתנים על ידי העובדים כוללים השגחה סיעודית 24 שעות, בהתאם להסדרי הביטוח הסיעודי של המטופל. עובדי מ.ס.ד ואגם מלווים באופן אישי את המטופל בכל התהליך, בודקים את דרישותיו ואת דרישות משפחתו ומתאימים כל מטפלת פיליפינית למטופל לפי מינו, שפתו, גילו, מיומנויות מיוחדות ויכולותיו האישיות.

לפני הגעתם של העובדים הזרים לארץ באופן חוקי, עליהם להשיג את האישורים המתירים להם שהייה חוקית לעבודה בישראל וחותמת עבודה מתאימה בדרכונם. תהליך קבלת האישורים דורש פרוצדורה ארוכה ומורכבת אותה החברות הפרטיות (התאגידים) להבאה והשמה של עובדים זרים, מלוות. החברות המשדכות בין מעסיקים הזקוקים למטפלים לבין מטפלים זרים שסיימו את הפרוצדורה בארצם, גם דואגות להבאתם של העובדים לארץ וגם למימוש התנאים והזכויות שמגיעים להם בתקופת שהייתם בארץ על פי חוק העובדים הזרים.

מטפלים זרים ידועים כמתאימים למקצוע הסיעוד, מהסיבה כי מערכת הערכים ממנה הם באים מושתת על אהבת האדם וכבוד למבוגר ולחלש. קיימת חשיבות משמעותית לקשר הרגשי והכימיה שנוצרים בין המטפל למטופל ולבני משפחתו או האפוטרופוסים מטעמו. שפה משותפת יוצרת הבנה ותקשורת איכותית שמובילה לקשרי הבנה וקרבה. המטפל מסייע בהישרדותו של המטופל ועוזר לו בכל הפעולות בהם הוא מוגבל, המטפל הופך לאדם הקרוב ביותר למטופל ומבלה עמו את רוב זמנו. מערכת יחסים טובה עוזרת למטופל להתמודד עם רגעים מביכים ואף משפרת את מצבו.

מטפלת פיליפינית

הבאה והשמה של עובדת זרה הינה תהליך מורכב וישנם מספר נקודות אליהם כדאי להתייחס על מנת לבצע ההשמה מוצלחת.

נקודות התייחסות חשובות לפני שכירת שירותים של מטפלת פיליפינית:

 • בדיקה מול הביטוח הלאומי לזכאותכם למימוש חוק סיעוד
 • הכנה של הקשיש הסיעודי לכך שהולך להיכנס מטפל ל24 שעות. הרבה קשישים מגלים התנגדות להכנסת מטפלים וזהו תהליך שיש לבצע לפני הכנסת המטפל.
 • בירור הצרכים של הזקן ובני משפחתו באופן מעמיק: במה כרוך הטיפול הסיעודי, מין המטפל הרצוי, שפות, מוצא, שמירת דת וכשרות, שבתות וחופשות, מטלות בבית, מטלות מחוץ לבית וכדו’
 • לברר מראש בדיוק אילו שירותים התאגיד מספק ומה העלויות המדויקות להעסקת העובד לאורך כל התקופה
 • ביצוע ראיון למטפל המועמד, התרשמות אישית ובירור כל הציפיות של שני הצדדים. כדאי מראש להחליט על תנאי תשלום השכר, יציאה לחופשות וכדו’, על מנת שלא יהיו הפתעות בדרך. מטפלות שנבחרות מתוך המאגר בארץ לרוב מגיעות עם המלצות, אז ניתן לדרוש בהתאם.
 • כאשר בוחרים מטפל וישנה הסכמה על התנאים, יש לערוך חוזה עבודה הכולל את כל מה שהוסכם
 • אחרי ביצוע ההשמה יש להיות בקשר מתמיד עם הקשיש והמטפל, ולוודא כי זכויותיהם של השניים נשמרות לאורך כל תקופת ההעסקה

מעוניינים לשמוע מידע נוסף על מטפלות פיליפיניות ולקבל טיפים נוספים, מידע מורחב ולביצוע הליך תקין ומקצועי?

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו:
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

  חדשות אחרונות

  איך לבחור בית אבות

  איך לבחור בית אבות

  קרא עוד
  רעיונות להופעות לגיל השלישי

  רעיונות להופעות לגיל השלישי

  קרא עוד
  המלצות לפעילויות עם קשישים

  המלצות לפעילויות עם קשישים

  קרא עוד
  טיפול שיניים לקשישים בבית כל מה שצריך לדעת

  טיפול שיניים לקשישים בבית כל...

  קרא עוד
  Call Now Button דילוג לתוכן