ערבית

7 טיפים חשובים לבחירת דיור מוגן

אנשים מבוגרים רבים מחליטים בשלב כלשהו עקב הקשיים שלהם בתפקוד היום יומי לעבור לדיור מוגן. כיוון שקיימות כמה אופציות, חשוב לקבל מראש 7 טיפים חשובים לבחירת דיור מוגן אשר מתאים לצורך של כל אדם.

בחירה של דיור מוגן מתוך ההיצע הקיים

את הסיורים בבתים השונים של דיור מוגן כדי לבצע עם אחד הילדים כדי שגם הם יתרשמו וישמעו את כל ההצעות המפורטות. אנשים מבוגרים נוטים לא לזכור את כל המידע ולכן עלולים עקב כך לקבל החלטות שגויות.

כדאי לבחור בדיור מוגן שממוקם בקרבת סביבת המגורים הנוכחית של בני הזוג, כדי שהם יישארו בסביבה שמוכרת להם ויוכלו לפגוש חברים וקרובי משפחה שגרים בסביבה זו. או לחלופין בסמוך למקום מגוריהם של הילדים, כך שהם והנכדים יוכלו להגיע לעיתים תכופות ולבקר את ההורים המתבגרים.

העלויות של דיור מוגן

עלות דיור מוגן נקבעת על ידי הנהלת המקום. יש מקרים שבהם יש לשלם סכומי כסף גבוהים מאד כדמי כניסה ויש מקומות אחרים שבהם אין דמי כניסה כלל. מעבר לכך יש עלויות חודשיות שגם הן משתנות בין מקום למקום. התחזוקה החודשית כוללת תשלומים עבור ניקיון הדירה, הארוחות בחדר האוכל בהתאם לכמות הארוחות היומיות, אם מדובר רק בארוחת צהרים חמה, או ארוחות בוקר וערב בנוסף לכך.

כמו כן התשלומים כוללים את כל הפיקוח של ההנהלה כמו ההשכמה בבוקר כדי לוודא שהדייר הוא בסדר, פעולות תרבותיות, הימצאותו של טיפול רפואי הכולל רופא ואחות בתוך הדיור המוגן ועוד.

כל דייר בוחר את גודל הדירה הנכון עבורו על פי ההיצע הקיים ועל פי הצורך שלו. ככל שהדירה גדולה יותר או כוללת גינה קטנה או לחלופין מרפסת, העלות היא גבוהה יותר. כדאי להביא בחשבון מראש את כל העלויות כדי לקבל החלטה שהדייר יכול לעמוד בה כלכלית.

סיוע לדיירים המבוגרים

 

7 טיפים חשובים לבחירת דיור מוגן

דיירים שיש להם מטפלת לקשישים אשר מגיעה בימים ובשעות מסוימות, יכולים להמשיך ליהנות מהשירותים שלה גם בדיור המוגן. היא מגיעה לשם ומסייעת להם בפעולות אלמנטריות כמו רחצה, לבישת בגדים ועוד, על פי הצורך הספציפי של כל דייר.

אנשים מבוגרים במצב סיעודי

אנשים מבוגרים שאינם מסוגלים לפעול באופן עצמאי נזקקים לסיוע של מטפלת סיעודית והיא גרה בביתם 24 שעות ביממה ומבצעת עבודות שונות שקשורות בהיגיינה האישית שלהם כמו החלפת חיתולים, רחצה, האכלה, הכנת מזון, הקפדה על נטילת תרופות וכל צורך אחר במהלך היום והלילה.

מחלקות סיעודיות בדיור מוגן

בדיור מוגן שיש בהם מחלקות סיעודיות זהו יתרון עבור מי שנמצא במקום ונקשר אליו ואל חבריו ולאחר תקופה מסוימת עובר למחלקה סיעודית באותו המתחם. כך אין צורך להעביר אותו במצבו המורכב למקום חדש, שהוא לא מכיר בו אף אחד.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

  שם:
  טלפון:
  דוא”ל:
  עיר מגורים:
  הודעה:

  סרטונים

  פייסבוק

  חדשות אחרונות

  עזרה לקשישים – כך תוכלו לעזור ולתרום לקשישים

  עזרה לקשישים – כך תוכלו...

  קרא עוד
  טיפים לבחירת קלנועית למבוגרים

  טיפים לבחירת קלנועית למבוגרים

  קרא עוד
  אילו הסמכות אחות צריכה לליווי מבוגרים?

  אילו הסמכות אחות צריכה לליווי...

  קרא עוד
  בדידות בגיל הזקנה

  בדידות בגיל הזקנה

  קרא עוד
  Call Now Button