ערבית

6 טיפים להתמודדות עם הקורונה

6 טיפים להתמודדות עם הקורונה

מגפת הקורונה יצרה קשיים לכלל הציבור אך בעיקר לאנשים המבוגרים. רבים מהם שהיו עצמאיים לחלוטין איבדו את הביטחון העצמי שלהם, לאור העובדה שבתקופת הסגרים והבידוד הם לא יכלו לצאת כרגיל למפגש עם חברים לקניות ולסידורים בקופת חולים. התמודדות עם הקורונה היא אתגר שמתחיל להתגלות כתהליך לא קצר ונצטרך ללמוד לחיות לצד הנגיף וישנם דרכי התמודדות להתמודד עם בעיות שונות שיכולות להיווצר, ריכזנו לכם כמה מהם.

 

 

התמודדות עם הקורונה

קרובי המשפחה והחברים הציעו לאנשים המבוגרים כמה דרכי התמודדות במצב החדש:

 • אם עליכם להישאר לבד בבית, אתם חשים שאינכם מסוגלים לטפל בדברים האלמנטריים, פנו אל שירותי סיעוד. להם יש כמה וכמה פתרונות, כמו לדוגמה פניה למוסד לביטוח לאומי כדי לקבל סיוע בכל יום או כמה פעמים בחודש של אישה שתסייע לכם בעבודות הבסיסיות בבית. נושאים כמו קניות, בישול, כביסה, שטיפת כלים יבוצעו על ידה וכך יהיה לאנשים המבוגרים אוכל מבושל, הכביסה תהיה נקייה, יהיה להם מלאי של מזון ושל תרופות והבית יהיה מסודר כפי שהם אוהבים.

 

 • אם המצב ידרדר והאנשים המבוגרים לא יוכלו לבצע פעולות אלמנטריות כמו רחצה ולבישת בגדים בעצמם, אפשר להגיש בקשה סיוע לקבלת עובדת זרה כמו מטפלת פיליפינית אשר תגור בביתם של האנשים הזקנים ותסייע להם 24 שעות ביממה בכל ההתנהלות שלהם.

 

 • אם האנשים מבוגרים מסתדרים באופן עצמאי כדאי להפחית את שעות הצפייה בטלוויזיה במיוחד בחדשות. עדיף לראות סרטים מצחיקים, לשמוע מוסיקה בטלוויזיה ודברים שישפרו את מצב הרוח.

 

 • אם אתם מתגעגעים לילדים ולנכדים יש היום דרכים נהדרות לתקשורת. תוכלו לדבר איתם בזום או בווטס אפ ווידאו ולבצע כל מיני פעולות יחד. אם יש לכם נכדים או נינים קטנים, תוכלו לספר להם סיפור לפני השינה וכך להדק את הקשר ביניכם. אם אתם שולטים בשפה מסוימת כמו אנגלית תוכלו כל יום להקדיש להם עשרים דקות לשיעור בשפה זו. אתם תיהנו והם ירחיבו את הידע שלהם בשפה זו.

 

 • אם אתם מעוניינים להפעיל את הראש, פתרו פאזלים, סודוקו, ציירו ציורים, אולי תפסלו משהו. כל פעולה יצירתית תסייע לכם גם ברבדים אחרים של חייכם ולכן אלו אופציות מעולות ובטח יש לכם פעולות נוספות שאתם עושים ביום יום שמחדדים לכם את המוח. אם אתם יודעים להפעיל מחשב יש בו המון משחקים, חידונים ופעולות נוספות שתיהנו מאד לבצע.

 

 • קלפים הוא משחק מרתק ואנשים מבוגרים רבים אוהבים לשחק בו. צרו לכם קבוצה קטנה של ארבעה אנשים אשר גרים בבניין שלכם או בבניינים סמוכים, כך שבכל פעם תפגשו בבית אחר כדי לשחק קלפים כמו רמי, ברידג’ או רמי קוב על פי הידע של כולם. הקלפים הם רק התירוץ לפגישה, זהו מפגש חברתי חשוב ביותר שבו תספרו זה לזה מה קורה בחייכם, מה שלום הילדים, הנכדים והנינים וגם תוכלו לשתף את החברים בתמונות המשפחתיות האחרונות שקיבלתם לסלולרי שלכם וזו הנאה מושלמת.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

  שם:
  טלפון:
  דוא”ל:
  עיר מגורים:
  הודעה:

  סרטונים

  פייסבוק

  חדשות אחרונות

  כך תדאגו לרווחת העובדים שלכם

  כך תדאגו לרווחת העובדים שלכם

  קרא עוד
  טיפול בקשישים לאחר ביצוע טיפולי שיניים

  טיפול בקשישים לאחר ביצוע...

  קרא עוד
  5 טיפים למיגון הבית לקראת הגיל השלישי

  5 טיפים למיגון הבית לקראת הגיל...

  קרא עוד
  העסקה של עובד זר לצורך סיעוד בישראל – מה חשוב לדעת כששוקלים את האופציה הזאת?

  העסקה של עובד זר לצורך סיעוד...

  קרא עוד
  Call Now Button