ערבית

תעודת נצח: כך תהפכו את כתיבת הצוואה לחוויה

לכולנו קשה להתמודד עם המחשבה שיום אחד חיינו יגיעו לסיומם, כשמכל הזיכרונות והחוויות שצברנו לאורך עשרות חיינו, כל מה שיוותר הוא אבן קרה ופיסת נייר שתנחה את עורך הדין המטפל בצוואה כיצד לחלק את הנכסים והרכוש הגשמי שצברנו בין בני משפחתנו האבלים. הרי יש בנו כל כך הרבה דברים שאנחנו רוצים לומר, אירועים שאנחנו רוצים להזכיר להם, חיוכים, אנקדוטות, בדיחות משפחתיות, שאותם, לא ניתן לאגד לכלל מסמך משפטי למספר עמודים מתומצתים המנוסחים בלשון פורמלית וקרה.

תעודת נצח

חתום בנשיקה

למרות שצידה הרשמי של צוואה הינו חשוב מאד (במקרים רבים הוא עשוי למנוע מריבות בין שארי הבשר על נכסים וכספים), חשוב לא פחות להותיר לאנשים האהובים עלינו משהו אישי, משלנו, אשר יסייע להם להתמודד עם השעות, הימים והחודשים שיגיעו, כאשר כבר לא נהיה כאן כדי לנחם אותם. אמנם, איננו יכולים לארוז חיבוק מנחם, נשיקה או מגע יד חמה ומלטפת בקפסולת זמן ולהשאיר להם אותה, אולם, תעודת נצח יכולה לשמר את אותם זיכרונות, אותם סיפורים משפחתיים (ואפילו את הסודות שלא סיפרנו להם מעולם) ליום בו כבר לא נהיה לצידם יותר.

תעודת נצח – הפן הלא רשמי של הירושה

תעודת נצח מכילה, בנוסף לצוואה הכתובה הנוגעת לרכוש ולנכסים הגשמיים האחרים, גם צוואה רוחנית, המתועדת בסרט וידיאו, שמטרתו לכסות את כל שאר הנכסים הלא גשמיים שלנו כסיפורים, זיכרונות ונכסים רוחניים אחרים. סרט זה, בעת הפקתו, יכול להוות עבורנו אפשרות ליצור פעילות משותפת עם הילדים או הנכדים, וכך, בנוסף לזיכרון המוקלט, ניצור גם חוויה ממשית בזמן אמת, שגם אותה הם יוכלו לנצור בליבם שנים רבות.

מהם היתרונות של תעודות נצח?

לתעודות נצח יתרונות רבים על פני צוואות בפורמט כתוב בלבד או בפורמט מצולם בלבד, שכן, תעודת נצח כורכת יחדיו את כל המידע החשוב בכרטיס אחד, אותו תוכלו לשאת איתכם לכל מקום בארנק או בתיק. תוכלו לצפות במידע המצוי בכרטיס זה באמצעים שונים (כטלפון הנייד, הטאבלט שלכם או המחשב האישי) והוא תמיד יהיה זמין עבורכם, ללא תלות בעורך דינכם או בשעות הפתיחה של משרדו. לתעודת הנצח תוקף חוקי רשמי, שווה ערך לכל סוג צוואה פורמלית אחרת, אולם, מעצם טיבה, היא מאגדת בתוכה את כל מה שיש לנו להשאיר אחרינו – את הגשמי והרוחני.

כשכל מה שנותר הוא השקט שנשאר

ככל שאדם מתבגר ואף הופך לנזקק שירותי סיעוד, קונספט המוות הופך למוחשי יותר ומחשבות על מוות שלנו או של היקרים לנו הן חוויה מטרידה למדי, שקשה לצמצם אותה לכלל צוואה רשמית בת מספר עמודים הנושאת חותמת חוקית של עורך דין. הקונספט של תעודת נצח מאפשר לנו להתמודד עם הנושא בדרך חווייתית ויצירתית, תוך שיתוף בני משפחתנו בתהליך יצירת הצוואה הדיגיטלית.

נכתב בשיתוף ארגון משפחה חדשה המציעה את הדור החדש של הצוואות: תעודת נצח

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button