ערבית

תהליך של תכנון פרישה

 

כולנו יודעים עד כמה גילאי הפרישה עשויים להיות מלווים בקשיים כלכליים, וזאת בצמוד לנתוני העוני המתגברים בשנים האחרונות בגיל הפנסיה. אם אתם מעוניינים לשמר את איכות החיים שלכם גם בזמן הפנסיה, יהיה חשוב לתכנן זאת נכון. בואו נגלה יחדיו כיצד עושים זאת, כיצד שומרים על איכות החיים גם בגילאי הפרישה.

גיל הפרישה הוא הגיל בו אנשים אמורים לנוח על זרי הדפנה, לעסוק בתחביבים, לפתח את עצמם, להכיר חברויות חדשות בקאנטרי בשבת ועוד. העניין הוא כזה, לא כל אדם אשר מגיע לגיל הפרישה זוכה להתענג על תחביבים וזמן בילוי בחוף הים או בבריכה. בפועל, אחוז לא נמוך מהפורשים עלולים למצוא את עצמם נאבקים כלכלית. ואלו כמובן מקרים מצערים, שאפר לנסות למנוע. אם למשל אתם מקבלים את הייעוץ הפנסיוני הנכון לגיל הפרישה, תוכלו לנסות לשמר את איכות החיים גם בגיל הפנסיה.

תהליך של תכנון פרישה

כיצד נתכנן נכון את גיל הפרישה?

כל יועץ פנסיוני לגילאי הפנסיה יגיד לכם, תכנון פרישה הוא תהליך. ואם אפשרי, עדיף להתחיל את התהליך הזה כמה שיותר מוקדם. אנחנו לא אומרים לכם להתחיל לחסוך כספים בגיל 12 מהעבודה בפיצרייה השכונתית. אבל אנחנו כן נמליץ לכם על קבלה של ייעוץ פנסיוני כבר בגילאים שלאחר הצבא.

לאחר השירות הצבאי, אנשים בדרך כלל מתחילים את מסלולי החיים השונים. תוך כדי שאתם נרשמים ללימודים או מתחילים במקום עבודה חדש, יהיה חשוב להתחיל לברר לגבי הפרשות פנסיה. כמו כן, יועצים פנסיוניים יכולים להמליץ לכם על השקעות לטווח ארוך, קרנות נאמנות, קופות גמל ועוד.

תכנון של גיל הפרישה – מה לגבי השקעות קצרות טווח?

לגבי השקעות קצרות טווח, בדרך כלל לא נהוג להצמיד אותן למילים כמו תכנון פרישה ותכנון פנסיה. בפועל, השקעות קצרות טווח בדרך כלל יתאימו לאנשי עסקים שיודעים כיצד להיכנס ולצאת מהר מעסקאות ענק תוך כדי עשיית רווחים.

יחד עם זאת שיועצים פנסיוניים בדרך כלל לא ימליצו על השקעות קצרות טווח, חשוב לזכור שהן עדיין אפשריות. השקעות קצרות טווח לעיתים יכולות לסייע לכם לגרוף רווחים משמעותיים בפרק זמן קצר, מה שיאפשר לכם להשקיע את הכסף שהרווחתם בפרויקטים ארוכי טווח יותר.

במי כדאי להסתייע כדי לתכנן את גיל הפרישה?

אם אתם מעוניינים לתכנן את גיל הפרישה, תוכלו להסתייע בשירות של יועצים בתחומים הפיננסיים האלו. יועצים פיננסיים מייעצים בכל מה שקשור לתכנון גיל הפנסיה, לרבות תכנון פרישה באמצעות קרנות השקעה שונות.

בימינו, אנשים רבים נוהגים גם להשקיע בבורסה וברכישת מניות, קרנות בשוק ההון ועוד. אם תרצו, תוכלו למצוא בית השקעות שעוסק בתחום של תכנון פרישה ולהתייעץ עם יועץ פיננסי מטעם בית ההשקעות הזה. כמו כן, יהיה אפשר לקבל את הסיוע של יועצים פיננסיים פרטיים.

 

 

מאמר זה נכתב עבור מסד- שירותי סיעוד

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

  שם:
  טלפון:
  דוא”ל:
  עיר מגורים:
  הודעה:

  סרטונים

  פייסבוק

  חדשות אחרונות

  העסקה של עובד זר לצורך סיעוד בישראל – מה חשוב לדעת כששוקלים את האופציה הזאת?

  העסקה של עובד זר לצורך סיעוד...

  קרא עוד
  שמירה על בריאות העור בגיל המעבר

  שמירה על בריאות העור בגיל...

  קרא עוד
  ניהול כלכלי בגיל השלישי – בחירת ביטוח בריאות

  ניהול כלכלי בגיל השלישי –...

  קרא עוד
  רעיונות לפעילות לגיל השלישי

  רעיונות לפעילות לגיל השלישי

  קרא עוד
  Call Now Button