ערבית

שמירה על בריאות נפשית בגיל השלישי

 

שמירה על בריאות נפשית מהווה את אחד האתגרים הגדולים של כולנו אולם בגיל השלישי העניין הופך לקשה יותר. התרחקות המשפחה, היציאה לפנסיה ולעיתים המעבר לדיור מוגן – הם רק חלק מהאתגרים שעלולים לגרום להתפתחות של דיכאון או חרדה בגיל הזהב. בכתבה הבאה נסקור כמה דרכים שיעזרו לכם או ליקרים לכם לשמור על בריאות נפשית תקינה גם בגיל השלישי.

התנדבות במקום עבודה – כדרך למציאת משמעות יום יומית

התנדבות היא דרך נהדרת למלא את החיים בעשיה ובתחושת שייכות גם כאשר אנו או היקרים לנו יצאו לפנסיה ואין חלק משוק העבודה. מעבר לעובדה שיש בשביל מה לקום בבוקר, ההתנדבות מאפשרת לכל קשיש או קשישה לדעת שהוא חלק יצרני ותורם של ממש בעולם ומסירה מחשבות אפלות אשר נוגעות להתמודדות עם הבעיות האישיות שלו או שלה. במקום זאת, המרץ מופנה לעזרה לאנשים אחרים ולעיתים עובדה זו בלבד מאפשרת לעלייה ברמת האושר הפנימי ותחושת הסיפוק האישי. כך שבהחלט זוהי אופציה של ממש (גם) בגיל השלישי.

שמירה על בריאות נפשית בגיל השלישי

בחירת מקום המגורים הטוב ביותר לכל אחד ואחת

בחירה של מקום מגורים נכון היא ללא ספק אחד החלקים החשובים ביותר במניעה ובהתמודדות עם קשיים נפשיים בגיל השלישי. בעוד שלא לכל מבוגר מתאים להיות בדיור מוגן, אחרים דווקא פורחים עם שלל הפעילויות והקשרים החברתיים אשר נרקמים במקומות כאלו. לכן, חשוב שכל קשיש יהיה כנה עם הצרכים והקשיים שלו ושהצעירים יותר יהיו קשובים לכך באופן מלא. כמובן שגם מהצד של הצעירים יותר ממומלץ להרבות בביקורים אשר עשויים לעודד את נפשו של בן או בת גיל הזהב.

הקפדה על אכילה של מזון איכותי ושימוש בתוספי תזונה

מזון הוא ללא ספק חלק חשוב בשמירה על הבריאות הפיזית והנפשית בגיל השלישי. למרות שזוהי לא עצה של מומחה ויש לבדוק עם דיאטנית מקצועית, ידוע שפחמימות מלאות תורמות יותר לריכוז ולשקט הנפשי מאשר פחמימות ריקות וגם מזונות המכילים ויטמינים מקבוצת ה- B עשויים לרומם את מצב הרוח. באותו עניין שווה גם להרבות בכאלו אשר מכילים חומצה פולית או לצרות תוספי תזונה מתאימים לאחר התייעצות עם רופא מומחה אשר מבין בעניין

ייעוץ פסיכולוגי וטיפול פסיכותרפי

עוד דרך נהדרת לשמור על בריאות נפשית תקינה הקפדה על ייעוץ נפשי איכותי בגיל השלישי. בניגוד לדעה הרווחת, טיפול פסיכותרפיה אינו מתאים רק לצעירים ודווקא מבוגרים אשר חשים בדידות ומצוקה יכולים להיעזר בהנחיה של איש מקצוע. יתרה מכך, משום שבגיל זה רבים מרגישים שאין להם עם מי לדבר, דווקא פסיכותרפיסטית מיומנת לאפשר להיות אוזן קשבת ולאפשר להם לדבר על קשיי הסוציאליזציה במקום המגורים החדש, הפחדים מפני ההתמודדות עם המוות או הפחד מפני חוסר שליטה ובעיות פיזיות חדשות אשר פוקדות אותם.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

  שם:
  טלפון:
  דוא”ל:
  עיר מגורים:
  הודעה:

  סרטונים

  פייסבוק

  חדשות אחרונות

  כך תדאגו לרווחת העובדים שלכם

  כך תדאגו לרווחת העובדים שלכם

  קרא עוד
  טיפול בקשישים לאחר ביצוע טיפולי שיניים

  טיפול בקשישים לאחר ביצוע...

  קרא עוד
  5 טיפים למיגון הבית לקראת הגיל השלישי

  5 טיפים למיגון הבית לקראת הגיל...

  קרא עוד
  העסקה של עובד זר לצורך סיעוד בישראל – מה חשוב לדעת כששוקלים את האופציה הזאת?

  העסקה של עובד זר לצורך סיעוד...

  קרא עוד
  Call Now Button