ערבית

שירותי גינקולוגיה בגיל השלישי

שירותי גינקולוגיה – רפואת נשים – היא תחום רפואי ראשון במעלה מבחינת חשיבותו בעולם בו אנו חיים. שירותים גינקולוגיים שונים הם נחוצים ביותר לכל אורך החיים של כל אישה, גם בגיל השלישי וגם במצבי  סיעוד יש להם חשיבות רבה. נכיר חשיבות זאת בצורה עמוקה יותר כעת.

קצת על גינקולוגיה באופן כללי, ועל הפרוצדורות השונות הקשורות בתחום זה

תחום הגינקולוגיה, שמוכר גם בשם רפואת שנים, הוא תחום רפואי בעל חשיבות עצומה בעולמנו כיום – וכל אישה מבינה היטב את החשיבות של רופאי נשים ושל רפואת נשים באופן כללי. תחום זה נוגע לבריאות האישה בדגש על מערכת המין שלה – ומבחינה רפואית, זוהי אחת המערכות המורכבות והמרתקות בגוף, מה שהופך גם את הטיפול הרפואי באזורים אלה למקצועי ביותר, ולא בכדי מדובר בכמה מהרופאים המוערכים והמקצועיים ביותר שפועלים בסביבתנו.

הפרוצדורות השונות בתחום הגינקולוגיה נוגעות במגוון רחב של תחומים – החל בהתאמה והכנסה של התקן תוך רחמי והוצאה של התקן תוך רחמי בעת הצורך, וכלה בבדיקות שונות ובטיפולים מקדימים לתהליכים סרטניים. עבודתו של הגינקולוג היא כמובן נרחבת ביותר בכל הנוגע להיריון, והזכרנו כבר התקן תוך רחמי כמרכיב מהותי בעבודתו –אמנם, גם לאחר גילאי ההיריון, בגיל שאנחנו מכירים בתור הגיל השלישי, יש לגינקולוגיה חשיבות עצומה בבריאות האישה.

על שירותי גינקולוגיה בגיל השלישי, ועל חשיבותם עבור בריאות האישה בגיל מתקדם

  • בדיקות שגרתיות – בגיל השלישי, ישנן כמה וכמה בדיקות שגרתיות שכדאי לכל אישה לבצע באופן קבוע, ושגינקולוג הוא הכתובת עבורן. באופן כללי, מומלץ לאישה בגיל הזהב להיבדק אחת לחצי שנה, כאשר אחת לשנתיים לפחות כדאי לבצע ממוגרפיה – בדיקת רנטגן שתפקידה לאתר רקמות חשודות וסרטניות באזור החזה. בדיקה גינקולוגית נוספת שכדאי מאוד לבצע באופן שגרתי היא משטח של צוואר הרחם – בדיקה שכדאי לבצע אחת לשלוש שנים על מנת לאתר באופן מוקדם התפתחויות סרטניות בצוואר הרחם. גורמי הסיכון העיקריים האלה לבריאות האישה – הם הסיבה העיקרית לחשיבות של גינקולוגיה בגיל השלישי.

Medical team - portrait two doctor hospital

  • טיפולים אחרים – לא רק בדיקות שגרתיות הן רלוונטיות עבור נשים בגיל השלישי בתחום, וכמובן שיכולות להיות עוד סיבות רבות לפנייה לגינקולוג בגיל זה. בשלב ראשון, נשים רבות בוחרות להוציא סופית התקן תוך רחמי בגיל השלישי, כאשר הפעילות המינית פוחתת באופן משמעותי בדרך כלל. מעבר לכך, ישנן מחלות שונות שקשורות למערכת השתן והרבייה, עבורן גינקולוג הוא כמובן הכתובת הנכונה – ולעתים לא נדירות מחלות אלה מתפתחות דווקא בקרב נשים בגיל השלישי. על פי חוק סיעוד, אחד הפרמטרים לקבלת הגמלה במבחן התלות הוא אי – שליטה בסוגרים, לעתים בדיקה גניקולוגית יכולה להצביע על הבעיה ולהעניק פתרון.

כמו בכל שלב אחר בחיים, כשפונים לגינקולוג בגיל השלישי יש לוודא שמדובר במקצוען

בין אם מדובר בהכנסה של התקן תוך רחמי או בהוצאה של התקן תוך רחמי בגילאים מוקדמים יותר, ובין אם מדובר בבדיקת רצפה לצוואר הרחם – בכל פרוצדורה גינקולוגית באשר היא, יש לוודא שפונים למומחה בתחום, שיודע לספק מענה מקצועי ואיכותי לכל גיל. רק כך ניתן להבטיח את בריאות האישה לאורך זמן.

מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, שירותי סיעוד מהמובילים בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו: 
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button