ערבית

שיניים תותבות בגיל הזהב כך תתכוננו לקראת ההתקנה

כשאנחנו נתקלים בביטוי “שיניים תותבות” רובנו רואים לנגד עיננו מערכת שיניים שלמה המורכבת בפה נטול שיניים ומוסרת כל לילה אל תוך כוס מלאה במים. זהו אכן פתרון שהיה משמש קשישים רבים במהלך השנים, אבל מה קורה היום?

שתלים דנטלים

במהלך השנים האחרונות התפתחה רפואת השיניים בצורה משמעותית, הדבר הוביל לחידושים נרחבים בתחום. היום מקובל להתקין שיניים תותבות על גבי שתלים דנטאליים. נכון, מדובר בתהליך ארוך ויקר יותר, אך רבים בוחרים בו מכיוון שיש לו יתרונות רבים.

היתרון העיקרי, מעבר לעובדה שקל יותר לחיות עם תותבות כאלו, טמון בכך שאין צורך להסיר את השיניים התותבות בלילה ומי שבפיו הותקנה מערכת השיניים התותבות חווה תחושה טבעית ונוחה לחלוטין. תהליך ההשתלה בדרך כלל ממושך ועשוי לכלול סדרת טיפולים ולכן חשוב מאוד לבצע את ההשתלה רק במרפאת שיניים למבוגרים שמבינה את הצרכים של הגיל השלישי ומצליחה לבצע את העבודה בצורה מקצועית וללא תקלות.

למה חשוב להתקין שיניים תותבות?

כשיש חוסר בשיניים חשוב למהר ולטפל. בדרך כלל כשמדובר בחוסר שיניים קדמיות רובנו ממהרים לתקן את המצב, אבל כשהחוסר נמצא בשיניים אחוריות אנחנו נוטים להזניח ולוותר. אולם זאת טעות פטאלית! מכיוון שכאשר אנו לועסים, קיים שיווי משקל במערכת הלעיסה שמבוסס על קשת שיניים שלמה ולחצי הלעיסה נמצאים דווקא בשיניים האחוריות. זו טעות חמורה  להסיק שבגלל שנותרו עוד שיניים שאפשר ללעוס איתן, המצב לא יחמיר ואין סיבה לדאגה. מעבר לזה העדר שיניים רבות עשוי, כאמור, מעבר לפגיעה בביטחון העצמי להפריע לאכילה, לדיבור ולנשימה.

כיצד מתבצע תהליך ההשתלה?

כשמגיעים למרפאת שיניים למבוגרים, בטרם יוחלט כיצד תתבצע ההשתלה, חשוב שכירורג המומחה בתחום הלסת ומומחה לשתלים ושיקום הפה יבחנו באופן יסודי את חלל הפה של המטופל. במסגרת תפקידם הם יבצעו הערכה כוללת של מצב החניכיים והשיניים, ינסו לאתר בעיות קיימות ולאחר מכן, יפנו את המטופל לצילומי רנטגן, כדי לקבל מקסימום נתונים לצורך בניית תוכנית טיפול מתאימה. לאחר בניית תוכנית אופן ביצוע ההשתלה, יבצע הכירורג חתך קטן ככל האפשר בחניכיים ויבריג את השתל הדנטאלי, דמוי הבורג, אל תוך העצם. בתום תקופת המתנה של כחצי שנה, בה יסתגל המטופל אל השתל, ישוב לטיפול נוסף במהלכו יותקן הכתר על גבי השתל.

שיניים תותבות

עברתם שיקום פה? כך תצליחו לשמור על השיניים לאחר השיקום

לאחר השתלת שיניים חשוב מאוד להקפיד על היגיינת פה גבוהה מפני שהיא חיונית לשמירה על השתלים. בנוסף כדאי מאוד לצחצח שיניים עם מברשת שיניים חשמלית וזאת מכיוון שבגיל מבוגר קשה מאד לבצע את התנועות המעגליות של המברשת ולעבור על השיניים מכל הצדדים בצורה יסודית, מברשת שיניים חשמלית תבצע את התנועות הנכונות ללא שום מאמץ של המצחצח.

אל תסתפקו רק בצחצוח השיניים עם מברשת חשמלית, חשוב להוסיף גם שטיפה בעזרת מי פה, שימוש בחוט דנטאלי וביקור אצל שיננית כל שלושה חודשים.

נכתב בשיתוף מרפאת שיניים למבוגרים בינת השן 

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו:
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button