ערבית

רעיונות לפעילות לגיל השלישי

בני הגיל השלישי אשר רובם יצאו לגמלאות, מחפשים תעסוקה ביום יום. יש מצבים רבים שבהם הם מרגישים משועממים ולכן הם מחפשים תעסוקה שתנעים את זמנם. יש כמה וכמה רעיונות לפעילות לגיל השלישי שהם אוהבים במיוחד.

הרצאות מרתקות

אחד הנושאים החשובים עבור האנשים המבוגרים הוא להפעיל את המוח שלהם ולכן רבים מהם מגיעים להרצאות. מדובר באופציה קבועה שבה מגיע למועדון הגמלאים או לאחד האולמות בעיר מרצה אחת לשבוע, או אחת לשבועיים. מדובר בזמנים קבועים ולכן המבוגרים ממתינים בקוצר רוח למועד ההרצאה, כדי שיקבלו מידע עשיר בתחומים רבים, כיוון שבכל פעם מגיע מרצה אחר.

לעיתים מדובר באיש מהפוליטיקה, מישהו שסיים שירות צבאי עשיר, אנשים שעשו היסטוריה כמו לינוי אשרם הרצאה אשר מספרת על דרכה כספורטאית, עד ההגעה לפסגה שהיא קבלת מדלית זהב באולימפיאדה האחרונה. כך מגיעים גם עורכי דין שמסבירים על נושא הכנת צוואות וייפוי כוח מתמשך, מומחים בתחום התחבורה, מורי דרך שמספרים על מיקומים ייחודיים בחו”ל כמו דובאי, טיולים במדינות דרום אמריקה, מסעות באזורים מושלגים בעולם ועוד.

למידה באוניברסיטה

למידה לא נפסקת בגיל מסוים והיא יכולה להוות רעיון מצוין לפעילות לגיל השלישי. יש אנשים מבוגרים רבים שמנצלים את הזמן הפנוי ללימודים שהם תמיד רצו ללמוד, אך לא היה להם זמן בצעירותם. כך הם מבלים כמה ימים במהלך השבוע באוניברסיטה, או לחלופין נרשמים ללימודים אשר מתקיימים בבית הדיור המוגן שלהם.

בדרך זו הם מעשירים באופן מהותי את הידע שלהם והם מפעילים תמיד את המוח שלהם. כך יש להם גם מה לספר לילדים, לנכדים ולנינים אשר מגיעים לבקר אותם. בדרך זו הם מרגישים הרבה יותר צעירים, כיוון שגם הם נמצאים במסגרת של לימודים מכובדים כמו דור ההמשך.

מפגשים חברתיים

בדידות בגיל זקנה הינה בעיה שמבוגרים רבים סובלים ממנה. הפגישות עם חברים הם נושא אקוטי ולכן מבוגרים רבים קובעים מפגשים חברתיים עם חברים שהם מכירים מהעבודה, מהשכונה וכו’. העובדה שהם נפגשים בכל פעם עם אנשים אחרים יוצרת שיחות מעניינות ביותר והדבר מפיג את הבדידות שלהם. יש ימים שהם נפגשים בבתים, בימים אחרים הם נפגשים בבתי קפה, במסעדות, בקניונים, בחוף הים או במקומות נוספים. בדרך זו הם מטיילים למקומות מעולים ויפים ולא חושבים על הבדידות שלהם כלל.

מופעים מרגשים

כדי לצאת מהשגרה, המבוגרים קונים כרטיסים למופעים שמרתקים אותם. אלו יכולים להיות קונצרטים מסקרנים, הצגות שונות הן דרמתיות והן קומדיות בתיאטראות ברחבי הארץ. כמו כן מופעי זמר של זמרים או להקות שהם אוהבים כמו להקת הגבעטרון, שלמה ארצי ועוד. סרטים הם אהבה גדולה של המבוגרים ולכן הם מגיעים לעיתים קרובות.

פעילויות בחוגים

כדי להעצים את עצמם, הם משתתפים בחוגים שונים. זה קורה במרכזים הקהילתיים, או במועדונים המותאמים לגילם. כך הם מבצעים פעילות מאתגרת כמו עבודות בעץ, סריגה, יצירה בחומרים נוספים שזירת פרחים ועוד.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

  שם:
  טלפון:
  דוא”ל:
  עיר מגורים:
  הודעה:

  סרטונים

  פייסבוק

  חדשות אחרונות

  העסקה של עובד זר לצורך סיעוד בישראל – מה חשוב לדעת כששוקלים את האופציה הזאת?

  העסקה של עובד זר לצורך סיעוד...

  קרא עוד
  שמירה על בריאות העור בגיל המעבר

  שמירה על בריאות העור בגיל...

  קרא עוד
  ניהול כלכלי בגיל השלישי – בחירת ביטוח בריאות

  ניהול כלכלי בגיל השלישי –...

  קרא עוד
  רעיונות לפעילות לגיל השלישי

  רעיונות לפעילות לגיל השלישי

  קרא עוד
  Call Now Button