ערבית

ציוד סיעודי נדרש לטיפול באנשים סיעודיים

כידוע מוסדות סיעודיים זקוקים לציוד סיעודי, רפואי ושיקומי מתאים על מנת לנהל תפעול שוטף של המוסד הכולל בין היתר מספר תרחישים רפואיים, למנוע את החמרתם ולהפחית את הצורך בהסעת הדיירים לבתי החולים. ציוד זה מהווה מרכיב חשוב במוכנות של המוסד הסיעודי להציע טיפול מתאים לכל והתרחשות.

להלן עיקרי הציוד הסיעוד הסיעודי הנדרש כיום כל במוסד סיעודי בישראל:

ראשית, “עזרה ראשונה” – דיירי המוסד עלולים להיפגע מפגיעות רבות שאפשר לטפל בהן במסגרת המוסד מבלי צורך להוביל את הדיירים למיון. לכן, חשוב לוודא שבמוסד יש ערכה גדולה לעזרה ראשונה המצוידת בין היתר בחומרי חיטוי, כפפות, תחבושות, תכשירים נגד כוויות ובתרופות בסיסיות לכאבים ולמצבי בריאות אחרים.

ציוד בטיחות – דיירים סיעודיים עלולים חלילה ליפול, להתהלך מבלי דעת או להתקשות בתנועה. כדי לשמור על בטיחותם חשוב להצטייד במלאי של ציוד סיעודי שכולל, בין השאר מיטות סיעודיות, הליכונים, כסאות גלגלים, קביים, מושבים מיוחדים למקלחות וכו’.

ציוד רפואי למטופלים – אוכלוסיית המטופלים הסיעודיים זקוקה לציוד רפואי ספציפי. רובם יצטרכו ציוד רפואי שכולל לדוגמא צנתרים ושקיות שתן. אם המוסד מטפל במטופלים עם צרכים מיוחדים, ייתכן שיהיה צורך להצטייד גם בפריטים אחרים כמו שמיכות חושיות לחולי דמנציה. במוסד חשוב גם שתהיה אספקה של תרופות מרשם המיועדות לכל אחד מהדיירים. ברוב המוסדות נדרש גם דפיברילטור חירום.

מנופי הרמה / העברה – כאשר דיירי המוסד לא יכולים לנוע היטב, הם עשויים להזדקק לסיוע. השקיעו במנופי הרמה במיטה, מבני תמיכה ומתיחות שיעזרו להזיז את הדייר כאשר הוא זקוק לטיפול.

כלי הערכה – כל מוסד סיעודי חייב להיות מוכן להעריך את מצב דיירי המוסד, לגלות סימנים למחלות שכיחות ולעקוב אחר השינויים שחלים במצבו של כל אחד מהמטופלים. לכן, וודאו שבמוסד נמצאים בהישג יד הפריטים הבאים: מסכת, אוטוסקופ, אוקסימטר דופק, מד חום ושרוול לחם דם.

מניעת זיהום – זיהומים במוסד סיעודי יכולים להתפשט כמו אש בשדה קוצים, במיוחד כאשר הצוות לא נוקט באמצעי הזהירות המתאימים למניעת זיהומים אלה. אין דבר כזה ציוד רב מדי למניעת זיהומים, במיוחד בתקופת הקורונה. לכן חשוב להצטייד היטב עם הרבה מגבוני חיטוי, ציוד מגן אישי (כולל מסכות כירורגיות, מסכות N95, משקפי מגן, מגן פנים וסינרים), חומר לחיטוי הידיים וסבון ידיים.

תמיכה נפשית וקוגניטיבית – בריאות נפשית וקוגניטיבית משפיעה ישירות על בריאותו הגופנית ורווחתו של כל אחד מהדיירים. במוסד הסיעודי צריך להיות מגוון פריטים שינעימו את זמנם של הדיירים, כך למשל ספרים, תקליטורים וסרטים או ציוד התעמלות, כולל ציוד לחולים המרותקים למיטה.

מאמר זה נכתב עבור מסד שירותי סיעוד

ציוד במוסד סיעודי

 

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button