ערבית

צורך יום יומי בהגעה של מטפלת לקשישים הביתה

כאשר ההורים הם מבוגרים מאד, הצורך במטפלת הופך להיות כורח המציאות וילדים רבים שגם הם כבר מבוגרים מבינים כי הוריהם לא יכולים להישאר לבד לאורך כל היום וקיימת חשיבות רבה שמישהו יהיה אתם כמה שעות בכל יום ויסייע להם בהתנהלות האלמנטרית היום יומית. בשלב זה הילדים בודקים את אופצית קבלת שעות טיפול דרך המוסד לביטוח לאומי ולאחר שהם מקבלים לכך אישור הם בוחנים את חברות הסיעוד ומתחילים לעבוד עם חברה אמינה שקיבלו עליה המלצות טובות, לאור הטיפול המסור שהם מעניקים לאוכלוסייה המבוגרת. לאחר סגירת כל הנושאים הבירוקרטיים מטפלת לקשישים שעברה הכשרה מתאימה מגיעה לביתם לכמה שעות בכל יום. 

אם ההורים המבוגרים זקוקים לתוספת הכנסה כדי לממן שעות נוספות של המטפלת, יש להם אפשרות לפדות את כספי הפיצויים באופציה של תשלומים חודשיים שווים וכך הם לא מושכים את מלוא הכספים ורוב הכסף נותר לחיסכון לעת הצורך. הם מקבלים קצבה חודשית מתוך כספם שמסייעת להם בחיי היום יום.

תפקידיה של מטפלת לקשישים 

מטפלת בקשישים היא דמות שרואה את האנשים הללו בכל יום ולכן היא ערנית למצבם ואם היא חשה שיש שינוי לרעה, היא מיידעת את בני המשפחה כדי שרופא יבדוק את האדם המבוגר והוא יקבל את הטיפול המתאים.

ברוב המקרים המטפלת מגיעה בשעות הבוקר ומכינה ארוחת בוקר מזינה לבני הזוג ומוודאה שהם אוכלים ושותים, היא מגישה לכל אחד מהם את הכדורים שלו ורואה שהם אכן לוקחים אותם, כדי שיחושו טוב. בהמשך הבוקר היא מקלחת כל אחד מהם בנפרד ומסייעת להם להתלבש כך שיהיו עטופים כראוי ויהיה להם חם ונעים. 

אם יש צורך לבצע קניות, היא הולכת לרכוש עבורם את המוצרים הנחוצים להם בהתאם לתפריט שלהם ולמגבלות מסוימות אם לדוגמה אחד מהם הוא חולה סוכרת. בהמשך הבוקר, היא מבשלת עבורם ארוחת צהרים ושוב דואגת שהם יאכלו וישתו. 

שעות אחר הצהרים והלילה בבית הקשישים 

בכל משפחה המצב הוא שונה, יש משפחות שהחל בשעות הצהרים בני הזוג נותרים לבד והם מסתדרים עם ארוחת הערב, או שיש תורנות בין הילדים והנכדים ובכל יום מגיע מישהו אחר כדי לארח להם חברה ולסייע להם. 

יש משפחות שבהם המצב של הקשישים אינו שפיר ולכן יש צורך במטפלת שתשהה איתם אחר הצהרים ובכל לילה כדי לעזור להם ולהשגיח עליהם, לאור מצבם הבריאותי שאינו מאפשר להם להיות עצמאים יותר.

מטפלת לקשישים

העסקת עובדת זרה 

יש מקרים שבהם מגייסים מטפלת לקשישים שהיא עובדת זרה מנוסה שתגור אצל בני הזוג בביתם ובאופציה זו היא מקבלת שכר בהתאם להנחיות של משרד התמ”ת ונמצאת אצל בני הזוג באופן קבוע ומטפלת בכל הצרכים שלהם, כולל ניקיון הבית, החלפת חיתולים, האכלה, רחצה, בישול, קניות וכל צורך אחר, כדי שהם יחיו באופן מכובד עד גיל 120.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button