ערבית

פתרונות הנגשה לחולים סיעודיים בבית ובמקומות ציבוריים

עבור רבים מאיתנו. רוב פעולות היום השגרתיות נעשות באגביות וללא קשיים מיוחדים ואנו לא משקיעים בהן מחשבה רבה. לא כך הדבר ככל שזה נוגע בחולים סיעודיים. אלו זקוקים לפתרונות הנגשה בבית ובמקומות ציבוריים, על מנת שיוכלו לבצע פעולות פשוטות ויומיומיות כגון לרדת או לעלות במדרגות, ללכת לשירותים, לרדת מהמיטה ואף לאכול. ככל שאנו מתבגרים אנו חשופים יותר למחלות אשר עלולות לפגוע ולהקשות על תפקודים אלו.

הנגשות לחולים סיעודיים יכולות להיות בבית החל בהליכונים, מיטות סיעודיות ומזרונים למניעת פצעי לחץ ועד להגבהות ומעקות אחיזה, הגבהות לאסלה, אביזרים משלימים למקלחת, כיסאות גלגלים, רמפות לכיסאות גלגלים, מעלוני כיסא, מעלוני מדרגות ועוד.

במקומות ציבוריים יתבטאו בחניות נכים, שבילים מותאמים לכיסאות גלגלים, כניסות למבנים ללא מדרגות, סימנים על פני הדרך להתמצאות במרחב, פסים מובילים וכפתורי אזהרה לכבדי ראייה, שירותי נכים ועד פטור מתשלום למלווה בכניסה למקומות בתשלום על פי חוק.

חולה סיעודי, זו הגדרה משפטית הניתנת לאדם שזקוק לעזרת הזולת לביצוע פעולות היום-יום או שסובל מירידה קוגניטיבית המונעת ממנו לתפקד בעצמו.

ניוון רשתית

אחת התופעות המטרידות ביותר הקשורות לראייה בגיל השלישי היא ניוון מרכז רשתית העין, המכונה נמ”ג. ניוון מקולרי גילי והוא הגורם השכיח ביותר לאיבוד ראייה משמעותי אצל אנשים מעל גיל 50. הוא פוגע  בכ 10% מהאוכלוסייה מעל גיל 65. ניוון רשתית עלול לפגוע בראיה עד לרמת עיוורון.

הגורם העיקרי הוא הגיל. כיוון שמדובר במחלה של הגיל השלישי, ככל שאדם מאריך חיים כך הסיכוי לניוון ברשתית גדל, עם זאת חשוב לקחת בחשבון שקיימים מקרים של ניוון רשתית בגיל צעיר. גורם נוסף הוא תורשה, נמצא כי קיים מרכיב גנטי למחלת הנמ”ג. גם עישון וחשיפה לקרינה מזיקה. אולטרא סגול מהווים גורמי סיכון נוספים. חשוב לזכור כי גורמים אלו ניתנים לשליטה על ידי אורך חיים נכון ובריא.

 

קשישים רבים נמצאים במצב של קושי תפקודי ממש ברמה הפיזית. קושי לרדת מהמיטה, לרדת במדרגות הבית, להתנייד ולתפקד באופן עצמאי. במקרים כאלו מומלץ לבצע התאמת ציוד שיקומי אישי ולהשתמש ב-מעלון מדרגות. לצורכי ניוד בבית או לצרכי הסעות.

קשישים הזכאים לקצבת גמלה מביטוח לאומי יהיו זכאים למטפלות סיעודיות ומטפלים זרים. חוק הסיעוד הוא החוק המרכזי שבסיס הסיוע של המדינה לקשישים המעניק לזכאים לו שירותים המיועדים לסייע בפעולות היום יום, לכל תושב/ת ישראל שהגיע לגיל פרישה והזקוקים לעזרת הזולת/ מטפלת בפעולות אלו או זקוקים להשגחה. לאחר שאושרה להם קצבת סיעוד רשאי הקשיש לבחור חברת סיעוד בהתאם לאזור מגוריו.

קשיש המתגורר באזור הקריות למשל. יוכל להנות משרותיהן של חברת סיעוד בקריות ושם יתאימו לו את המטפל על פי השעות אותן קיבל מביטוח לאומי וכך לגבי כל הארץ.

מאמר פתרונות הנגשה לחולים סיעודיים נכתב עבור אתר מ-ס-ד

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

  שם:
  טלפון:
  דוא”ל:
  עיר מגורים:
  הודעה:

  סרטונים

  פייסבוק

  חדשות אחרונות

  התנאים להגשת תביעות סיעוד

  התנאים להגשת תביעות סיעוד

  קרא עוד
  נזקים נוירולוגיים הנובעים מאירוע מוחי

  נזקים נוירולוגיים הנובעים...

  קרא עוד
  תופעות רפואיות הנפוצות בגיל השלישי

  תופעות רפואיות הנפוצות בגיל...

  קרא עוד
  פתרונות הנגשה לחולים סיעודיים בבית ובמקומות ציבוריים

  פתרונות הנגשה לחולים סיעודיים...

  קרא עוד
  Call Now Button