ערבית

עשרת הדיברות ל – חיים טובים

חיים טובים – רוצים לחיות טוב? איכות חייכם חשובה לכם? עקבו אחר הכללים שלנו (-:

אחת ההתמודדויות הקשות ביותר שחווה כל אדם באשר הוא, היא החיים עצמם. לכל אדם ישנם עליות ומורדות בחיים שמובילים אותו לצמתים רבים. כמובן שישנם רגעים של צער וכאב מצד אחד ושל אושר ושמחה מצד שני אצל כל אחד. אך ישנם דברים שכל אחד יכול לעשות בחיי היום יום בכדי לשנות את הגישה ולחיות  חיים טובים.

כיצד נוכל לממש חיים טובים?

 • תחיו את היום – לפעמים אדם חי את היומיום שלו בדאגה רק עבור העתיד. החשיבה על העתיד גורמת לנו לשכוח שאנו חיים בהווה. לכן צריך ליהנות מהרגע. לחשוב על המחר אבל לזכור שאם כל יום נחשוב על המחר, אז איבדנו את העתיד. כך קורה שאנו לא נהנים בהווה ובעתיד אלא רק חושבים על העבר. חשיבה על העבר טובה בכדי ללמוד מטעויות, אך לא בכדי להצטער על הדרך שעברנו. אם נהנה וננצל את היום, נוכל לעשות זאת גם מחר.
 • אל תשכחו לצחוק (והרבה) – מחקרים רפואיים רבים מעידים על כך שלצחוק יש השפעה ישירה על הטבה במצב הבריאותי (שיפור בלחץ דם, שחרור אנזימים חיוניים במוח ועוד). הצחוק גם יוצר מקום בריחה מהמציאות היום יומית. גם אם אתם נאלצים להיעזר בשירותי מטפלת פיליפינית לדוגמה, כל עוד הראש צלול, אל תוותרו על הצחוק. הצחוק יעזור בגיבוש אופטימיות לחיים ובהתמודדות עם מצבים רבים. מעבר להיותו כאמור, מאריך את תוחלת החיים ומשפר אותם.
 • לימדו לסלוח ולהתפשר – החיים קצרים מדי בכדי לשמור טינה רבת שנים. בנוסף, ככל שאנו עצבניים יותר ומפנימים יותר כעס וכאב, כך הגוף נחלש והדבר עשוי להתבטא בהתפתחות מחלות למיניהן ואף חלילה ל- אירוע מוחי. גישה סלחנית כלפיי האחר תוביל אתכם למציאות עכשווית ועתיד ורוד יותר. תזכרו תמיד איך הייתם רוצים שיתייחסו כלפיכם ומה אתם הייתם עושים. כך תוכלו לחיות את חייכם כמו שהם מבלי לערב עצבים מיותרים.
 • הרחיבו את האופקים – חשוב להכניס עניין לחיים. לאו דווקא לימודים אקדמיים, אלא גם השתתפות בקורסים וחוגים. כל נושא שמעניין אתכם יכול להיות טוב להתמקדות. אולי פתאום תכירו בעצמכם צדדים שלא ידעתם שקיימים או שהיו רדומים ורק רצו לצאת החוצה ולהתפתח.
 • בחרו אדם שיהיה עבורכם החצי השני (הנפשי) – לא טוב היות האדם לבדו. המשפט נכון גם לגבי מציאת הבן זוג אך גם מבחינה חברתית. לכל אדם חשוב שתהיה אהבה אך גם שיהיה לו את האדם הנוסף (מלבד בן/בת הזוג) שיהיה עבורו התמיכה הנפשית. החשיבות בכך היא גדולה. לא תמיד אהבה ממשת את היכולת לקבל את העזרה הנפשית הרצויה. ברור שניתן ואף רצוי להתייעץ בין בני הזוג בכל נושא. אבל חשוב לזכור שברגע שמעורב רגש, לא תמיד התשובות יהיו אובייקטיביות. מציאת פרטנר נוסף שנוכל לשתף אותו בכל דבר זה חשוב ועשוי להועיל מאוד. בדיוק כמו שלפעמים בנושאים מסוימים אנו מעדיפים לקבל חוות דעת נוספת, כך יהיה עבורכם גם הפרטנר הנוסף.
 • תדאגו לילדכם – המשאב החשוב ביותר שיש הוא צאצאינו. בשר מבשרינו. כל אחד דואג לילדיו ובזה אין ספק, אך חשוב לדאוג גם להנחיל להם ערכים רבים שילוו אותם במהלך חייהם. הילדים הם אלו שידאגו לכם בגיל השלישי. גם במידה ותזדקקו לעזרה ו – טיפול סיעודי, הילדים הם אלו שתמיד ידאגו שתקבלו את העזרה הטובה ביותר.
חיים טובים

שמרו על קשר עם כלל בני המשפחה, זאת הדרך ל-חיים טובים. בצורה מעגלית אלו שדאגתם להם היום ידאגו לכם מחר.

 • זכרו תמיד – אתם עשירים – עושר לאו דווקא מתבטא בכסף (מבחינה חומרית וודאי שכן), אבל חשוב להוקיר כל יום את מה שיש לנו. לפעמים ישנם אנשים עשירים שאין להם בריאות ולהפך, אדם שאינו עשיר ובעל בריאות איתנה. החיים מאוד דינמיים וחשוב לזכור שהם כמו רכבת הרים. תמיד צריך להסתכל מה שיש לי ולא על מה שיש לאחרים.
 • גבשו גישה אופטימית – נסו להסתכל תמיד על חצי הכוס המלאה. ברור שפעמים רבות הדבר קשה ונראה כי בלתי אפשרי, אך גישה נכונה יכולה להוביל למציאת פתרון לבעיות והסרת דאגות רבות.
 • תנסו לחסוך כסף – החשיבות בכך היא ברורה לכולם. אך נסו לחסוך כסף בכל חודש עבור משהו שיטיב אתכם, משפחתכם ונפשכם. תקבעו שאחת לתקופה למשל, אתם נוסעים לחופשה משפחתית בעזרת הכסף שנחסך. (כמובן שככל הניתן, חסכו עבור עתידכם הכלכלי ועזרה לצאצאים). כל עוד אתם צלולים בדעתכם, נסו לקבוע חופשה אחת לתקופה. גם במידה ואתם נאלצים להתלוות על ידי מטפלת לקשישים, נסו לשלב אותה בחופשה מפני שבשלב מסוים היא הופכת לחלק בלתי נפרד מהמשפחה.
 • תתאהבו כל יום מחדש – פעמים רבות המערכת הזוגית הופכת לבנלית. חשוב שתזכרו בכל יום למה התאהבתם בשותף שלכם לחיים. תשמרו את האהבה ככל הניתן. מילה טובה, זר פרחים ועוד דברים ששומרים על הגחלת. כך גם תמנעו ממריבות רבות הקיימות בין בני זוג.

גישה אופטימית וקבלת החיים כמו שהם בשילוב עם צחוק והבנת האחר היא הדרך ל- חיים טובים. עשרת הדיברות הללו לפעמים מובנים מאליהן אך מרוב שהן ברורות לכולנו, לפעמים אנו שוכחים לקיימם או חלק מהם. הצחוק הוא דרך מצוינת לחיים בריאים וטובים יותר. גישה פסימית ואפרורית טובה במצבים מסוימים אך גישה אופטימית טובה לכל מצב. שתמצאו במהרה את הדרך לחיים הטובים שלכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

  שם:
  טלפון:
  דוא”ל:
  עיר מגורים:
  הודעה:

  סרטונים

  פייסבוק

  חדשות אחרונות

  המדריך להסעה ופינוי אמבולנס

  המדריך להסעה ופינוי אמבולנס

  קרא עוד
  6 טיפים להתמודדות עם הקורונה

  6 טיפים להתמודדות עם הקורונה

  קרא עוד
  הבידוד, הבדידות והשלכות הקורונה

  הבידוד, הבדידות והשלכות...

  קרא עוד
  עזרה לקשישים – כך תוכלו לעזור ולתרום לקשישים

  עזרה לקשישים – כך תוכלו...

  קרא עוד
  Call Now Button