ערבית

עבירות אלימות כלפי בני גיל הזהב

עבירות אלימות כלפי קשישים – למרות שלא היינו רוצים להאמין, שומעים על כך חדשות לבקרים: עבירות אלימות שמתבצעות כלפי בני גיל הזהב. איך נוכל למנוע ממקרים כאלו להתרחש? ומה עלינו לעשות כאשר מקרים כאלו כבר התרחשו? לפניכם כל הפרטים

כולנו היינו רוצים שבני המשפחה האהובים עלינו יהיו כמה שיותר בריאים ובטוחים, הדבר אינו שונה הן כאשר מדובר בילדים והן כאשר מדובר בהורים מבוגרים. למרבה הצער, תופעת עבירות אלימות כלפי קשישים הנה מוכרת ונפוצה והיא יכולה להתרחש הן על ידי אדם זר והן על ידי אדם שהם מכירים ובו בוטחים.

עבירות אלימות כלפי קשישים – מה החוק אומר בנושא?

החוק עושה הפרדה בין מקרים של עבירות אלימות כלפי קשישים לבין מקרים של הזנחה והתעללות. בעוד שאלימות מוגדרת כמקרה חד פעמי בו הותקף הקשיש על ידי אדם זר, מקרים של הזנחה והתעללות מתייחסים אל התנהגות מתמשכת אליה נחשף הקשיש אשר פוגעת בו מכל הבחינות לרבות מהבחינה הפיזית, הפסיכולוגית והחברתית. בדרך כלל האלימות מתרחשת על ידי אדם המוכר לקשיש, בין אם מדובר בבן משפחה או מטפלת לקשישים.

היעד קל והתופעה חמורה

בין אם מדובר באלימות ובין אם בהזנחה והתעללות, שני המקרים חמורים לאין שיעור ולו רק בשל העובדה שקשישים אינם מסוגלים להגן על עצמם יתר על המידה ולכן נחשבים ליעד קל. במקרים רבים, היות והקשישים נתקלים בקשיים רבים בהתמודדותם היומיומית, הם גם נוטים שלא לדווח על המקרים לגורמים הרלוונטיים ולשפר את מצבם. כשזה המצב הרי שיש להיות ערניים לתופעה אשר הולכת וגדלה ולחשוב על הדרכים למניעתה.

עבירות אלימות כלפי קשישים

Injured senior man sitting on stretcher in ambulance car

כיצד ניתן למנוע מקרי אלימות כנגד קשישים?

כמובן שהיינו רוצים שהאנשים אותם אנו אוהבים יוכלו להזדקן בכבוד ובביטחון לו הם ראויים. יש לציין כי קיימים חוקי הגנה על קשישים אשר מאוגדים כדי לשמר על זכויותיה של אוכלוסייה זו, כמו כן קיימת תכנית ממשלתית אשר פועלת לטובת מטרה זו בדרכים שונות ומגוונות. עם זאת גם עלינו, בני המשפחה הקרובים מוטל להגביר את מידת הערנות ולצייד את הקשישים באביזרים שיאפשרו להם להגן על עצמם בזמן אמת. כמו כן ניתן לאבטח את ביתם על ידי סורגים ומנגנוני נעילה טובים יותר ולוות אותם או לעשות עבורם סידורים שונים.

מה לעשות כאשר הקשיש היה קורבן לעבירת אלימות?

במידה וגיליתם כי הקשיש נפל קורבן לעבירת אלימות מכל סוג יש לפנות לעורך דין המתמחה בתחום על מנת לקבל ייעוץ וייצוג הולם ומקצועי. עורך דין אשר מתמחה בעבירות אלימות במשפחה יוכל לכוון אתכם ולהמליץ על דרכי הפעולה הכדאיות. באפשרותו להוציא צו הגנה לקשיש ובכך למנוע ממקרים כמו אלו להישנות. כמו כן עורך דין מקצועי בקיא ברזי החוק ולכן הוא יהיה מודע לזכויותיו של הקשיש ויוכל להביא אותן לכדי מיצוי באופן מיטבי.

תשומת לב מרבית, מעורבות בחייו של הקשיש, הגברת מערך האבטחה וערנות מקסימלית אלו הן דרכים למנוע עבירות אלימות בקשישים. במידה והקשיש נפל קורבן לאלימות, יש לפנות לעורך דין מקצועי בהקדם האפשרי.

מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, חברת סיעוד מהמובילות בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו: 
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button