ערבית

מתי יש צורך בשירותי סיעוד

מתי יש צורך בשירותי סיעוד – המשפחה שלנו היא הדבר החשוב ביותר בחיינו, ועל כן קשה לנו לעתים להודות בכך שהגיעה העת להיעזר בשירותי סיעוד. הצורך בשירותים שכאלו יכול להתעורר בכל גיל, והוא תלוי במצבו הבריאותי של האדם. יחד עם זאת, הנזקקים העיקריים לשירותי סיעוד, הם כמובן אנשים מבוגרים.

הורינו גידלו אותנו, דאגו לנו וליוו אותנו ברגעים הקשים, ובדרך הטבע מגיע לעתים הזמן שבו עלינו לדאוג להם. עד גיל מסוים מספיקה האהבה ותשומת הלב וביקור עם הנכדים. מתי מגיע השלב שבו יש צורך בשירותי סיעוד או אף במגורים בבית אבות סיעודי? כדי לענות לשאלה זו ניתן להיעזר במבחן ה-ADL שעורך ביטוח לאומי, שמטרתו לבדוק את הצורך של האדם בהשגחה. במבחן נבדקת היכולת לבצע באופן עצמאי פעולות שאנו לוקחים כמובן מאליו.

מה המבחן בודק?

המבחן בודק האם האדם מסוגל לקום ולשכב בכוחות עצמו, האם הוא מסוגל לגשת לשירותים ולמקלחת לבד; נבדקות פעולות בסיסיות כגון: הליכה, אכילה, שתייה, והיכולת להישאר לבד בביתו. התשובות על שאלות אלו יבדקו את הזכאות לסיוע. חשוב לזכור כי כיום קופות החולים מספקות ביטוח סיעודי, ורצוי בעת הצורך לבדוק את נושא מיצוי הזכויות עמן.

מתי יש צורך בשירותי סיעוד בבית?                                                                         

שירותי סיעוד יכולים להינתן או במסגרת הביתית או במסגרת בית אבות. קיימים כמובן יתרונות רבים למתן השירות במסגרת הביתית. כולנו מעדיפים לשהות בבית הנוח והמוכר לנו, בלי צורך לתקשר עם אנשים זרים שעד לפני רגע כלל לא היו חלק מחיינו. מבוגרים רבים מעדיפים אפשרות זאת, אך יש כמובן לשים לב למספר דברים. אם יש צורך בהשגחה יומיומית, יצטרך המטפל לשהות בביתו של המטופל. על כן חשוב לבחור במטפל שמצליח לבנות קשר טוב עם האדם המטופל, וכמובן גם לפנות מקום עבור המטפל על מנת שיוכל לשהות בבית המטופל.

יש גם לשקול מצבים שבהם המטפל יהיה מעוניין לצאת לחופשה, או מצבים שבהם המטפל אינו חש בטוב. הבחירה במטפל אינה בחירה פשוטה, ולא תמיד ישנה אפשרות להתרשם מיכולתו המקצועית של ומאופיו, לפני התחלת עבודתו. על כן, חשוב מאוד להיות ער וקשוב לדבריו של המטופל ולהתרשמותו ממטפלו.

שירותי סיעוד בבית אבות

מתי יש צורך בשירותי סיעוד

שירותי סיעוד ניתנים כמובן גם במסגרת בית אבות סיעודי. אפשרות זו מחייבת אמנם לעזוב את הבית, ועל כן מלווה בחששות רבים, אך יש לה גם יתרונות לא מועטים, במיוחד כשבוחרים במוסד המספק את כל צרכיו של האדם, כולל את הצרכים הנפשיים והחברתיים. מסגרות שכאלו מאפשרות לספק השגחה מלאה ומפוקחת, 24 שעות ביממה. מכיוון שמדובר למעשה במגורים בבית חדש, רצוי מאוד להכיר את הצוות המטפל ולוודא שניתן לקיים עמו תקשורת טובה ובריאה שבמסגרתה ניתן יהיה לקבל מידע מלא אודות בן המשפחה היקר לנו.

הצוות דואג למזונו ולרווחתו של הדייר, ולעתים דווקא השגרה החדשה עשויה לתרום לנפשו של המטופל. מלבד השירות הסיעודי והדאגה לבריאותו של הדייר, מספק מוסד איכותי גם ליווי אישי ופעילויות חברתיות שהיו חסרות אולי בעת המגורים לבד. הבחירה היא לא תמיד קלה, וכדאי לנסות לערב את קרוב המשפחה בהחלטה, עד כמה שהדבר אפשרי. החשוב מכל הוא כמובן לבחור באפשרות שתעניק לבן המשפחה המשך חיים בריאים ומספקים.

מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים, שירותי סיעוד מהמובילים בישראל לשירותכם!

לקבלת מידע נוסף וייעוץ חינם צרו עמנו קשר עכשיו: 
לחצו כאן לחיוג 1-700-708-778

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button