ערבית

כל מה שצריך לדעת לגבי צריכת סידן בגיל השלישי

ככל שמתבגרים הגוף משתנה וכך גם הצרכים שלו. ככל שחולף הזמן ובשל תהליך ההזדקנות הטבעית של הגוף הרבה מבני הגיל השלישי חשופים למחסור בסידן ולפגיעה בעצמות כתוצאה מכך. באופן כללי ירידה בצריכת הסידן מושפעת מהירידה בצריכת קלוריות: עם הגיל התיאבון אינו כשהיה, אם בשל מחלות ואם מסיבות אחרות. בנוסף איברי הגוף שאחראיים על ספיגת הסידן ושמירתו, מגלים ביצועים פחות טובים בגילאים מבוגרים, מה שמוביל לבריחת סידן בשתן. לכן בגילאים מבוגרים יותר מומלץ לצרוך כמות גדולה יותר של סידן.

מהו סידן?

סידן הוא אחד מהרכיבים התזונתיים החשובים ביותר לגוף. הוא הופך את העצמות והשיניים לחזקות יותר והוא גם מבטיח שהשרירים, התאים ומערכת העצבים יפעלו כראוי. למרבה הצער, ככל שמתבגרים רמות הסידן בגוף מתרוקנות לכן קשישים צריכים לצרוך כמות גדולה יותר של סידן ביום. סידן קיים במזונות רבים, יחד עם מינרלים וויטמינים נוספים, לכן צריכה מוגברת של סידן באמצעות מזון היא האפשרות הטובה ביותר. אם בכל זאת קיים מחסור ולא ניתן לצרוך סידן באופן טבעי כן ניתן לפנות לתוספי תזונה איכותיים.

הקשר בין מחסור בסידן לבין אוסטאופורוזיס

מחסר בסידן נפוץ אצל בני גיל הזהב ולכן גובר אצלם הסיכון לחלות באוסטאופורוזיס. מדובר במחלת שלד רב מערכתית אשר גורמת לסבל רב, כאבים בעצמות והגדלת הסיכון להיווצרותם של שברים במקומות שונים בגוף. צריכה מוגברת של סידן בגילאים מבוגרים יכולה להפחית את הסיכונים הקיימים ולחסוך שורה ארוכה של בעיות רפואיות. מלבד צריכת סידן חשוב לבצע פעולות מנע נוספות כמו למשל לגשת לבדיקת צפיפות עצם לגילוי אוסטאופורוזיס ולצרוך כמות גדולה יותר של וויטמין ,D שכן להיעדרו יש קשר ישיר עם מחסור של סידן בגוף.

הגעתם לגיל 60? מומלץ לבצע בדיקת צפיפות עצם

היות ועם הגיל העצמות נחלשות והעצם מאבדת את צפיפותה, מומלץ לבצע בדיקת צפיפות עצם לגילוי אוסטאופורוזיס. עבור נשים מועד הבדיקה המומלץ הנו בגיל 60 ולגברים בגיל 70, ובמידה ומדובר באנשים שנמצאים בקבוצת סיכון ההמלצה היא לבצע את הבדיקה כבר בגיל 50. בדיקה זו מבטאת את מידת החוזק והצפיפות של העצם או במילים אחרות: את כמות המינרלים שיש בעצם. היא עוזרת לאבחן מבעוד מועד את מחלת האוסטאופורוזיס, היא אינה חודרנית ומומלץ לבצע אותה אחת לחמש שנים, הן כדי לבדוק אם קיים סיכון מוגבר למחלה והן כדי לעקוב אחר מידת הצלחתו של טיפול קיים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

הובלת ציוד סיעודי – איך זה מתבצע?

הובלת ציוד סיעודי – איך זה...

אנחנו חיים בעידן שמציע מגוון רחב מאוד של פתרונות לבעיות שבעבר לא...
קרא עוד
איך בוחרים בית אבות

איך בוחרים בית אבות

ההורים מתבגרים עם השנים ובאופן טבעי מצבם הבריאותי משתנה
קרא עוד
עבודות שיפוצים להנגשת מבנים לגיל השלישי

עבודות שיפוצים להנגשת מבנים...

הנגשת מבנים לגיל השלישי ובכלל היא פרוצדורה שחלה כחובה על מבני...
קרא עוד
טיפול סיעודי בימי הקורונה

טיפול סיעודי בימי הקורונה

אוכלוסיית הקשישים הינה אוכלוסייה בסיכון ואנו מבצעים את מירב...
קרא עוד
Call Now Button