ערבית

טיפים לבחירת קלנועית למבוגרים

 

בגיל צעיר או מבוגר, בעקבות מחלה או פציעה – בכל רגע עלולים אנחנו או האהובים עלינו למצוא את עצמנו מוגבלים בניידות. ישנם לא מעט פתרונות ניידות שונים, המתאימים לרמות מוגבלות שונות, צורכי ניידות שונים ואפילו סביבות פנים-ביתיות וחוץ-ביתיות שונות. במאמר זה נתמקד בקלנועיות, סוגיהן השונים והדרך הנכונה לבחור את הקלנועית המתאימה לאדם בגיל השלישי. ריכזנו לכם כאן טיפים לבחירת קלנועית למבוגרים כדי שתדעו בדיוק איך לפנות למשימה הזו.

 

קלנועית למבוגרים

 

קלנועית זוגית או יחיד

קלנועיות מגיעות במגוון רחב של גדלים, סגנונות ורמות מודולריות. לפני הרכישה יש לבחון היטב את הצרכים ואת הנתונים על מנת לדעת לסנן את ההיצע הרחב בשוק. בתור התחלה יש להחליט אם הקלנועית הדרושה היא קלנועית יחיד או זוגית. במידה והקשיש לא נפגע קוגנטיבית ובן/בת זוגו נשארו עצמאים בניידות, ייתכן שקלנועית יחיד תתאים לדרישותיכם. יתרונותיה הם מבנה קטן יותר, איתו קל יותר לנווט על מדרכות וברחובות צרים ומשקל קל יותר לנשיאה. במידה וישנם זוג קשישים המתקשים בניידות או שהקשיש המתקשה בניידות אינו צלול, מבולבל או חסר היכרות בסיסית עם כללי הזהירות בכביש, קלנועית זוגית תתאים יותר. למרות שהיא לרוב תהיה כבדה ומסורבלת יותר היא תוכל לשמש למגוון מטרות בזכות תא המטען הרחב שלה.

 

קלנועית מתקפלת

ישנם אנשים המוגבלים בניידות אך עדיין צעירים ברוחם. אלה אנשים המהווים את קהל היעד לקלנועיות מתקפלות. קלנועיות מתקפלות מגיעות במגוון משקלים וגדלים לפני ואחרי הקיפול. קלנועית חשמלית מתקפלת נותנת לאדם את היתרון להיות נייד גם במקומות רחוקים מחוץ לבית, שכן קלנועית מתקפלת יכולה להכנס לבגאז’ של רכב ואפילו להתקפל לגודל מזוודה ולעלות למטוס. יש לקחת בחשבון  שהקלנועית המתקפלת לרוב תגיע עם סוללה קטנה יותר, המחזיקה לפחות זמן.

 

נוחות ובטיחות

לאחר בחירת הקריטריונים הבסיסיים והחלטה על קלנועית מתאימה, הגיע הזמן לצאת ולבדוק את הדגמים השונים העונים על הצרכים שלנו. בעת בחירת הדגם יש לנסות להושיב את המשתמש הפוטנציאלי על הקלנועית על מנת לראות את ההתאמה הפיזית של מבנה הקלנועית למבנה גופו של המשתמש. כפות רגליו צריכות להגיע לרצפה כשהזווית במפרק הקרסול, במפרק הברך ובמפרק הירך קרובה ככל הניתן לזווית ישרה, הרגליים לא בולטות ממשטח הרגליים, המושב נוח וגדול מספיק למידותיו ואם ניתן אף מתכוונן. יש לשים לב ליכולת הבלימה של הקלנועית ולאופציות הצמיגים השונות: צמיגי קצף זולים לתחזוקה אך לא בולמים היטב זעזועים לעומת צמיגים פנאומטיים הבולמים זעזועים אך תובעניים בתחזוקתם.

 

תמרון והנעה

קלנועית קטנה, בעלת גלגלים קטנים, תתאים לתמרונים במקומות צרים. קלנועית גדולה יותר תהיה בדרך כלל בעלת סוללה חזקה יותר ומאסיבית יותר אך יש לשים לב שלעתים דווקא קלנועיות גדולות מעודדות את הקשיש ללכת מעט בעצמו למקומות צרים ומגבירות את העצמאות שלו בעת הניידות. קלנועיות כאלה מתאימות, כמובן, רק לקשישים המסוגלים ללכת מרחק קצר באופן בטוח. הנעה אחורית בקלנועית תהיה לרוב חזקה יותר ותתאים יותר לתוואי משופע.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

  שם:
  טלפון:
  דוא”ל:
  עיר מגורים:
  הודעה:

  סרטונים

  פייסבוק

  חדשות אחרונות

  כך תדאגו לרווחת העובדים שלכם

  כך תדאגו לרווחת העובדים שלכם

  קרא עוד
  טיפול בקשישים לאחר ביצוע טיפולי שיניים

  טיפול בקשישים לאחר ביצוע...

  קרא עוד
  5 טיפים למיגון הבית לקראת הגיל השלישי

  5 טיפים למיגון הבית לקראת הגיל...

  קרא עוד
  העסקה של עובד זר לצורך סיעוד בישראל – מה חשוב לדעת כששוקלים את האופציה הזאת?

  העסקה של עובד זר לצורך סיעוד...

  קרא עוד
  Call Now Button