רוסית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לרוסיתאנגלית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לאנגליתערבית - בלחיצה על הכפתור תוחלף שפת האתר לערבית
כפתור דואר אלקטרוני -בלחיצה על האייקון תיפתח תיבת הדואר האלקטרוניכפתור פייסבוק - בלחיצה תעברו לדף הפייסבוק של מסד סיעודכפתור לינקדאין - בלחיצה תעברו לדף החברה של מסד סיעוד בלינקדאיןכפתור שיחה - בלחיצה על הכפתור הטלפון יתקשר אל נציג החברה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

קשישים

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם, אנחנו נמצא גורם אחד אשר משותף לכולנו ללא יוצא מן הכלל – אותם המבוגרים אשר סובבים אותנו. לכל אחד יש אבא, אמא, אח, אחות, דוד או דודה אשר הם כבר הגיעו לגיל המזכה אותם בכינוי “קשישים” במאמר טיפול בקשישים בזמן הקורונה תוכלו לקרוא על מס’ טיפים שיעזרו לכם.

האוכלוסייה שהכי נפגעה מווירוס הקורונה.

אותם אלה הקשישים, הקרובים אלינו, הם לצערנו הנפגעים העיקריים בתקופת הקורונה. תחשבו לרגע, על הסבא וסבתא שלא ראו חודשים ארוכים את הנכדים שלהם, את הבדידות הגדולה שהם נמצאים בה ואת החוסר אונים שלהם לשנות את המצב. מעבר לכך, מכיוון שהקורונה הוא ווירוס מדבק מאוד. ועיקר האוכלוסייה הפגיעה היא דווקא אותם קשישים. יש משנה זהירות בחשיפה אליהם. כך, שהמגע הפיזית לא מומלץ. השאלה היא, מה עושים במידה וכן רוצים לעזור לאותם הקשישים? נכון, יש כאלה אשר נמצאים בבתי אבות אשר בו יש צוות מסור אשר דואג להם, מארח להם חברה ושומר עליהם. אבל יש גם הרבה כאלה אשר נמצאים כיום ספונים בביתם מי בדד או מי בזוג. גם אלה וגם אלה, כמהים להרגשה המשפחתית ולהוויה שלה.

אז כיצד מטפלים בקשישים?

לכן, על מנת להתמודד מול המצב שנקלענו אליו. ישנם כמה דרכים שניתן לפעול בהם על מנת אפילו באם מקצת למגר את הרגשת הבדידות אצל האבא, האמא, הסבא והסבתא. תרימו טלפון. כן, שיחה קצרה בכל יום תעודד את רוחם לעין שיעור. אותן 2 דקות הן עולם ומלואו עבור כל אדם אשר נמצא בריחוק ובבידוד. אז אם בעבר השיחות היו שבועיות השמורות לימי שישי להגיד “שבת שלום”, הגיע הזמן להחליף אותן לשיחות יומיות ולהגיד “בוקר טוב”. שליחת חבילות \ מתנות. עוד לא פגשנו אדם אשר יסרב למתנה. המתנה מעבר לכוונה, מביאה לידי הרגשת שייכות ומזכרת. ככה לאותו הקשיש תהיה מזכרת יומית על כך שיש מי שחושב עליו והוא “קצת” פחות ירגיש לבד.

תזכורת – הם לא לבד.

תמיד תזכרו, . אבל תמיד היו שם בשבילכם. אז, עכשיו בתקופה כזו. עליכם לזכור אותם ולהזכיר להם שהם לא לבד. אז אם זה אומר לעשות את שיחת ההדרכה על איך עושים שיחות ווידאו בוואטצאפ, אם זה אומר להתחיל לתחקר את אמא על כלל המתכונים “הסודיים” שתמיד רציתם לדעת להכין בבית. ואם זה להזכיר לסבתא לעשות קצת תרגילי יוגה שלמדה בשיעור יוגה לגיל הזהב זה שבשבילו הייתה צריכה לבצע הסרת שומות שהציקו לה בתרגילים ועכשיו הם כבר נחלת העבר, חשוב לזכור בדידות היא לא רק פיזית, אלא גם נפשית, השיחה הקטנה, המתנה הקטנה והמחשבה הקטנה לא תאמינו איזה דברים גדולים הם עושים. לכן, תעצרו עכשיו ל2 דק’. תוציאו את הנייד מהכיס ותרימו טלפון לאותם ה”קשישים”. מבטיחים לכם, אחרי שתנתקו כבר תרגישו יותר טוב. המון בריאות.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

  סרטונים

  פייסבוק

  חדשות אחרונות

  כיצד למצוא את העזרה הנכונה לקשיש סיעודי

  כיצד למצוא את העזרה הנכונה...

  קרא עוד
  עובדים זרים זמניים – מה צריך לדעת

  עובדים זרים זמניים – מה...

  קרא עוד
  איך לבחור בית אבות

  איך לבחור בית אבות

  קרא עוד
  רעיונות להופעות לגיל השלישי

  רעיונות להופעות לגיל השלישי

  קרא עוד
  Call Now Button דילוג לתוכן