ערבית

חשבנו שבחורף הקרוב (נובמבר 21) כבר נהיה הרבה אחרי המגיפה ונתחיל דף חדש וחיים רגילים ללא הגבלות וסכנות להידבק. כנראה שטעינו מכיוון שקשישים רבים נמצאים בבתיהם ומוגבלים בתחומים רבים בשגרת חייהם.

טיפול סיעודי בימי הקורונה – נלחמים בבדידות

זוג קשישים מטיילים

יש דברים מאוד יפים בזקנה כמו למשל העובדה כי יוצאים לפנסיה ופתאום יש זמן למשפחה ותחביבים. אך יש גם דברים פחות נעימים בזקנה כמו מחלות התוקפות אותנו וגרוע מכך בדידות עצומה המקיפה אותנו מכל עבר. זקנים רבים חווים בדידות וזאת מכיוון שהם לא יוצאים מן הבית לעבוד ולא פוגשים חברים או בני משפחה למשך זמן רב. כיום בתקופת הקורונה אוכלוסיית הגיל השלישי יכולה לפנות רק אל הטיפול סיעודי בימי הקורונה עבור הצרכים הנפשיים שלהם, שלצערנו בני המשפחה מנועים מלתת.

כיום הבדידות היא עוד יותר קשה וזאת עקב הקורונה, אז נכון אין כיום כבר סגרים אך עדיין מבוגרים רבים חוששים להיפגש עם המשפחה שלהם מפחד להידבק. יש דרכים רבות להילחם בבדידות ונרחיב על כך בהמשך אך יש לציין שאם יש לכם הורה מבוגר אתם צריכים לחשוב על האופציה של טיפול סיעודי וכך להבטיח כי ההורה שלכם יהיה עם עוד מישהו כל היום וכל הלילה וכך הבדידות תפוג במקצת.

 

קשישים בקורונה

האם כדאי לחסן את ההורים שלנו?

אי אפשר לדבר על בדידות של קשישים בימי קורונה מבלי לשאול את שאלת מיליון הדולר והיא האם כדאי לנו לחסן את ההורים שלנו? אם כן אתם צריכים לדעת כי חיסון זה דבר מצוין וכי זה פשוט מציל חיים. יש בישראל אלפי אנשים אשר פחדו מן החיסון או חשבו שהמחלה לא אמיתית ואז חלו ובמקרה הטוב אושפזו ושוחררו ובמקרה הרע נפטרו מן המחלה.

עליכם לדעת כי תופעות הלוואי בחיסון של פייזר הן קטנות מאוד וכי אתם לא צריכים לחשוש מן החיסון. יש לכם הורה מבוגר? חסנו אותו בהקדם ואתם יודעים מה התחסנו בעצמכם כי זה פשוט מציל חיים וזו לא הגזמה.

 

איך אפשר להבטיח כי ההורים שלנו לא יהיו בודדים?

אז נכון אפשר להביא מטפלת להורים שלנו וכך להפיג את הבדידות, אך מה קורה אם ההורה שלנו לא זקוק למטפלת, איך נפיג את הבדידות שלו? אם כן קודם כל המשפחה יכולה לבקר הרבה את הקשיש ולהיות אתו במהלך היום ואחר הצהריים.

לצד זאת כדאי לדעת כי כיום יש עמותות רבות אשר המתנדבים שלהן מבקרים קשישים ומארחים להם חברה. כדאי לחפש בגוגל אחר העמותות הללו וכך להפיג את הבדידות להורים שלכם. עליכם לדעת כי יש אנשים מאוד טובים בעמותות אלו וכי אפשר לסמוך על המתנדבים שיתנהגו בכבוד להורים שלכם וימלאו את יומם בדברים חיובים אשר יעזרו להורים שלכם מאוד.

מדוע חשוב להקפיד על התו הירוק?

אם נחזור לנושא הקורונה נציין כי לצד החיסון יש צורך לשמור על התו הירוק בטח אם אנו מדברים על קשישים. אם אתם מגיעים לחנות או מסעדה שלא מקפידים על התו הירוק כדאי לכם לחפש אחר מקום אחר מכיוון שמקום שלא מקפיד על התו הירוק מסכן אתכם ומהווה בעיה שלא כדאי לזלזל בה.

 

פעילויות שונות בשטח הפתוח ברחבי העיר

כיום, כמעט בכל עיר או יישוב בישראל יש מרכז קהילתי, חוגים, בית לקשיש ועוד. חשוב מאוד לצאת מהבית ולנשום אוויר נקי, במיוחד בימים כאלה אשר יושבים שעות רבות בתוך הבית הסגור.

במקומות רבים, הערייה או מחלקת התרבות מארגנת אירועים גדולים מתחת לכיפת השמים, כך שכל הגילאים יוכלו ליהנות מהופעות מוזיקה, דוכני אוכל במגוון רחב, פוד טראק לאירועים מיוחדים כמו קפה, גלידה או בשרים מעושנים. בדיוק בשביל  מפגש האוכלוסיות הזה מקימים את האירועים הללו, שם יש חיבור קהילות, הפעלות לכל סוגי הגילאים וכיף גדול לכל תושבי העיר או היישוב.

בישראל יש משפחות שהתראו פעמים ספורות עם הסבים והסבתות בעקבות הקורונה והסכנות שהגיעו איתה. כמו כן, ההבנה שהקורונה בנתיים פה ולא תעזוב מחר מייצרת מפגשים בעלי חשיבה ויצירתיות מצד בני המשפחה. בנוסף, אפשר ללכת לפארק העירוני ולפגוש שם במרחק שמירה סביר את בני המשפחה, הנכדים או חברים וותקיים מהשכונה ליד.  בדרך זו, אותם קשישים יכולים לפגוש את נכדיהם, להרגיש קצת שמש וכל דבר שיכול לעלות להם חיוך על הפנים או לייצר להם הרגשה טובה.

 

 

 

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

  שם:
  טלפון:
  דוא”ל:
  עיר מגורים:
  הודעה:

  סרטונים

  פייסבוק

  חדשות אחרונות

  כך תדאגו לרווחת העובדים שלכם

  כך תדאגו לרווחת העובדים שלכם

  קרא עוד
  טיפול בקשישים לאחר ביצוע טיפולי שיניים

  טיפול בקשישים לאחר ביצוע...

  קרא עוד
  5 טיפים למיגון הבית לקראת הגיל השלישי

  5 טיפים למיגון הבית לקראת הגיל...

  קרא עוד
  העסקה של עובד זר לצורך סיעוד בישראל – מה חשוב לדעת כששוקלים את האופציה הזאת?

  העסקה של עובד זר לצורך סיעוד...

  קרא עוד
  Call Now Button