ערבית

טיפול בקשישים בעת משבר בריאותי עולמי

טיפול בקשישים

החיים יוצרים לכולנו הרבה הפתעות, כולנו עושים כל שניתן כדי לסייע לאורך כל השנה להורים המבוגרים שלנו, אך כאשר נוצר בפתאומיות משבר בריאותי עולמי אשר משפיע על כל אחד מאתנו, המצב הופך לקשה עוד יותר.

טיפול בקשישים

אנשים מבוגרים אשר אינם מסוגלים לטפל בצרכים האלמנטריים שלהם באופן עצמאי, זקוקים לעזרה של מטפלת בקשישים אשר תבוא לביתם לכמה שעות בכל יום כדי לבצע עבורם את הפעולות החשובות ביותר כמו רכישת מזון, הכנת אוכל, רחצה, החלפת טיטולים, קבלת תרופות ועוד.

כדי לסייע להורים שלנו בכל עת ובמיוחד בעתות משבר, יש לפנות לחברת סיעוד אשר מפעילה מיזם של טיפול בקשישים במצבים שונים והיא תוכל להפנות למשפחה את המטפלת אשר היא המתאימה ביותר עבורם.

פניה למוסד לביטוח לאומי

כדי לקדם את התהליך יש לפעול על פי השלבים אשר נקבעו על ידי המוסד לביטוח לאומי. בשלב ראשון מודיעים להם על מצבם התפקודי והמנטלי של הקשישים ומבקשים שנציג רפואי יגיע כדי לראות את מצבם. נציג זה משוחח עם הקשישים ובוחן את מצבו של כל אחד מהם בהתאם למצבו הקוגניטיבי, אם יש לו דמנציה או אלצהיימר. בנוסף לכך הוא בוחן את רמת העצמאות שלו על פי מבחן חמש הפעולות. אם הוא מסוגל להתנייד, להתרחץ, להתלבש, לאכול לבד ואם הוא שולט בצרכיו.

פניה לחברת סיעוד

בהתאם לכל מכלול הבדיקות, מחליט הצוות הרפואי של המוסד לביטוח לאומי אם הקשישים זכאים לעזרה של מטפלת בקשישים או לא. אם התשובה היא חיובית, פונים בני המשפחה לחברת סיעוד כדי שזו תמצא עבורם מטפלת לקשישים אשר תהיה המתאימה ביותר עבורם.

חברה זו מעסיקה כוח אדם מקצועי אשר מבצע באופן יום יומי טיפול בקשישים בהתאם למספר השעות אשר נקבעו לכל משפחה. הם עושים כל שניתן כדי להציע להם את האדם הנכון ביותר שיסייע להם ובמיוחד שדובר את שפתם, כך שתהיה תקשורת ביניהם לאורך כל היום.

בהתאם למצבם של הקשישים או של אחד מהם, הם נעזרים במטפלת לקשישים אשר מגיעה בכל יום לכמה שעות או לחילופין נמצאת בבית המשפחה לאורך כל יום 24/7 ודואגת לכל הצרכים שלהם.

טיפולים סיעודיים בימי הקורונה

זוהי תקופה קשה מאד עבור החולים המבוגרים כיוון שלאור המסוכנות של נגיף הקורונה קיימת המלצה שיישארו בבתיהם ולא ייצאו החוצה. לכן הם נמצאים כל היום בתוך הבית, ללא קשר עם בני המשפחה או החברים וללא אפשרות לצאת החוצה כדי ליהנות מהשמש החמימה ומהאוויר הצח, אלא אם יש להם מרפסת ואז הם שוהים בה פה ושם.

לכן בתקופה זו קיימת חשיבות רבה הרבה יותר להימצאותה של מטפלת לקשישים אשר תהיה כמה שיותר שעות ותעניק טיפול בקשישים במסירות ובאהבה רבה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button