ערבית

חשיבות הפרסום של ההיסטוריה המשפחתית 

ההיסטוריה המשפחתית 

כל אדם מבוגר הוא נתח של היסטוריה אשר קשורה למשפחתו ולעם היהודי בכלל. רבים מהם הדחיקו לאורך שנים רבות את כל מה שעבר עליהם הן במדינות שבהן נולדו והן בכל הטלטלות שעברו עד שהגיעו ארצה. במקרים רבים רק בגיל מבוגר נפתח אצלם הסכר והם מתחילים לספר לקרוביהם את ההיסטוריה המשפחתית. הראשונים לשמוע על כך הם דווקא הצעירים שבחבורה שמגיעים מדי פעם לביתם של סבא וסבתא ושואלים שאלות רבות. בדרך כלל הדברים נובעים מנושא לימודי שהם למדו עליו בבית הספר והם הבינו שגם לסבא ולסבתא יש לבטח סיפורים שקשורים לתקופה הזו. 

הסקרנות של הדור הצעיר מדרבנת את האנשים המבוגרים לספר סיפור חיים אשר מלא בהתרחשויות מרתקות שחלקן מצחיקות ומעוררות עניין וחלקן עצובות. עבור בני הנוער הדברים הללו חדשים ולכן הם מקשיבים לכל המידע וכך מגיעים שוב ושוב לבית האהוב כדי לשמוע עוד סיפורים. גם עבור האנשים המבוגרים זו דרך נפלאה לתקשר עם הצעירים וגם להוריד דברים רבים מליבם.

כותבים את ההיסטוריה המשפחתית 

כיוון שערוצי התקשורת היום הם כה פעילים והמידע עובר במהירות עצומה ברשתות החברתיות ודרך אתרי האינטרנט, הילדים הצעירים מציעים לא אחת לסבים ולסבתות לכתוב ספר שקשור לנושא ההיסטוריה המשפחתית.

הם מסבירים לזקני השבט שמכיוון שהסיפורים הללו מאד מעניינים עבורם, סביר להניח שהם יהיו מעניינים גם עבור הציבור הרחב. לכן במקום שיספרו את המידע רק להם ולפעמים גם למטפלת שמגיעה לביתם בכל בוקר, כדאי שיפרסם זאת כספר משפחתי הכולל את כל מה שקרה למשפחה על פי הסדר הכרונולוגי.

מאיפה מתחילים?

לאחר בדיקה קצרה באינטרנט הדור הצעיר מציע פתרון מעשי לגבי רישום ההיסטוריה המשפחתית. אפשר לבצע פרויקט זה באמצעות סופר צללים אשר מיומן ברישום סיפורים מסוג זה והוא ביצע זאת כבר עם אנשים מבוגרים אחרים שהיה להם חשוב שהמידע החשוב הזה יהיה נגיש לכולם. 

ההיסטוריה המשפחתית

שיטת העבודה 

מכיוון שבביתם של המבוגרים עובדת מטפלת אשר מגיעה אליהם בכל יום לכמה שעות, היא תסייע להם לבצע מהלך זה. מדי יום יגיע הביתה סופר צללים כדי לשוחח עם מספר הסיפור. המטפלת תכין עבורם מקום נוח ושקט וכך הם יוכלו לשוחח כמה שעות ללא הפרעה. 

ברוב המקרים תהליך מסוג זה ייקח חודשים ואף שנה כיוון שאין אפשרות להתרכז לפרקי זמן ארוכים וגם פעמים רבות שוכחים מה שקרה ורק לאחר כמה ימים או שבועות, מוסיפים ספור ששייך לתקופה אחרת והסופר מוסיף זאת למיקום הרלוונטי.

אחת הבעיות המהותיות היא עניין השפה ומכיוון שהמטפלת דוברת את שפתם של האנשים המבוגרים היא בנקודות שונות מסייעת בתרגום מילה זו או אחרת, או מסבירה לסופר הצללים את הכוונה של האדם המבוגר וזאת כדי ליצור הבנה אופטימלית של כל המידע.

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שם:
טלפון:
דוא”ל:
עיר מגורים:
הודעה:

סרטונים

פייסבוק

חדשות אחרונות

שימור תפקוד ובריאות לאחר הקורונה

שימור תפקוד ובריאות לאחר...

קרא עוד
איך לשפר את הסביבה של האדם הסיעודי

איך לשפר את הסביבה של האדם...

קרא עוד
טיפול בקשישים בזמן הקורונה

טיפול בקשישים בזמן הקורונה

באם נשים בצד את כל המחלוקות לגבי וירוס הקורונה שמשתולל בעולם,...
קרא עוד
זכויות קשישים בשנת 2021

זכויות קשישים בשנת 2021

קרא עוד
Call Now Button